Ukázka, kolik času je potřeba pro nahřátí bojleru Guntamatic kotlem Biostar při natápění systému

27.02.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Tentokrát jsem si pro Vás připravil ukázku, jak dlouho nahřívá kotel Guntamatic Biostar 15 kW bojler Guntamatic ECO o objemu 300 litrů při současném topení nahřívaní vychladlého topného systému.
Tato ukázka navazuje na sérii předchozích ukázek s kotlem Guntamatic Biostar 15 kW, kdy v Ukázce 1 jste měli možnost vidět, jak rychle se dokáže natopit a odstavit kotel Guntamatic Biostar 15 kW a v Ukázce 2 jste měli možnost vidět, jak rychle se ohřeje voda v bojleru Guntamatic kotlem Guntamatic Biostar 15 kW v letním režimu.

Celý článek »

Peletová hvězda - Guntamatic Biostar

20.02.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Po více jak 15 letech vývoje od roku 1997 se kotel GUNTAMATIC Biostar stal v Evropě jedním z nejosvědčenějších nízkoteplotních kotlů na spalování pelet.
Fosilní paliva ubývají a jsou stále dražší. Staré uhelné, olejové a plynové kotle jsou také méně šetrné k životnímu prostředí. Moderní a úspornou alternativu nabízejí nízkoteplotní kotle na spalování pelet od firmy GUNTAMATIC.
Jako firma nabízející systémová řešení GUNTAMATIC vyvíjí a vyrábí robustní kotle na spalování kusového dřeva, štěpky, pelet a energetických rostlin i  optimální, k tomu přizpůsobené akumulační nádrže.

Celý článek »

Ukázka rychlosti ohřevu bojleru Guntamatic kotlem Guntamatic Biostar 15 kW v letním režimu

13.02.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 1.2.2012 jsem Vám zde v magazínu Avytapeni.cz ukázal, jak se dokáže rychle natopit a odstavit kotel Guntamatic Biostar 15 kW. Již tehdy jsem Vám sdělil, že se chystají další ukázky (testy). 
Tentokrát jsem si pro Vás připravil test, jak dlouho nahřívá kotel Guntamatic Biostar 15 kW bojler Guntamatic ECO o objemu 300 litrů v letním režimu, tj. bez dodávky tepla do topného systému.

Celý článek »

Ukázka, jak rychle se dokáže natopit a odstavit kotel Guntamatic Biostar 15 kW

01.02.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Po dvou uskutečněných testech (Test 1, Test 2) s kotlem Guntamatic Biosmart 22 kW (kotel na kusové dřevo a štěpku), jsem byl čtenáři tohoto magazínu požádán, abych provedl i nějaké testy, popř. ukázky s kotlem Guntamatic Biostar (automatický kotel na pelety).
Připravil jsem si tedy celkem čtyři testy (ukázky) s kotlem Guntamatic Biostar 15 (výkon 15 kW). Tento kotel existuje ještě ve verzi 12 kW a 23 kW. V tomto článku se dozvíte, jak vlastně kotel Guntamatic Biostar pracuje. Provedu Vás celým procesem od pokynu k topení, až po natopení kotle na 75°C a jeho odstavení.

Celý článek »

Proč se v bojleru Guntamatic ohřeje voda za 30 minut a v jiném ne?

02.07.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dobry den,
chtel bych se pouze zeptat na jednu vec ohledne kotle Guntamatic, kterou jsem na Vasem webu nenasel. Mam kotel na pelety jine znacky a nahrivam s nim i 160 litrovy boiler, coz trva zhruba 4 hodiny, nez se naakumuluje na pozadovanou teplotu 65°C (je zapnuto soucasne i vytapeni domu). Z nejakeho zdroje jsem slysel, ze u kotlu znacky Guntamatic je mozne nahrati boileru na tuto teplotu do 30 minut. Velice by me zajimalo, a myslim si, i radu ctenaru tohoto webu, pokud je tomu opravdu tak, jakou technologii je toto docileno atp. Myslim si, ze ohrev vody predstavuje dnes nemalou slozku nakladu, a proto bych k temto internetovym strankam, ktere jsou mimo jine opravdu na urovni, mel jen tuto malou pripominku.

Celý článek »

Od 1.4.2011 jsou všechny kotle Guntamatic vybaveny dotykovým displejem

31.03.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Od 1.4.2011 jsou všechny kotle Guntamatic vybaveny dotykovým displejem s grafickým menu. Tato změna zvyšuje zákazníkům již tak vysoký komfort při ovládání kotlů Guntamatic.
V souvislosti s touto změnou dochází také ke změně řídících jednotek kotlů, kdy stávající jednotky byly nahrazeny nízkoenergetickými. Tato změna se projeví hlavně v režimu stand-by, kdy kotel bude odebírat jen jednotky Wattů.
Další příjemnou změnou je možnost ukládat aktuální nastavení kotle na SD karty. Nově lze přímo z SD karet provádět aktualizaci softwaru kotle, bez potřeby výměny hardwaru.

Celý článek »

Prezentace kotlů GUNTAMATIC na veletrhu FOR ARCH 2010

24.09.2010 | Pavel Loužecký | Pohled podnikatelů

Nabízíme vám malé foto-nahlédnutí do výstavního pavilonu číslo 5 na 21. mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2010, který se konal ve dnech 21. - 25.9.2010 v Praze-Letňanech. Současně vám Libor Směja představí kotle značky Guntamatic, které mohli návštěvníci veletrhu vidět v expozici firmy ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. a dozvědět se zde o těchto špičkových automatických kotlích maximum informací.

Celý článek »

Tomáš Novotný: Guntamatic je mercedes mezi kotli

17.09.2010 | Pavel Loužecký | Pohled veřejnosti

Majitel kotle: Tomáš Novotný
Bydliště:    Městečko (u Křivoklátu) 
Typ bydlení: rodinný dům
Podlahová plocha domu:  230 m2
Typ kotle:  Biostar W s týdenním zásobníkem
Výrobce kotle: Guntamatic, Rakousko 
Výkon kotle: 23 kW
Palivo: dřevěné pelety

 

 

 

 

 

 


 

Celý článek »

Koupili jsme si čas a klid

16.04.2010 | magazín | redakce | | Pohled veřejnosti

Vydali jsme se na návštěvu k manželům Kmochovým do Horních Chvatlin, kteří si pořídili nový automatický kotel Guntamatic Biostar W s týdenním zásobníkem. | Čím jste topili před nákupem kotle Biostar? | My máme tenhle dům jako chalupu a topili jsme tu celou dobu uhlím. Kotel jsme měli v baráku a bylo to za trest. Věřte mi, že vím, o čem mluvím: prach, dým, neustálé přikládání, chození pro uhlí, vynášení popela, prostě hrůza. | Počítali jste někdy, kolik vás stála topná sezóna, když jste topili uhlím? | To jsme nikdy nepočítali, asi by to stálo míň, ale když k tomu připočítám tu pracnost a všechno, co jsem říkal před chvílí, tak je to nesrovnatelné. Ne že bych byl zvyklý na komfort, ale když přijdu domů a je teplo a já si nemusím kotle za celý týden ani všimnout, tak je to věc k nezaplacení.

Celý článek »

Fotoreportáž ze servisního zásahu po čtyřech letech od prodeje kotle Biostar W

17.12.2009 | Pavel Loužecký | Pohled redakce

Pan Hospodka je nejen chomutovský hoteliér, ale také jeden z prvních majitelů kotle Guntamatic v České republice. Svůj automatický kotel Guntamatic Biostar W s týdenním zásobníkem si koupil již v roce 2006 od německého prodejce kotlů Guntamatic. Letos mu tedy kotel slouží plné čtyři roky. Nás proto velmi zajímalo, v jakém stavu se právě tento automatický kotel nachází, a proto jsme pana Hospodku navštívili začátkem prosince v jeho domě v Chomutově. Zajímaly nás hlavně jeho zkušenosti s provozem, jaké měl dosud na kotli závady a co by doporučil dalším zájemcům o Biostar W s týdenním zásobníkem.

Celý článek »

ESEL na veletrhu SHK Brno 2009

15.05.2009 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Jaké novinky představila Skupina ESEL na veletrhu SHK Brno 2009? ||  Na veletrhu SHK Brno 2009 jsme představili světovou novinku od firmy GUNTAMATIC, kterou je nástěnný kotel na pelety THERM o výkonu 2-7 kW. Jelikož SHK je součástí stavebních veletrhů, přišla se na něj podívat spousta stavebníků, kteří plánují výstavbu nízkoenergetického domu (NED) a chtěli by v těchto domech topit peletami. Kotel THERM je přímo konstruovaný pro NED domy, což dokazuje např. nasávání vzduchu do kotle přes fasádu objektu, takže nejsou negativně ovlivňovány podmínky v domě. Taktéž jsme českým zákazníkům poprvé představili kotel Biostar s týdenním zásobníkem. I když jsou tyto kotle již nainstalovány v několika domácnostech v ČR, zatím jsme jej nikde na veřejnosti neprezentovali.

Celý článek »

Žebříček hodnocení vybraných automatických kotlů

13.02.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Žebříček hodnocení vybraných automatických kotlů pěti výrobců automatických kotlů, jejichž výrobky instaluje a prodává společnost esel technologies s.r.o. a esel slovakia s.r.o. Hodnocení je prováděno na základě našich dlouholetých zkušeností a znalostí v oboru instalace automatických kotlů a výstavby automatických kotelen v České republice a Slovenské republice. Tak, jako není možné jednoduše říci, které auto je nejlepší na světě, není možné zpracovat ani všeobecně platný žebříček automatických kotlů, pokud nejsou specifikována konkrétní kritéria hodnocení.

Celý článek »

GUNTAMATIC: Viděli jsme to na vlastní oči

29.08.2008 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Reportáž o návštěvě a školení pracovníků esel technologies s.r.o. v rakouské firmě GUNTAMATIC Heiztechnik GmbH. V polovině prosince 2007 dorazil do firmy esel technologies s.r.o. e-mail od Hospodářské komory ve Vídni s informací, že pracovníci HK hledají pro rakouskou firmu GUNTAMATIC partnera, který by byl schopen vytvořit komplexní zázemí pro prodej, servis a školení v oblasti automatických kotlů této firmy v ČR a na Slovensku. Jelikož naše firma uvažovala již delší dobu o spojení s některým z lídrů v oboru automatických kotlů působících v západní Evropě, okamžitě nás tato informace velmi zaujala.

Celý článek »

««předchozí   1 2  Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz