Guntamatic získal cenu „EnergieGenie“ za inovaci

11.03.2014 | Libor Směja, ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. | Pohled podnikatelů | Typ AK: kotel Guntamatic PRO | Téma: Kotle Guntamatic

 

V rámci veletrhu úspor energií (Energiesparmesse 2014) v rakouském Welsu byla udělena cena za inovaci „EnergieGenie“ -  cena ministerstva zemědělství a lesního hospodářství, životního prostředí a vodního hospodářství a Horního Rakouska. Celkem bylo přihlášeno 39 projektů z 37 společností a tyto projekty hodnotila nezávislá odporná porota hornorakouského sdružení OÖ Energiesparverband podle kritérií inovace, energetická úspora a stupeň novosti.

Firma GUNTAMATIC porotu zaujala konceptem průmyslového kotle PRO a proto byla při příležitosti otevření veletrhu oceněna ministrem zemědělství Andrä Rupprechterem, ministrem průmyslu Reinholdem Mitterlehnerem a zemským radním Rudolfem Anschoberem.

V rámci vývoje se jedná o celosvětově první koncept modulově sestaveného  průmyslového kotle s modulární vícekomorovou systematikou pro perfektní přizpůsobení výkonu kotle od 60kW do 1.000kW kaskádovým spínáním modulů. Zvláštosti kotlů PRO: Velká topná zařízení jsou zhotovována na míru – konstrukce a zhotovení trvají proto dlouho a jsou příčinou velkých nákladů. Modulární vícekomorová zařízení PRO jsou vyráběna sériově a využívají promyšlené standardní konstrukční díly -  to zkracuje plánování a montáž. Sériová výroba navíc zaručuje rychlé a cenově výhodné dodávání náhradních dílů, která jsou k dispozici v nejkratším možném čase. Konstrukční řadu PRO může kompletně prodávat a realizovat topenář – od plánování po montáž a uvedení do provozu. K tomu dodává ředitel firmy GUNTAMATIC Prok. Ing. Günther Huemer: „Série zařízení je vyráběna v modulech, které pak mohou topenáři smontovat do kompletního systému. Přitom se jedná o ověřenou technologii.“ Modulová konstrukce zaručuje nejvyšší provozní spolehlivost: Jestliže vypadne jeden z modulů zařazených v řadě, pracují ostatní dál. To chrání odběratele tepla před úplným výpadkem dodávek tepla.

 
Prospekt ke kotli Guntamatic PRO je ke stažení zde.
 

 Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz