Články v rubrice Pohled podnikatelů

Guntamatic PRO Flex = král mezi kotli na biomasu

14.05.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V tomto článku bych rád napsal více o kotli Guntamatic PRO, ve verzi Flex, se kterým jsem vás seznámil nedávno. Označení Flex znamená, že se jedná o kotel na pelety s vestavěnou pneumatickou dopravou paliva, která zajišťuje dopravu paliva (pelet) z celoročního skladu paliva do kotle. Kotel Guntamatic PRO se dodává i ve verzi na štěpku, ale té se bude věnovat jiný článek. Kotel PRO je určen jednak pro vytápění větších objektů jako jsou školy, hotely, radnice apod., ale i pro malé systémy centrálního zásobování teplem v obcích a malých městech. V současnosti se jedná o nejdokonalejší peletový kotel na trhu, určený k tomuto účelu. Že při jeho vývoji nebylo nic podceněno naznačuje i 15 000 hodin, které bylo potřeba vynaložit na jeho vývoj. Jeho uvedení na trh bylo 2x odloženo, aby bylo splněna podmínka firmy Guntamatic - musí se jednat o zařízení, které nebude mít na současném trhu automatických peletových kotlů vyšších výkonů žádnou konkurenci.

Celý článek »

Jak jsem přišel o funkci topiče a stal se pozorovatelem

28.03.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V tomto článku bych vás rád seznámil s tím, jak se změnila za posledních 20 let moje funkce vedlejšího topiče u nás doma (hlavním topičem byla  žena). Do funkce topiče jsem byl jmenován v roce 1992 kdy jsem se do domu nastěhoval. V té době se jednalo o čerstvě kolaudovanou novostavbu. Topení se řešilo v průběhu stavby v letech 1990-1991, což bylo před mým příchodem do domu a tak jsem neměl vůbec žádnou možnost cokoli ovlivnit a v té době jsem toho o vytápění věděl i velmi málo. Vlastně jen to co mně naučil můj děda, který byl v širokém okolí uznávaným specialistou na instalace topení s velmi malým objemem vody, které velmi rychle dokázalo reagovat na změny vyvolané prostředím.
K tomu je potřeba si ještě uvědomit, že v té době nešlo úplně jednoduše koupit co by pro topný systém bylo potřeba, tak jak to jde dnes, a tak se topný systém skládal z toho co bylo k dispozici.

Celý článek »

10 důvodů proč si koupit kotel Guntamatic Biostar Flex

25.03.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V červnu 2013 to budou již 3 roky, co jsem se stal šťastným majitelem kotle Guntamatic Biostar 15 Flex (instalováno v červnu 2010).  Po 3 letech zkušeností jako majitele již o svém kotli vím něco víc, než jsem věděl jen jako prodejce a proto jsem se rozhodl s vámi podělit o to, proč jsem si tento kotel vybral a nechal si ho nainstalovat.
Aby toto sdělení bylo srozumitelnější, rozhodl jsem se udělat ho bodově a každý bod znamená jeden důvod, proč jsem si tento kotel koupil. Jednotlivé důvody jsou seřazeny i podle priorit, které jsem nákupu tak drahého (ale dobrého) technologického zařízení přikládal. Mohl bych napsat kotle a ne technologického zařízení, ale v tomto případě by to nebyla pravda. Firma Guntamatic totiž v případě automatických kotlů neprodává nikdy jen kotel, tak jak jsme na to zde v ČR zvyklí, ale prodává kompletní technologické zařízení, které již v základní ceně obsahuje téměř vše co u ostatních výrobců jsou většinou volitelné položky za příplatek.

Celý článek »

Kotel Guntamatic Therm - detailní pohled zvenku i zevnitř

21.03.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Před měsícem to byly přesně 3 roky, kdy se na trhu objevil kotel Guntamatic Therm. Před těmi 3 roky to byla úplná "bomba". V té době nebyl na světě nikdo, kdo by vyráběl plně automatický kotel na spalování dřevních pelet o tak nízkém výkonu a tak vysoké účinnosti. Jak už to bývá u Guntamaticu zvykem, udal zase nový směr v oblasti vytápění biomasou a ostatním výrobcům nezbývalo, než se přizpůsobit a "něco vymyslet". Dnes v roce 2013 je již vidět, že někteří se tohoto dohánění Guntamaticu s jeho dokonalostí ujali lépe, někteří hůře.

Celý článek »

Malé ohlednutí za letošním veletrhem Energiesparmesse 2013 ve Welsu.

13.03.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Jako každý rok, i letos jsme se jeli podívat, co nového nabízejí výrobci úsporných zařízení v oblasti vytápění a obnovitelných zdrojů energie na jedné z největších výstav Energiesparmesse 2013 v rakouském Welsu. Reportáž z návštěvy výstavy v minulém roce naleznete zde.
Naše oči se soustředily hlavně na firmy a výrobky, které firma ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. zastupuje v České republice a vy se teď podívejte s námi.

Celý článek »

I po 44 letech není důvod měnit kotel Guntamatic

08.03.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 2.3.2013 jsem měl možnost navštívit nemovitost pana Josefa Nádeníčka, v které již 44 let pracuje kotel Guntamatic GBZ II o výkonu 29kW v případě topení koksem a 35 kW v případě topení LTO (lehkým topným olejem). 
Momentálně v něm pan Josef Nádeníček topí hlavně hnědým uhlím (Ořech 1) a měkkým i tvrdým dřevem o délce 33 cm. V případě potřeby je možno použít i LTO, ale vzhledem k jeho ceně se tomuto stavu pan Nádeníček úspěšně vyhýbá.

Celý článek »

Proč koupit a nainstalovat novou generaci regulátoru komínového tahu ESREKO II. Ex.

05.02.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Od 15.1.2013 uvedla firma ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. na trh novou generaci regulátoru komínového tahu ESREKO II. Ex. To znamená, že všichni její zákazníci, kteří si objednají v roce 2013 instalaci kotelny s kotlem na tuhá paliva, dostanou již tento nový typ regulátoru komínového tahu. Ti kdo nechtějí instalaci od firmy ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. a potřebují jen doplnit svůj stávající topný systém o tento nový regulátor, popř. chtějí nahradit předchozí generaci regulátoru komínového tahu ESREKO tímto novým typem, mohou využít možnosti zakoupit ho v eshopu www.VsePoKotelny.cz. Cena tohoto nového regulátoru je 1.624,- Kč bez DPH a 1.965,- Kč s DPH 21%

Celý článek »

Instalace prvního kotle BINDER v České republice

11.12.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 9.10.2012 byl uveden do provozu první kotel na biomasu BINDER v České republice a to konkrétně v Základní škole ve městě Mšeno (okres Mělník) v rámci akce "Snížení energetické náročnosti ZŠ Mšeno - Instalace kotle na spalování biomasy". Tato reportáž se bude snažit Vám přiblížit jak probíhala realizace technologie kotelny od začátku až do konce.

Celý článek »

Kotel Powerchip - detailní pohled zvenku i zevnitř

03.10.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Historie kotle Powerchip se začala psát v roce 2006, kdy byl po několika letech vývoje kotel představen veřejnosti a hlavně zemědělcům a lesníkům. Trh očekával příchod tohoto kotle s nadšením, neboť se mělo jednat i o kotel, který bude umět v automatickém režimu spalovat Miscanthus sinensis (ozdobnici čínskou neboli sloní trávu), dřevní štěpku, obilí a rostlinné nebo dřevní pelety.
 

Celý článek »

Kotel Biocom a Powercorn - detailní pohled zvenku i zevnitř

01.10.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V tomto článku se zaměříme na dva kotle najednou. Proč dva kotle, když předchozí články byly vždy věnované jednomu kotli? Protože tyto dva kotle mají 98% součástí a vlastností stejných. Jedná se o kotel Biocom, který je určen na spalování dřevních pelet a o kotel Powercorn, který spaluje jednak dřevní pelety, ale taky obilí a alternativní (např. rostlinné) pelety.

Celý článek »

Pozvánka na školení Guntamatic

11.09.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Firma Guntamatic vás srdečně zve na technické školení určené pro projektanty v oboru TZB a pro instalatérské firmy, které mají zájem o zvýšení znalostí o výrobcích Guntamatic.

Celý článek »

Proč koupit a nainstalovat regulátor komínového tahu ESREKO.

13.08.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Léto se pomalu přehouplo do své druhé poloviny a mnoho z vás již přemýšlí, jak vylepšit svojí kotelnu a jak dosáhnout úspor při vytápění v následující topné sezóně. Vzhledem k tomu, že cena paliv neustále stoupá, tak i úspora paliva v řádu 10 - 32% znamená úsporu ve výši několika tisícikorun. Abych vám to přemýšlení trochu ulehčil, mám pro vás jeden TIP.

Celý článek »

Jak vypadaly kotle Guntamatic v minulém století?

24.07.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Položili jste si někdy otázku „Jak vypadaly kotle Guntamatic v minulém století?“ A jak asi vypadají tyto kotle dnes, po létech používání?
Pokud ano, podívejte se na fotografie kotlů v závěru tohoto příspěvku. Jsou to kotle,  které jsou momentálně na prodej v zahraničních bazarech.

Celý článek »

Kotel Guntamatic BMK – detailní pohled zvenku i zevnitř

23.07.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Historie kotle Guntamatic BMK se začala psát roku 2002, kdy byl poprvé uveden na trh v Rakousku a Německu. Hned po svém uvedení na trh v německy mluvících zemích si vysloužil přezdívku „biomassekonvertor“, což by se dalo přeložit jako „převodník biomasy“. Proto i označení BMK = biomassekonverter. Proč převodník biomasy? Jednoduše proto, že mu nedělá absolutně žádný problém zplynovat a následně spalovat jakoukoli dřevní biomasu v jakékoliv podobě a kvalitě. Velikostně od štěpky až po 55cm polena. Zda se jedná o tvrdé nebo měkké dřevo nehraje roli. Dalo by se říci, že polena jsou pro něj zbytečný luxus a spokojí se s čímkoli co má v sobě celulózu a lignin a nachází se ve vašem lese, na dvoře apod.

Celý článek »

Kotel Guntamatic Biostar Flex – detailní pohled zvenku i zevnitř

20.07.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Jistě si mnoho z Vás položilo otázku, proč je Guntamatic Biostar i po 15 letech od uvedení na trh stále nejmodernější a nejdokonalejší kotel na spalování dřevních pelet v Evropě (v roce 2012 je i nejprodávanějším automatickým kotlem v EU). Za dobu těchto 15 let prodělal jen jednu jedinou významnou proměnu, která se týkala vzhledu kotle a technologie systému dopravy paliva z celoročního zásobníku. Ostatní drobné inovace vylepšily již tak dokonalé zařízení o poznatky z dlouhodobé praxe.

Celý článek »

Co pro vás znamená novela Zákona o ochraně ovzduší

13.07.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Tato novela mění významným způsobem budoucnost malých domovních kotelen. Těchto kotelen je v současnosti dle posledního sčítání lidu v roce 2011 cca 650 tisíc ks. Kotelen kde se topí uhlím jako hlavním palivem je cca 350 tisíc, kotelen kde je hlavním palivem dřevo je cca 300 tisíc. Z těchto 650 tisíc kotelen jich téměř 600 tisíc nesplňuje požadavky na moderní zdroje. Podle zákona by měla během následujících 10 let proběhnout revoluce v domovních kotelnách a během těchto 10 let by měly být všechny nevyhovující kotle vyměněny za nové moderní.

Celý článek »

Instalace kotle Guntamatic BMK 30 a solárního pole Gasokol sunnySol 18m2

28.06.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Na konci května 2012 jsem měl možnost zůčastnit se instalace kotle Guntamatic BMK 30 kW a solárního systému Gasokol s osmi panely sunnySol u našeho zákazníka na Benešovsku.
Jelikož se jedná o zajímavou instalaci, rozhodl jsem se vám ji blíže přiblížit prostřednictvím fotografií a krátkých komentářů.

Celý článek »

Test kotle Guntamatic Biosmart - počtvrté

13.03.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

 Tento test navazuje na minulé testy (Test 1, Test 2, Test 3) spalování dřeva a štěpky v kotli Guntamatic Biosmart. Tentokrát se jedná o test spalování jemné dřevní štěpky.
Testovaná štěpka pocházela z našeho areálu v Olešce u Kostelce nad Černými lesy, kde každoročně naroste velké množství náletových dřevin. Tyto dřeviny vždy v období únor-březen pokácíme a následně je přemístíme na zpevněnou asfaltovou plochu. Zde je ponecháme až do srpna popř. září, než proběhne naštěpkování. Díky těmto faktorům, je štěpka suchá a je vhodná pro spalování v zplyňovacích kotlích.

Celý článek »

Guntamatic ve Welsu překvapil novým kotlem PRO

06.03.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Stoupající cena fosilních energií a rostoucí povědomí o životním prostředí vedly ke stále se zvyšující poptávce po obnovitelých formách energie. Moderní topné kotle na spalování štěpky nebo pelet jsou úspornou alternativou ke stávajícím topným zařízením na spalování fosilních paliv.
Guntamatic již 49 let vyrábí technologie pro spalování biomasy. Za těchto 49 let nashromáždil neuvěřitelné množství zkušeností a znalostí. Díky tomu je po právu lídrem v oblasti vývoje, výroby zařízení pro spalování biomasy a výrobu tepelné energie z ní.

Celý článek »

Test kotle Guntamatic Biosmart - potřetí

05.03.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vzhledem k tomu, že minulé testy (Test 1, Test 2) spalování dřeva v kotli Guntamatic Biosmart měly u Vás čtenářů velký ohlas, rozhodl jsem se uskutečnit další test. Tentokrát se jedná o test spalování dřevěných špalíků (hrubé štěpky o délce 5-12cm).
Testované špalíky pocházely z Brdských lesů a byla to směs listnatých a jehličnatých stromů o délce 5-12 cm a průměru do 6 cm.

Celý článek »Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz