Články v rubrice Pohled podnikatelů

Šrotovné na kotle

25.05.2011 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Vážení zákazníci, společnost VERNER podporuje Vás, ekologicky uvažující zákazníky a spouští limitovanou akci – šrotovné na kotle.
Pokud svůj starý pyrolitický kotel na tuhá paliva jakékoli značky odevzdáte k ekologické likvidaci do společnosti VERNER, máte jedinečnou možnost získat příspěvek ve výši 25 200 - 30 600 Kč bez DPH na koupi nového kotle na kusové dřevo z produkce společnosti VERNER. 

Celý článek »

Jak pokračuje kauza PYTEL vs. ESEL?

06.05.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Mnoho z Vás již roky sleduje vývoj kauzy PYTEL vs. ESEL. Vzhledem k tomu, že v kauze se věci pohnuly dopředu, upozorňujeme Vás na aktualizaci a doplnění článku, který zde v magazínu vyšel dne 22.5.2009. Původní článek i s aktuálními texty a fotografiemi naleznete na webové stránce http://avytapeni.cz/Article.aspx/Detail/48 .

Celý článek »

Noviny EXPERT – 3. vydání

05.05.2011 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Již je to rok, co jsme pro Vás - zákazníky, partnery a přátelé společnosti VERNER -začali vydávat noviny EXPERT.
Druhý rok vydávání odstartujeme třetím číslem.
Ve třetím čísle našich novin naleznete širokou škálu článků – od historie nyní velmi diskutované „Zelená úsporám“, přes vytápění peckami, novinku VERNER V210 v praxi až po naše průmyslové kotelny VERNER GOLEM a kontejnerové kotelny.
 
Celý článek »

NOVINKA na SHK 2011 od fa BENEKOVterm s.r.o.

15.04.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V tomto týdnu byla na veletrhu SHK 2011 v Brně představena firmou BENEKOVterm s.r.o. úplná NOVINKA, kotel CosmoTHERM U25.
Jedná se o kotel nižší cenové kategorie, který je určen k topení hnědým uhlím Ořech 2 a kusovým dřevem o délce až 50 cm. Byl vyvinut na základě dlouhodobých žádostí zákazníků, kteří požadují spalování hnědého uhlí v automatickém režimu a doplňkově i dřeva.

Celý článek »

Od 1.4.2011 komíny ESLEKO se slevou!

01.04.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V souvislosti s nově nadcházející stavební sezónou 2011, Vám přináší firma ESEL akční nabídku na zakoupení komínového systému ESLEKO.
Jak již mnozí z Vás vědí, jedná se o komínový systém, který si může každý uživatel postavit sám. Při vývoji tohoto komínového systému se kladl důraz právě na možnost, postavit si jej svépomocí a mít z něj o to větší radost.

Celý článek »

Od 1.4.2011 jsou všechny kotle Guntamatic vybaveny dotykovým displejem

31.03.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Od 1.4.2011 jsou všechny kotle Guntamatic vybaveny dotykovým displejem s grafickým menu. Tato změna zvyšuje zákazníkům již tak vysoký komfort při ovládání kotlů Guntamatic.
V souvislosti s touto změnou dochází také ke změně řídících jednotek kotlů, kdy stávající jednotky byly nahrazeny nízkoenergetickými. Tato změna se projeví hlavně v režimu stand-by, kdy kotel bude odebírat jen jednotky Wattů.
Další příjemnou změnou je možnost ukládat aktuální nastavení kotle na SD karty. Nově lze přímo z SD karet provádět aktualizaci softwaru kotle, bez potřeby výměny hardwaru.

Celý článek »

Guntamatic na Veletrhu úspor energií ve Welsu 2011

29.03.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 3.3.2011 navštívili zástupci firmy ESEL Libor Směja a Ing. Robert Cavos výstavu Veletrh úspor energií v rakouském Welsu. Jedná se o přední veletrh v oblasti efektivního využívání energie a ekologické energie, který si každoročně klade za cíl prezentovat nejaktuálnější trendy a inovace z oblasti energeticky efektivního stavění a vytápění. 

Celý článek »

Fotosoutěž „Vyfoť se s VERNERem“

28.03.2011 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

 
Užíváte si rádi pohodu a teplo u ,,rodinného krbu“? Dáváte si s chutí skleničku dobrého vína při romantickém pohledu do hořících krbových kamen? Rádi se staráte o svojí kotelnu?  Nebo chcete prostě jen soutěžit a vyhrát? Pak jsme právě pro Vás připravili fotografickou soutěž s názvem „Vyfoť se s VERNERem“.
Vytvořte společně s námi album uživatelů našich produktů. Zasílejte zajímavé fotografie Vás či rodinných příslušníků u kotle nebo krbových kamen VERNER pořízené ve Vaší kotelně nebo interiéru.

Celý článek »

VERNER = 5 let záruka na kotlové těleso

11.03.2011 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Určitě jste již všichni stáli před nějakým velkým rozhodnutím. Ať to byl třeba nákup bytu, auta, počítače, ale například i kotle pro vytápění. Při tomto rozhodování vždy hrají velkou roli užitné vlastnosti, funkčnost, různé parametry, cena apod.
Z téměř dvacetileté praxe víme, že jeden z nejdůležitějších rozhodujících prvků pro výběr, je i pocit jistoty.
 
Celý článek »

Automatické kotle BINDER jsou již k dostání na našem trhu díky firmě ESEL

17.12.2010 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Firma ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. zahájila spolupráci se společností Josef Binder z Rakouska, která je předním světovým výrobcem kotlů na biomasu o výkonu nad 100 kW (max.10 MW). Důvody k tomuto kroku byly celkem dva. Důvod č.1: V průběhu posledních dvou let jsme se čím dál častěji setkávali s poptávkami na dodávku technologie spalování biomasy o výkonech, které jsme nebyli schopni uspokojit technologiemi od firmy Guntamatic (www.guntamatic.cz). V případě použití výrobků firmy Guntamatic lze vytvořit kotelnu o maximálním výkonu 400 kW, a to ještě ve formě kaskády 4 ks 100 kW kotlů. Většinou se jedná o kotle Powerchip nebo Biocom. 

Celý článek »

Nová vlaštovka z Jižních Čech - PONAST KP 51

06.12.2010 | František Švamberg | Pohled podnikatelů

V této předvánoční době by se mohlo nezasvěcenému zdát, že nadpis je časově nepatřičný, prezentujeme ale nový přírůstek v oboru. Je ověřeno, že připravenému nakonec dopřeje i náhoda. Tak také byl navázán kontakt s investorem, který se v malé vesničce úspěšně snaží připravit pro svou rodinu bydlení. Po prohlídce rozsáhlého komplexu v rekonstrukci, kde už byly položeny rozvody v podlahách v délce 2.600 metrů, jsme se rychle dohodli na výkonu automatického kotle, který byl obratem zadán ve výrobě.
 

Celý článek »

Taková kotelnička … A jde to!

21.11.2010 | František Švamberg | Pohled podnikatelů

Aktualizováno: Vítám všechny zájemce, kteří se orientují na pozitivní zprávy a doplňuji aktualitu k níže uvedenému článku Taková kotelnička. Dnes už můžeme  (ve shodě s majitelem) připsat: Přináší nám radost. Jak bylo uvedeno dříve, v důkladném plánování majitele nutno podtrhnout předběžné jednání s úřady, s dodavateli, i jeho aktivní účast při tvorbě díla. Nyní tedy nehledíme do jakéhosi oprýskaného koutu, kam byl (snad omylem) postaven profi výrobek, ale na pěkný topný zdroj, který každého zaujme. Kotel KP10 dělá automaticky to, co má v programu, popele je skutečně minimum, obsluha se tedy blíží nule. Ke všemu můžeme přidat i finanční výsledek: po šesti týdnech od vyúčtování obdržel investor dotaci – v plné výši a bez oprav. Je skutečně potěšitelné vidět ve tváři majitele klid a pohodu, s jakou může své rodině připravovat Vánoce.

Celý článek »

Nejlepším energeticky úsporným projektem je vytápění domu peckami

14.10.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Nejlepším energeticky úsporným projektem v Česku je nápad Zdeňka Halíka z Boršic u Blatnice v Jihomoravském kraji. Pan Halík svůj rodinný dům bude vytápět peckami ze švestek, které zpracovává v pálenici. V sobotu 9.10.2010 večer v Brně získal ocenění Energy Globe Award a bude Českou republiku reprezentovat na světovém finále prestižní soutěže. Vítěz zabodoval v konkurenci 276 přihlášených projektů.

Celý článek »

VERNER: Chcete mít nejnovější informace přímo z první ruky?Jsme na facebooku.

01.10.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Chcete mít nejnovější informace přímo z první ruky?Jsme na facebooku | Máte rádi facebook a chcete znát všechny důležité novinky z oblasti vytápění a ze společnosti VERNER jako první? Máme pro Vás dobrou zprávu. Společnost VERNER má svůj Facebook. Sociální sítě hýbou internetovým světem a kdo nemá profil na facebooku, jako by nebyl. Proto ani společnost VERNER nezůstává stranou a již nějaký čas máme svůj ,,profil“ na facebooku. Na této sociální síti můžete jako první získat nejaktuálnější informace o novinkách, diskutovat s námi i s ostatními uživateli o vytápění a čas od času také získat nové tipy či rady z oblasti vytápění.

Celý článek »

Prezentace kotlů GUNTAMATIC na veletrhu FOR ARCH 2010

24.09.2010 | Pavel Loužecký | Pohled podnikatelů

Nabízíme vám malé foto-nahlédnutí do výstavního pavilonu číslo 5 na 21. mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2010, který se konal ve dnech 21. - 25.9.2010 v Praze-Letňanech. Současně vám Libor Směja představí kotle značky Guntamatic, které mohli návštěvníci veletrhu vidět v expozici firmy ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. a dozvědět se zde o těchto špičkových automatických kotlích maximum informací.

Celý článek »

VERNER: Příjemný Den plný úspor aneb den otevřených dveří

16.09.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

 Dne 20.8.2010 proběhl v sídle společnosti VERNER ,,Den plný úspor aneb den otevřených dveří“ během něhož měli návštěvníci možnost vidět celý výrobní sortiment společnosti VERNER – tedy krbová kamna, interiérové kotle, kotle na kusové dřevo, automatické kotle a také průmyslový kotel VERNER GOLEM. Velkým lákadlem bylo vidět v provozu automatický kotel VERNER A251 a interiérový kotel VERNER 13/10, který je nově zařazen v dotačním programu ,,Zelená úsporám“. Při této příležitosti byly ,,odhaleny“ novinky na letošní topnou sezónu – kotel na kusové dřevo VERNER V210 EXTRA a barevné provedení interiérového kotle VERNER 13/10 v barvě bordó a stříbrnočerné.

Celý článek »

Vyšlo druhé číslo novin EXPERT

02.09.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

 Je mi potěšením oznámit Vám, že vyšlo další, již druhé vydání novin EXPERT, které jsou zaměřené na vytápění biomasou a jsou určené nejen pro zákazníky společnosti VERNER, ale i širokou veřejnost. V druhém čísle novin naleznete řadu informací o interiérovém kotli VERNER 13/10 a provedení 13/10.1 s redukovaným výkonem, který je nově zařazen do programu ,,Zelená úsporám” a lze tedy na pořízení kotle získat státní dotaci. Dále zde najdete informace o letošní novince – kotli na kusové dřevo VERNER V210 a samozřejmě také rady na údržbu kotlů, tipy na doplňky ke kotlům a mnoho dalších zajímavých článků.

Celý článek »

Guntamatic - ein Mittelbetrieb mit Verantwortung, Tradition und langfristigen Entscheidungen

15.07.2010 | Pavel Loužecký | Pohled podnikatelů

Gespräch mit dem Geschäftsführer der Firma GUNTAMATIC, Herrn Prok. Ing. Günther Johannes HUEMER, über die Wirkung der Firma GUNTAMATIC in Tschechien und der Slowakei.  Der TOP Anbieter für innovative Biomasseheizungen GUNTAMATIC wurde im Jahre 1963 durch die Industriellenfamilie Fischer im österreichischen Peuerbach gegründet. Seit dieser Zeit setzt GUNTAMATIC die entscheidenden Meilensteine in der Entwicklung der Biomasseheiztechnik (erster Stückholzkessel mit unterem Abbrand, erste Sekundärluftverbrennung für Holzheizungen, erster Stückholzvergaser, erste Niedertemperatur-Pelletsheizung, erste hochwertige und geprüfte Pflanzenheiztechnik, erste Pellets Wandtherme,......). Guntamatic ist dabei aber nicht nur Innovationsschmiede, sondern auch ein hoch automatisierter Produktionsbetrieb mit modernstem Maschinenpark. Mit einer Leistungsfähigkeit von bis zu 20.000 Geräten pro Jahr zählt Guntamatic auch bei den Stückzahlen zu den führenden Anbietern am Markt. Als größte Stärke von Guntamatic wird die ausgezeichnete Produktqualität, verbunden mit folglich geringen Betriebskosten und einer derzeitigen Durchschnittslebensdauer von deutlich über 20 Jahren gesehen.

Celý článek »

Krbová kamna a interiérové kotle VERNER aneb letní speciální nabídka

09.07.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Společnost VERNER je známá nejen díky vynikajícím automatickým kotlům a kotlům na kusové dřevo, ale ve svém výrobním sortimentu má i velmi širokou výkonnostní řadu (5 – 16 kW) interiérových kotlů a krbových kamen, která jsou určena pro úsporné a příjemné vytápění rodinných domů, bytů, restaurací, chat, chalup a obdobných objektů. Interiérové kotle a krbová kamna VERNER lze použít jako doplňkový zdroj tepla, ale také jako hlavní zdroj tepla pro trvalý provoz. Například v kombinaci s vytápěním zemním plynem nebo elektrickou energií můžete ušetřit až 50% nákladů na topnou sezónu a při použití interiérového kotle VERNER jako hlavního zdroje tepla, pak mohou být reálné úspory ještě mnohem vyšší.

Celý článek »

Interiérové kotle a ,,Zelená úsporám“

09.06.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Interiérový kotel na kusové dřevo v dotačním programu ,,Zelená úsporám” aneb interiérový kotel VERNER 13/10 a provedení 13/10.1 s redukovaným výkonem. Přáli byste si poznat ten nenahraditelný pocit, když při chladném večeru sedíte v příjemném pohodlí Vašeho domova u interiérového kotle s efektem otevřeného ohně a společně s rodinou nebo skleničkou dobrého vína, či zajímavou knihou posloucháte praskající dřevo a sledujete plápolající plamínky? Nyní už nemusíte pouze snít! Díky zařazení interiérového kotle VERNER 13/10 a provedení 13/10.1 s redukovaným výkonem do seznamu výrobků a technologií v dotačním programu ,,Zelená úsporám“ můžete tento pocit zažívat každý den i Vy! Nová generace interiérového kotle VERNER 13/10 a provedení 13/10.1 spojuje přednosti klasických kotlů a krbových kamen. Nabízí nejen pohodu a teplo rodinného krbu, ale i velmi vysokou výhřevnost a komfort vytápění při napojení na teplovodní okruh topné soustavy (kotle mají vestavěný teplovodní výměník).

Celý článek »Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz