Články v rubrice Pohled podnikatelů

Automatické kotle na pelety ÖkoFEN - srovnávací tabulka argumentů

09.06.2010 | David Kehm | Pohled podnikatelů

Cena 200.000 při životnosti 30-40 let a provozu 365 dnů v roce, ÖkoFEN vyrobil jako první v roce 1997 registrovaný automatický peletkový kotel na světě! Dle praxe s kotlema na štěpku, které jsou v provozu již přes 20 let lze předpokládat dobu životnosti. Automatické kotle na peletky jsou v provozu 13 let. Pokud budeme počítat náklady stejným způsobem, tj. 200.000/40/365, tak náklady na jeden den jsou 14 Kč, ale
jelikož je v ČR topná sezóna zhruba 252 dní, užitková voda se dá ohřívat mimo topnou sezónu solárními kolektory, nebo kotlem, tak tato informace asi zákazníkům nic reálného neřekne.

Celý článek »

Dopřejte si i vy radost z posezení u ,,rodinného krbu“

21.05.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Chtěli byste poznat ten nenahraditelný pocit, když při dlouhém zimním chladném večeru sedíte v teplém pohodlí Vašeho domova u krbových kamen s efektem otevřeného ohně a společně s rodinou nebo skleničkou dobrého vína, či dobrou knihou posloucháte praskající dřevo a pozorujete plápolající plamínky? Právě pro Vás společnost VERNER připravila speciální akci, díky které můžete tento krásný pocit zažívat i Vy a přitom navíc ještě výrazně šetřit Váš účet za vytápění. Pouze v týdnu od 24.5.do 28.5.2010 máte jedinečnou možnost získat slevu ve výši 25% na interiérové kotle VERNER 16/11, 12/7, 12/7D, 9/5, 6/3 a na krbová kamna 9/0 a 6/0.

Celý článek »

VERNER: Jak jsou spokojeni naši zákazníci?

29.04.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Určitě dobře víte, že každá ambiciózní společnost pořádá různé ankety a průzkumy trhu. Ne jinak to je i ve společnosti VERNER Červený Kostelec. Pravidelně se snažíme zjistit spokojenost a potřeby našich zákazníků a sledovat vývoj v odvětví, ve kterém působíme. Ačkoli zjištěné informace většinou slouží firmám jako podklad k důležitým a strategickým rozhodnutím do budoucna, tak i přesto jsme se některé rozhodli zveřejnit. Myslíme si, že když lidé věnují nemálo svého času na zodpovězení několika otázek, bylo by férové, abychom je s názory ostatních zákazníků také seznámili.

Celý článek »

GUNTAMATIC BIOSMART - horká novinka z Norimberku

27.04.2010 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Přijali jsme pozvání od firem GUNTAMATIC a GEOplast, abychom se přijeli podívat na jeden z největších německých veletrhů - Mezinárodní veletrh pro sanitární vybavení, topení a klimatizaci v  Norimberku, který se konal ve dnech 13.-17.4.2010. Jako první jsme navštívili expozici firmy GEOplast, která na této výstavě prezentovala novou řadu výrobků. Jednatelem firmy nám byly představeny všechny nové výrobky, které se týkají exportního trhu. Jedním z nich je i nový typ GEOboxu, který by měl být v modelové řadě roku 2010 daleko stabilnější, více rozložitelný a účelnější z hlediska transportu.

Celý článek »

ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM – JSME JEDNIČKY !!!

15.04.2010 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vážení čtenáři, dovolte mi, abych Vás informoval, že k 11.4.2010 jsme za naše zákazníky podali již celkem 122 žádostí o DOTACI v programu ZELENÁ ÚSPORÁM. Z těchto 122 žádostí je již 90 schváleno a proplaceno, popř. bude proplaceno v nejbližších dnech. Celkový objem financí, který zákazníci firmy ESEL ke dni 11.4.2010 z programu vyčerpali je 8.190.000 Kč. Celkem bylo v oblasti kotlů (s ruční i automatickou přikládkou paliva) ke dni 11.4.2010 podáno 2020 žádostí, z toho se automatických kotlů týká 1247 žádostí a ESEL má na tomto množství 10% podíl.

Celý článek »

Internetově-veletržní marketing nám pomáhá dosáhnout obrovských úspěchů

07.04.2010 | Pavel Loužecký | Pohled podnikatelů

  Rozhovor s Liborem Smějou, jednatelem firmy ESEL TECHNOLOGIES s.r.o., které se podařil nebývalý husarský kousek v prodeji špičkových technologií v oblasti automatického vytápění.
Možná jste už někde značku GUNTAMATIC zahlédli, aniž byste tušili, že se jedná o evropskou jedničku ve vývoji, výrobě a prodeji automatických kotlů na spalování biomasy. Plným právem se nejen v České republice ujalo rčení, že GUNTAMATIC je mercedesem mezi automatickými kotli. Zvláště pak nahlédneme-li do současných kotelen většiny českých a slovenských rodinných domů a chalup, najdeme zde nepřehlednou záplavu ojetých, rezavých a nemilosrdně kouřících „trabantů“, „moskvičů“ a starých „škodovek“, které zamořují naše ovzduší zdraví škodlivými zplodinami, neboť jsou v drtivé většině stále živeny především uhlím a nejrůznějším domovním odpadem.

Celý článek »

Internetmessemarketing - unser Weg zum Erfolg

07.04.2010 | Pavel Loužecký | Pohled podnikatelů

Interview mit Libor Směja, Geschäftsführer der Firma ESELTECHNOLOGIES s.r.o., der ein ungesehenes Husarenstück beim Verkauf führender Technologien automatischer Heiztechnik gelang. Vielleicht haben Sie schon irgendwo das Zeichen GUNTAMATIC gesehen, ohne zu ahnen, dass es sich um die europäische Nummer Eins in der Entwicklung, der Produktion und dem Verkauf automatischer Heizkessel zur Verbrennung von Biomasse handelt. Voll zu Recht wird nicht nur in der Tschechischen Republik gesagt, dass GUNTAMATIC der Mercedes unter den automatischen Heizkesseln ist. Besonders dann, wenn wir uns die heutigen Heizanlagen der meisten tschechischen und slowakischen Häuser anschauen, finden wir dort eine unübersichtliche Menge gebrauchter, rostiger und rauchender „Trabanten“, Moskwitschs“ und alten „Škodas“, die unsere Luft mit schädlichen Gasen verschmutzen, weil sie überwiegend mit Kohle und verschiedenstem Abfall gefüttert werden.

Celý článek »

Noviny EXPERT jsou zaměřené na vytápění biomasou

23.03.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

U příležitosti mezinárodního veletrhu zemědělské techniky TECHagro na výstavišti v Brně vydala společnost VERNER první číslo novin EXPERT. Tyto noviny jsou zaměřeny na vytápění biomasou a jsou určeny nejen pro partnery a zákazníky, ale i pro přátele a širokou veřejnost. V novinách najdete novinky ze společnosti VERNER, ale i rady a tipy, jak se starat o výrobky společnosti VERNER, aby vám přinesly slibovaný komfort a bezproblémový provoz. Dále vám budeme představovat širokou škálu doplňků, které ještě více zlevní již tak ekonomický provoz kotlů, nebo jen dokreslí pohodovou atmosféru u interiérových kotlů a krbových kamen VERNER.

Celý článek »

Enormní úspory nákladů díky peletám!

22.03.2010 | magazín | redakce | | Pohled podnikatelů

Topení peletami šetří nejen spoustu CO2, ale je také až o 60% levnější než olej nebo zemní plyn! Také tepelná čerpadla používají elektrickou energii vyráběnou pomocí fosilních paliv. Dřevní pelety jsou domácí, dorůstající surovinou – tedy nezávislou a nadějnou. Protože si je toho stát vědom, jsou kotle na spalování pelet velkoryse podporovány částkou až 95.000 Kč. Bohužel je na trhu jen málo zařízení na spalování pelet, která by účinností, pohodlím a dlouhou životností mohla konkurovat moderním olejovým, plynovým kotlům nebo tepelným čerpadlům. Dřevo je palivo s vysokým obsahem plynů a nelze jej při spalování zapnout a vypnout jako olej nebo plyn.

Celý článek »

Verner ve Welsu

11.03.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Na stánku byl k vidění automatický kotel VERNER A251LS. Velká přednost tohoto kotle je ve velké variabilitě spalování biomasy v různé formě např.: obilí, hořčice, kukuřice, řepka, ale i alternativní či dřevní pelety apod. Jak je všeobecně známo, tak právě biomasa je nejlevnější palivo a díky těmto skutečnostem Vás cena topné sezóny přijde až o 2/3 levněji v porovnání s vytápěním např. zemním plynem. Kotle se vyznačují i nízkou spotřebou elektrické energie. Na stánku bylo k viděný i velké množství příslušenství k automatickým kotlům např. automatické odpopelnění, automatické dopravní cesty sloužící na dopravu paliva ze zásobníku do kotle či GSM modul, díky kterému můžete kotel řídit na dálku přes mobilní telefon.

Celý článek »

Objekt bývalé polikliniky v Senici topí kotlem na biomasu

23.02.2010 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 17.2.2010 jsem navštívil další kotelnu, kterou instaloval pan Hessek z firmy BIO-ECO THERM, s.r.o. v Senici na Slovensku. Jedná se o instalaci kotle Guntamatic Biocom 100 kW spolu s akumulační nádrží. Kotel byl instalován v objektu bývalé polikliniky města Senice, kde vytápí veškeré prostory, které jsou užívány jednotlivými nájemci objektu. Sídlí zde například banka, herna, restaurace, tiskárna, zdravotní středisko apod. Celý objekt byl do listopadu 2009 připojen na městskou centrální výtopnu, avšak majitel byl dlouhodobě nespokojen s náklady na vytápění, neboť ty se každoročně zvedaly, přičemž v poslední době majitel platil měsíční zálohy na vytápění ve výši 180.000 Sk, což při dvanácti ročních splátkách činí více než 2 milióny slovenských korun.

Celý článek »

Ptáme se našich zákazníků

16.02.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Dne 6.1.2010 jsme se rozhodli navštívit manžele Krausovy, kteří žijí v Podhůří Krkonoš. Po chvilkovém hledání jsme si všimli krásné novostavby v klasickém, podkrkonošském stylu. Hned po příjezdu nás manželé provedli celou novostavbou, kde je instalován systém VERNER SPIRO, podlahové vytápění VERNER, topný sloup VERNER a samozřejmě také kotelnou s automatickým kotlem VERNER A 251 s externí dopravní cestou. Z rozhovoru bylo cítit velké nadšení z celého systému vytápění, zejména z komfortu a ekonomické úspory, který jim přináší. Velmi nás také překvapila paní Krausová, která o vytápění věděla mnoho technických informací a pan Kraus si nejvíce pochvaloval časovou úsporu, kterou mu kotel přináší.

Celý článek »

Regulátor komínového tahu ESREKO

20.10.2009 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

► Víte, že i v KLIDOVÉM STAVU hořáku automatického kotle, popř. hořáku jakéhokoliv jiného kotle je komínu a výměníku kotle ODEBÍRÁNO TEPLO? ► Víte, že každých 15°C teploty spalin NAVÍC, vypuštěných do komína, JE ZTRÁTA účinnosti 1%?► Víte, že to ve Vašem případě může být až 6% CELKOVÉ ZTRÁTY účinnosti Vašeho ZAŘÍZENÍ PRO VYTÁPĚNÍ? ► Víte, že 6% spotřeby paliva navíc, je při průměrných cenách dnešních paliv cca 1.200,- až 1.800,- Kč ročně navíc, které byste každý rok MOHLI UŠETŘIT? ► Víte, že EXISTUJE ŘEŠENÍ, které Vám UŠETŘÍ oproti stávajícímu stavu 10% až 20% paliva v automatickém kotli, ať topíte UHLÍM NEBO PELETAMI? ► Víte, že v jiných kotlích může být ÚSPORA až 32%?

Celý článek »

Instalace automatických kotelen

19.10.2009 | Pavel Loužecký | Pohled podnikatelů

Nechat si ve svém domě nainstalovat novou automatickou kotelnu je pro každého majitele nemovitosti velký a nesmírně důležitý krok. Vidět na vlastní oči, jak se z původního špinavého, nevzhledného, podzemního skladu paliva se starým, kouřícím, vysloužilým kotlem na uhlí stává supermoderní automatická kotelna plná nejnovějších zařízení a doplňků, je nesporně obrovský zážitek, který si pak hrdý majitel kotelny v sobě nese po celý zbytek života.Na vlastní oči se o tom mohla přesvědčit již celá řada klientů společnosti ESEL TECHNOLOGIES s.r.o., která se instalacemi automatických kotlů dlouhodobě profesionálně zabývá.  

Celý článek »

Jsou zákazníci našimi pány?

14.09.2009 | Pavel Loužecký | Pohled podnikatelů

Poskytovat zákazníkům poradenské služby je většinou organizačně i časově náročná věc. Jedná-li se však o poradenství týkající se tak náročných zařízení, jakými automatické kotle a kotelny bezesporu jsou, pak si téměř nedokážu představit, jak se s tím může firma vypořádat se ctí, aniž by zákazníky odrazovala nevyřízenými dotazy, dlouhými čekacími lhůtami nebo jinde tak typicky odpudivým nezvednutím telefonu. Hodně firem se „zaklíná“ sloganem NÁŠ ZÁKAZNÍK – NÁŠ PÁN, nebo VŠE PRO ZÁKAZNÍKA a podobně. Zní to hezky, ale skutek mnohdy rychle utek´. Jaké s tím má zkušenosti firma ESEL TECHNOLOGIES s.r.o., jsem se zeptal jejího jednatele Libora Směji.

Celý článek »

Mafiánská nabídka: Jen u nás můžete nakupovat zadarmo a ještě k tomu dostat peníze navíc!

27.08.2009 | magazín | redakce | | Pohled podnikatelů

Pokud jste dosud nenavštívili nový e-shop Vše Pro Kotelny, pak Vám dozajista unikla skutečně mafiánská nabídka společnosti ESEL, která slibuje, že zde můžete získat vybrané výrobky ZADARMO a ještě k tomu dostat peníze navíc. Jak je to možné? Odpověď je zakleta v rovnici: NÁKUP NOVÉHO AUTOMATICKÉHO KOTLE - mínus ÚSPORA ZA DPH PŘI INSTALACI FIRMOU ESEL - mínus VÝHODNÉ ZPROSTŘEDKOVÁNÍ ZPRACOVÁNÍ PODKLADŮ NA DOTACI - mínus VYŘÍZENÍ STÁTNÍ DOTACE = rovná se Vaše celková úspora 114.900 Kč u kotle za 90.000. Ostatně přesvědčte se sami v naší tabulce....

Celý článek »

Školení o kotlích GUNTAMATIC

09.07.2009 | magazín | redakce | | Pohled podnikatelů

Společnost ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. www.estech.cz, vedoucí firma v dodávkách a instalacích automatických KOTLŮ NA BIOMASU, sděluje všem zájemcům o instalace kotlů na biomasu od firmy GUNTAMATIC www.guntamatic.cz , že ve dnech 16.9 až 17. 9. 2009 od 9.00 do 18.00 hod. se bude konat v prostorách Konferenčního sálu na zámku v Kostelci nad Černými lesy školení na výrobky firmy GUNTAMATIC. Nejlepší z Vás, kteří se zúčastní a přesvědčí nás o svých kvalitách, získají oprávnění pro dodávky a montáže výrobků firmy GUNTAMATIC v regionu, ve kterém působí. Školení je určeno pro firmy z České a Slovenské republiky.

Celý článek »

Reportáž z návštěvy nejúspěšnějšího prodejce kotlů Guntamatic ve Francii

18.05.2009 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 6.5.2009 jsme - spolu s Robertem Cavosem, ředitelem společnosti esel technologies s.r.o. - navštívili současného nejúspěšnějšího prodejce kotlů Guntamatic v Evropské unii firmu EST-MENAGER, která sídlí v obci Boersch ve Francii. Účelem naší návštěvy bylo zjistit, jak to dělají jedni z nejlepších prodejců Guntamaticu v Evropě, a co bychom mohli z jejich úspěšného prodejního a servisního modelu přenést do našich podmínek v Česku a na Slovensku. Sice jsme měli před návštěvou ve Francii o těchto partnerech nějaké informace z rakouského ústředí Guntamaticu, ale možnost vidět vše osobně jsme si nechtěli nechat ujít.

Celý článek »

ESEL na veletrhu SHK Brno 2009

15.05.2009 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Jaké novinky představila Skupina ESEL na veletrhu SHK Brno 2009? ||  Na veletrhu SHK Brno 2009 jsme představili světovou novinku od firmy GUNTAMATIC, kterou je nástěnný kotel na pelety THERM o výkonu 2-7 kW. Jelikož SHK je součástí stavebních veletrhů, přišla se na něj podívat spousta stavebníků, kteří plánují výstavbu nízkoenergetického domu (NED) a chtěli by v těchto domech topit peletami. Kotel THERM je přímo konstruovaný pro NED domy, což dokazuje např. nasávání vzduchu do kotle přes fasádu objektu, takže nejsou negativně ovlivňovány podmínky v domě. Taktéž jsme českým zákazníkům poprvé představili kotel Biostar s týdenním zásobníkem. I když jsou tyto kotle již nainstalovány v několika domácnostech v ČR, zatím jsme jej nikde na veřejnosti neprezentovali.

Celý článek »

Téma měsíce: DOTACE NA VYTÁPĚNÍ

15.04.2009 | Pavel Loužecký | Pohled podnikatelů

ROZHOVOR S LIBOREM SMĚJOU, jednatelem společnosti esel technologies s.r.o.
Když normální člověk navštíví stránky několika ministerstev a institucí, které se dotacemi na vytápění zabývají, musí být zákonitě zděšen, kolik informací se na něho valí a kolik toho musí vtěsnat do své hlavy, aby se alespoň trochu v té legislativně-prováděcí změti zorientoval, natožpak aby konkrétně věděl, co a jak má udělat. Dá se vůbec nějak tato obrovská agenda zestručnit, zjednodušit, zkrátit a „zpřehlednět“? Obávám se, že i když 50% dotace z částky kotle znamená pro občana hodně peněz, tak samotné podání žádosti spoustu lidí odradí od snahy dotaci získat. Co byste jim poradil? 

Celý článek »Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz