Peletová hvězda

Po více jak 15 letech vývoje od roku 1997 se kotel GUNTAMATIC Biostar stal v Evropě jedním z nejosvědčenějších nízkoteplotních kotlů na spalování pelet.

Fosilní paliva ubývají a jsou stále dražší. Staré uhelné, olejové a plynové kotle jsou také méně šetrné k životnímu prostředí. Moderní a úspornou alternativu nabízejí nízkoteplotní kotle na spalování pelet od firmy GUNTAMATIC.

Jako firma nabízející systémová řešení GUNTAMATIC vyvíjí a vyrábí robustní kotle na spalování kusového dřeva, štěpky, pelet a energetických rostlin i  optimální, k tomu přizpůsobené akumulační nádrže.
Ve své 50-leté historii se společnost z hornorakouského Peuerbachu etablovala jako mezinárodně uznávaná firma. Nejúspěšnější jsou kotle na spalování pelet GUNTAMATIC Biostar, které díky nízké spotřebě elektrické energie představují do budoucnosti nejvhodnější alternativu k tepelným čerpadlům.
Přednosti těchto kotlů vyniknou zejména od výkonu 3 kW. Díky možnosti dodat vyšší teplotu topné vody jsou vhodné pro radiátorová topná tělesa. Díky možnosti pracovat i od teploty 38°C jsou vhodné také i pro podlahové topení.
Nejmodernější technologie, jako například dotykové ovládání přes obrazovku ovládací jednotky u nejnovější generace, již přesvědčilo přes 40.000 zákazníků.

Inovativní a vysoce flexibilní
Vysoce flexibilní koncept spalování pelet s variabilní výškou ohniště a inteligentní řídicí jednotkou zaručuje nejen maximální tepelnou účinnost ale i dodržení nejpřísnějších emisních limitů. Výkon kotle lze přitom plynule regulovat od 3 do 22 kW. Ve speciálně vyvinutém výměníku tepla proudí voda protiproudu spalin. Tím je tepelná energie předávána vodě přímo a nanejvýš účinně. Účinnost se zvyšuje se zvyšující se rychlostí spalin. Ochrana vratné vody na teplotu 55°C není přitom nutná. Zatímco běžné výměníky tepla mají sklon k tvorbě kondenzátu a následné nízkoteplotní korozi, patentovaný systém vyvinutý firmou GUNTAMATIC tomu zabraňuje. Ani při poklesu teploty vratné vody až na 38°C neztrácí kotel nic ze své účinnosti a dlouhé životnosti, která je předpokládána na 40 let.
Data získaná nepřetržitým měřením zbytkového kyslíku sondou lambda jsou předávány do řídicí jednotky od odtahového ventilátoru, šnekového dopravníku a dávkovacího turniketu. Tím, že se pelety v každém okamžiku zplynují při teplotách 800 až 1000°C je zaručena maximální účinnost při minimálních emisích.
K ovládání kotle slouží dotykový ovládací panel s jednoduchým, přehledným menu. Všechna relevantní nastavení, testy komponent a chybová hlášení lze lehce najít.
Za příplatek lze zařízení ovládat také pomocí pokojové jednotky, mobilního telefonu nebo pomocí počítače.

Prospekt BIOSTAR 

Více informací o tomto kotli naleznete ZDE.

 



Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz