zpět na dotazy

Poradíme vám - Prodej dřevěných pelet v zahraničí

11.03.2007 Ing. Levý: Výroba a prodej dřevěných pelet v zahraničí se prý řídí podle mnohem přísnějších norem než je tomu u nás. Jedná se údajně hlavně o pelety z čistých hoblovaček a pilin. Zdá se mi, že v posledních dvou letech se kolem pelet točí hodně publicity a že spousta firem „naskočila“ na tuto módu. Jenže známe české podnikavce; jestli to nebude něco podobného, jako se tradují historky s výrobou salámů, do kterých se přidá kde co, hlavně aby byl objem a firma se zbavila nejrůznějšího odpadu. Existuje nějaký jednoduchý návod jak poznat kvalitní pelety od nekvalitních? Na papír s razítkem nevěřím, ten se dá vždycky nějak sehnat.

19.03.2008 Filip

Jedinným a spolehlivým ukazatelem kvality pelet, mluvím nyní o čistých dřevěných peletách, je certifikát o splnění DIN +, nebo ještě přísnější ÖNorm. K získání této normy nestačí předložit jeden pytel vymazlených pelet k přezkoušení, ale součástí normy jsou i nenahlášené kontroly u výrobce a odebrání vzorků. Takže má li váš dodavatel pelet ÖNorm můžete být v klidu.

11.05.2007 Admin L.S.

Ano, zakoupit cca 60 kg a vyzkoušet přímo ve Vašem kotli při spalování ve Vašich podmínkách. Všímejte si hlavně doby potřebné k nahřátí kotle na provozní teplotu. Pokud je tato doba výrazně delší než jste zvyklí, popř. ani nedojde k natopení kotle a kotlového okruhu na provozní teplotu, mějte se na pozoru. Zřejmě to vypadá jako pelety, a asi to jsou i pelety, ale tepelnou energii z toho díky nízké výhřevnosti nevyrobíte. Pak se Vám může stát, že v kotli o jmenovitém výkonu 25 kW dosáhnete maximálního výkonu cca 7,7 kW.

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.



Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz