Články v rubrice Pohled odborníků

GSM komunikátor pro kotle Guntamatic

25.01.2014 | Libor Směja | Pohled odborníků

Mnoho z vlastníků kotle Guntamatic, chce být i v jejich nepřítomnosti informováno o tom co se s jejich kotlem popř. celou kotelnou děje. V současnosti existují u kotlů Guntamatic dva způsoby jak být s kotlem v kontaktu, pokud se vzdálite z místa, kde je kotelna umístěna. První možností je zakoupení GSM komunikátoru ke kotli a komunikovat s kotlem prostřednictvím SMS zpráv. Druhou možností je zakoupení vizualizace, která např. prostřednictvím internetu přenáší veškeré informace na obrazovku počítače a vy vidíte co se s kotlem popř. s celou kotelnou děje.

Celý článek »

GUNTAMATIC oceněn za příkladnou výuku v učňovském školství

04.12.2013 | Dipl. Ing. (FH) Robert Cavos | Pohled odborníků

Hospodářská komora Horního Rakouska (WKOÖ) udělila pečeť INEO firmě GUNTAMATIC za příkladnou výuku v učňovském školství. Výrobce kotlů na spalování biomasy dlouhodobě přesvědčuje s učňovským konceptem, oddaností k učňům a kvalitou vzdělávání. 

Celý článek »

Proč ve Welsu bylo opět nabito u stánku s kotli Guntamatic?

20.03.2013 | Jaroslav Svoboda | Pohled odborníků

Značka kotlů Guntamatic není na rakouském trhu vytápění žádným nováčkem.  Přesto, nebo spíše právě proto, přitáhne na nejznámějším rakouském topenářském veletrhu Energiesparmesse ve Welsu každoročně takový počet zájemců, že nejprodávanější typy kotlů jsou ze zkušenosti představovány na stánku firmy Guntamatic ve více kusech, aby se k nim zájemci dostali a aby technici měli možnost každému z nich vybraný typ předvést.

Celý článek »

Čeští výrobci: ministerstvo by mělo okamžitě rozšířit svůj program v Moravskoslezském kraji o ...

12.01.2012 | Ing. Vladimír Stupavský | Pohled odborníků

Podpořit ze státního rozpočtu pouze skutečně ekologické technologie, kotle 4. třídy, navrhují členové Klastru Česká peleta. Znamená to žádost okamžitého rozšíření dotačního programu, který má podpořit výměnu kotlů v Moravskoslezském kraji, o automatické kotle na biomasu. Kdo by chtěl přestat s uhlím a začít spalovat biomasu v kotli pro tyto účely vyrobeném a tedy i s nižší produkcí škodlivých emisí, totiž zatím na dotaci nemá nárok. Právě dřevěné brikety a pelety si přitom občané jako palivo volí čím dál častěji. Výhody a nevýhody různých variant ekologického vytápění si budou moci přímo v Ostravě porovnat návštěvníci výstavy Infotherma od 16. do 19. ledna na výstavišti Černá louka.

Celý článek »

Nová politika MŽP pro zlepšení vzduchu na Ostravsku? Zvýhodnit uhlí na úkor ekologičtějších způsobů!

04.01.2012 | Ing. Vladimír Stupavský | Pohled odborníků

Kdo chce spalovat uhlí, dostane od Ministerstva životního prostředí dotaci. Zatímco ti, kteří chtějí zlepšovat svoje zdraví a životní prostředí tím, že budou topit dřevem, briketami a peletami, si budou muset nový kotel zaplatit sami. To je od 1. ledna politika ministerstva v Moravskoslezském kraji, který trpí nejvíce znečištěným ovzduším u nás i v Evropské unii. Program  čelí oprávněné kritice – i s automatickým kotlem je spalování uhlí doprovázeno většími emisemi škodlivin než jiné, ekologičtější způsoby vytápění. Ty jsou přitom novou politikou konkurenčně znevýhodněny.

Celý článek »

Mezinárodní obchod s peletami – současnost a výhled do roku 2020

15.12.2011 | Ing. Vladimír Stupavský | Pohled odborníků

Celosvětový trh s peletami dosahuje každoročně nových rekordů a další rozvoj je všeobecně předvídaný. Největším zdrojem poptávky po dřevních peletách bude mimo rychle se rozvíjející trhy v  Asii i nadále Evropa. Významný růst výroby bude dále pokračovat v Severní Americe, avšak nové závody pro výrobu pelet jsou zakládány celosvětově. Do určité míry se kromě klasické výroby dřevních pelet může rozšířit i výroba pelet ze zemědělských produktů a další specifické postupy výroby pelet jako např. torrefikace. Skutečnost je však taková, že žádný region ani technologie nesetrvává v jasné pozici lídra celého odvětví. S téměř trojnásobným růstem do roku 2020 bude mít každý region a technologie své vlastní a do značné míry jedinečné podmínky pro další rozvoj a dodavatelsko-odběratelské vztahy.

Celý článek »

Nové regulátory ESREKO - modelový rok 2011 již v prodeji!

12.04.2011 | Libor Směja | Pohled odborníků

Od 13.4.2011 je možno již zakoupit na e-shopu www.vseprokotelny.cz nový model regulátorů komínového tahu  ESREKO.
•  Vlivem neodborně instalovaných nebo zastaralých systémů dochází ke ztrátě až 32% tepla.
•  Energeticky úsporné regulátory tahu ESREKO s tímto problémem navždy skoncují. 
Automaticky řídí správný přívod vzduchu, takže se při spalování nespotřebovává nepotřebná energie a je
zabezpečen vysoký stupeň účinnosti, protože i v klidovém stavu hořáku automatického kotle, je jinak kotli a komínu odebíráno teplo. Lze použít i pro pece, kamna, krby, krbové vložky.

Celý článek »

Když se sejde mládí se stářím aneb Příběh s dobrým koncem

10.12.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Neustále se setkávám s pochybnostmi některých zákazníků o tom, jak může firma Guntamatic slibovat lidem životnost automatických kotlů Guntamatic Biostar 40 let, když kotle na dřevěné pelety se v Guntamaticu vyrábějí jen 14 let. Abychom v tom udělali jasno, je potřeba sdělit tyto skutečnosti: •   kotle Guntamatic se vyrábějí od roku 1963, tj. již 47 let; •   od roku 1965 se začal Guntamatic specializovat na kotle na zplyňování biomasy; •   od roku 1969 se již 41 let v kuse vyrábí kotel GAS, který doznal jen vzhledové změny, ale konstrukce je stále stejná.

Celý článek »

Poprvé jsem viděl někoho „závislého na dřevu“

09.12.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Začátkem listopadu jsem měl možnost navštívit zajímavý mladý pár v jedné vesničce na jižní Moravě. Když jsem tam jel, věděl jsem od našeho obchodního zástupce, že se mám připravit na mladé lidi, kteří tak trochu „ujíždějí na dřevě“. Tomu, že mladí lidé dnes „ujíždějí“ na ledasčem, bych se nedivil, ale „na dřevě“? Tou dobou jsem si toto upozornění nedokázal moc dobře vysvětlit. Každopádně měli čerstvě nainstalovaný první kotel Guntamatic Biosmart 22 kW (do té doby byl v ČR zatím nainstalován jen Biosmart o výkonu 14 kW), a jelikož jezdívám kolem, musel jsem to vidět. A tak jsem se objevil v sobotu dopoledne u nich před domem.

Celý článek »

Vysvětlení k přerušení příjmu žádostí o dotace z programu ZELENÁ ÚSPORÁM

31.10.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vzhledem k tomu, že se za poslední týden napsalo ve změti různých příspěvků v různých médiích všechno možné o přerušení programu ZELENÁ ÚSPORÁM, rozhodl jsem se v tom udělat našim zákazníkům trochu jasno. Budu se snažit uvádět informace tak, jak jsou mi známy, nikoli vytrhávat věty z kontextu, jako to dělají novináři, kteří si vybírají jen to špatné, neboť sledovanost jejich médií se v dnešní době odvíjí hlavně od toho, jak děsivé příspěvky dokáží čtenářům nabídnout. V tomto materiálu přináším několik vysvětlujících informací, které by vám mohly udělat v problematice dotací jasno a které by vás měly přesvědčit, že dotacím z programu ZELENÁ ÚSPORÁM není a ani nemůže být konec.

Celý článek »

Instalace prvního kotle Guntamatic Biosmart 14 kW na kusové dřevo v České republice.

26.10.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Ve dnech 21.-22.10.2010 jsem měl možnost zúčastnit se instalace prvního kotle Guntamatic Biosmart 14 kW na kusové dřevo v České republice. Instalace proběhla v objektu, kde je již instalalován kotel Guntamatic Biostar 15 na dřevní pelety. Jelikož je majitel vášnivým truhlářem, vyprodukuje při svém koníčku velké množství dřevního odpadu, který hodlá spalovat v tomto kotli. Mimoto bydlí v oblasti okraje brdských lesů, kde se nachází spousta dřevního odpadu, který prostřednictvím štěpkovače zpracovává do hrubé štěpky, kterou v tomto kotli bude spalovat také.

Celý článek »

Cena pelet ve víru cen topného oleje? NE!

25.10.2010 | magazín | redakce | | Pohled odborníků

Stále je slyšet názor, že cena pelet sleduje cenu oleje. Vývoj v minulých letech ukazuje, že to neplatí. Zatímco se cena topného oleje nachází na horské dráze, vyvýjí se cena pelet nanejvýš stabilně. Mezitím vzniklo v celé Evropě více než 400 továren na výrobu pelet. V Rakousku se kapacita výroby téměř zdvojnásobila. Tím dnes existuje vysoká míra jistoty v zásobování a větší cenová stabilita než v minulosti. Nyní žádné jiné komfortní palivo nemůže udržet cenový krok s peletami. Oproti extralehkému topnému oleji jsou pelety v září 2010 stejně jako oproti zemnímu plynu cenově výhodnější o 44%. 

Celý článek »

Prezentace automatického kotle na kusové dřevo Guntamatic SYNCHRO

30.09.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Na následujících třech videozáznamech si můžete poslechnout, jak Libor Směja prezentuje v rámci Dne otevřených dveří v Kostelci nad Černými lesy automatický kotel SYNCHRO zájemcům o tento druh vytápění. Tolik vyčerpávajících informací nenajdete na žádných webových stránkách ani v manuálech.

Celý článek »

Foukání dřevěných pelet z cisterny do skladu paliva

30.08.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

29.8.2010 proběhl v automatické kotelně GUNTAMATIC manželů Synáčkových v Kostelci nad Černými lesy již 9. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, během něhož mohli návštěvníci vidět na vlastní oči, jak se dopravují dřevěné pelety z cisterny nákladního vozu přímo do skladu paliva, aniž by na ně musel majitel kotle sáhnout. Ostatně podívejte se na to sami na našem videu a na několika fotografiích.

Celý článek »

Verner pořádá DEN PLNÝ ÚSPOR

11.08.2010 | Tomáš Šimek | Pohled odborníků

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás pozvat na DEN PLNÝ ÚSPOR ANEB DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který pro Vás připravila společnost VERNER. Den plný úspor proběhne v pátek 20.8.2010 od 10 do 18 hod., přímo v areálu společnosti VERNER v Červeném Kostelci.  V programu nechybí ukázka celého výrobního sortimentu naši společnosti - tedy krbová kamna, interiérové kotle, kotle na kusové dřevo, průmyslový kotel VERNER GOLEM a samozřejmě také automatické kotle. Čeká Vás také jedinečná možnost vidět v provozu automatický kotel VERNER A251 a interiérový kotel VERNER 13/10, který je nově zařazen v programu ,,Zelená úsporám“.

Celý článek »

GUNTAMATIC - firma s odpovědností, tradicí a dlouhodobými rozhodnutími

13.07.2010 | Pavel Loužecký | Pohled odborníků

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR s jednatelem rakouské firmy GUNTAMATIC Heiztechnik GmbH Ing. Güentherem Huemerem o působení GUNTAMATICU v České republice a na Slovensku. | Průmyslová společnost GUNTAMATIC Heiztechnik GmbH (společnost skupiny Georga Fischera) byla založena v roce 1963 a dodnes sídlí v rakouském Peuerbachu. GUNTAMATIC patří k nejmodernějším pracovištím na výrobu zařízení na vytápění biomasou v Evropě. Automatizace je zde na prvním místě a pouze díky použití robotů a nových obráběcích center je možné plnit vysoké nároky na přesnost. GUNTAMATIC drží nejvyšší standard v systému zajištění kvality.

Celý článek »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v automatické kotelně GUNTAMATIC v Kostelci nad Černými lesy

29.06.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení zájemci o automatické vytápění, dovolujeme si vás pozvat na DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, které pro vás připravuje společnost ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. www.estech.cz . Místo konání: Kostelec nad Černými lesy, Komenského ulici č. 813. Aktuální termín konání nejbližšího Dne otevřených dveří v této kotelně je uveden v AKTUALITÁCH na titulní straně magazínu AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ. Pokud byste s námi chtěli realizovat kotelnu s jiným automatickým kotlem, přijďte se podívat, jak vypadá instalace naší společnosti pro modelový rok 2010 v případě instalace kotelny s kotli BENEKOV, LICOTHERM, PONAST nebo VERNER.

Celý článek »

Kontejnerové kotelny

23.06.2010 | Tomáš Šimek | Pohled odborníků

Po přečtení nadpisu možná trochu přemýšlíte, co si představit pod pojmem kontejnerová kotelna. Můžeme vás ujistit, že se nejedná o ledajaký venkovní kontejner na odpadky, ale o důmyslně naprojektovanou kotelnu na biomasu, která je umístěna např. ve stavební buňce s vhodným designem. Kontejnerová kotelna je speciálně navržena jako mobilní zařízení. Tato přednost zajišťuje velkou variabilitu použití. Lze ji použít jako rezervní či havarijní kotelnu, kterou je možné dle potřeby převážet z jednoho místa na druhé.

Celý článek »

Náhrdelník "perel" na téma rakouské automatické kotle

11.06.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení čtenáři, jistě si někteří z vás v posledním týdnu všimli několika ne příliš pozitivně naladěných příspěvků do diskuze na TZB, týkající se mé osoby, viz. zde. Tyto příspěvky byly reakcí na mnou srovnávací tabulku v článku pod názvem Není kotel jako kotel, která vznikla jako reakce na skutečnost, že se někteří prodejci rakouských kotlů snaží v ČR zákazníkům vysvětlit, jak a proč je automatický kotel Guntamatic Biostar nedokonalý a že oni mají ten nejlepší a nejdokonalejší kotel. Celá tabulka byla vytvořena za účelem seznámení vás, čtenářů, s tím, co je pravda a co lež. Byla zpracována  nikoli proto, aby porovnávala kotel Guntamatic Biostar s nějakým konkrétním rakouským kotlem, ale s celkem sedmi rakouskými kotli, které se dají řadit mezi standardní rakouské kotle na pelety.

Celý článek »

Jak se staví silo na pelety (sezónní zásobník)

10.06.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení čtenáři, vzhledem k tomu, že většina z vás má problém, jak po instalaci kotle Guntamatic vybudovat silo na pelety (celoroční zásobník), rozhodli jsme se pro vás připravit tuto fotoreportáž se stručným popisem, jak nejlépe na to. Pokud i tak budete mít nějaký problém, neváhejte nám napsat dotaz na info@guntamatic.cz , popř. zavolat na tel.č.777 283 009.

Celý článek »

  1 2 3   další»»Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz