zpět na dotazy

Poradíme vám - vytápění pro NED, PD

02.07.2007 Vít Kolář: Dobrý den. Zaujala mě Vaše nabídka a stránky. Zatím ale z nich nevyplýva zda je vhodný typ Benekov 15 pro nízkoenergetické domy, i když jsem tu toto tvrzení někde objevil. Pro PD stačí například 5 kW. Pokud by bylo použité topení vyššího výkonu, potom je to pravděpodobně zbytečné. Chápu, že je možné výkon regulovat ve velkém rozsahu. Ale teď zajímavá otázka: jaký je rozdíl účinnosti při maximálním a minimálním výkonu kotle? Pokles účinnosti např o 20 % by človeka přinutil k zamyšlení, zda je to ekonomické. Kotle na peletky, dřevo menšího výkonu se nevyrábí? Myslím, že by si svoje místo na trhu našly. Měl bych další otázku: Jaké musí být specifikace místnosti na umístění kotle - větrání, umístění v budově, minimální objem místnosti, pokud chci např. použít kotel Benekov 15? Je nutné tuto místnost mít ve sklepě, na venkovním plášti budovy? Poslední připomínku bych měl k uhlí jako k palivu. Podle mého názoru není tak perspektivní, jak tvrdíte na stránkach. V Norsku je zakázané prodávat myslím už pár let a důvod byl špatný vzduch okolo měst a obcí, kde sa topilo uhlím. Přemýšlím také, za jak dlouho to naše nazelenalá vláda také zavede. V tisku proběhla nedávno zpráva o panu Bursíkovi, jak chce omezovat neekologické spalování uhlí na našem území. Samozřejmě Vaše kotle splňují všechny limity a nepředpokladám, že by se mohly výrazně podílet na emisích. Právě naopak. Děkuji za odpoveď a přeji mnoho úspěchů.

02.09.2007 AdminMŠ

Dobrý den, Vaše informace ohledně kotle Benekov R15 jsou správné. Kotol je určený především pro nízkoenergetické domy s tepelnou ztrátou do 15kW. Výkon kotle možno regulovat od 4,6-14,9kW. Kotel není nutné mít umístěný v kotelně mimo Váš dům, možno ho umístit přímo do kotelny, která je součástí domu. Kotel Benekov R-15 je certifikovaný pro spalování biomasy jmenovitě pelet a obilí, teda bude v budoucnosti vyhovovat i panu Bursíkovi a nebude se ho týkat ekologická daň na palivá.

28.06.2007 Dalibor Pittr

Používáme kotel Ling 25 již 5 let. Co se týče ekologie, tak je myslím absolutně neporovnatelný s klasickými kotli na uhlí. Linh 25 spaluje podle mého názoru velmi čistě a asi iefektivně. Z komína skoro není nikdy vidět kouř, ikdyž kotel běží naplno. Koří jen při roztápění a to dělám obvykle 1x za rok. V komínu i v kotli je minimálně usazenin. Komín vymetám max 2x za rok, jeho steny jsou téměř čisté. Kotel nedehtuje, stačí ho cca 1xza měsíc vyčistit. Popel z kotle je jemný a není ho mnoho. Za další v kotli v podstatě nejdedou pálit plasty papíry a jiný domovní odpad. Bydlíme v plynofikované obci. Poněkolikerém zdražení zdražení plynu je u nás k večeru na ulici skoro nedýchatelno - to jak všichni roztápí své klasické uhelné kotle, protože plynový mají z úsporných důvodů vypnutý. Čím a jak v těch kotlích topí je lépe nevědět. Kéž by měli všichni automatický kotel Ling 25 nebo nějaký takový. Nechci tu dělat přehnanou reklamu, ale ten kotel je na tohle fakt dost dobrej. A až zlevní pelety (nebo zdraží uhlí) budu v něm již pak topit opravdu ekologicky!

Vložit nový dotaz

Pro vložení nového dotazu do rubriky PORADÍME VÁM musíte být nejdříve zaregistrováni.Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz