Články v rubrice Pohled podnikatelů

Začíná největší veletrh úspor energií ve Welsu 2012.

28.02.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Na přelomu února a března se již tradičně otevřou brány veletržního areálu v hornorakouském Welsu všem příznivcům úspor energií. Od středy 29. 2. do neděle 4.3. 2012 se zde koná v pořadí již 21. ročník Veletrhu úspor energií (Energiesparmesse),  jednoho z největších evropských veletrhů pro ekoenergii a efektivní využití a výrobu energie.
V rámci veletrhu prezentuje na ploše téměř 70.000 m²  své produkty, služby a novinky z oblasti biomasy, fotovoltaiky, techniky pro vytápění a energetiku, tepelných čerpadel, solární termiky, stavebních a izolačních materiálů více než 900 vystavovatelů.

Celý článek »

Ukázka, kolik času je potřeba pro nahřátí bojleru Guntamatic kotlem Biostar při natápění systému

27.02.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Tentokrát jsem si pro Vás připravil ukázku, jak dlouho nahřívá kotel Guntamatic Biostar 15 kW bojler Guntamatic ECO o objemu 300 litrů při současném topení nahřívaní vychladlého topného systému.
Tato ukázka navazuje na sérii předchozích ukázek s kotlem Guntamatic Biostar 15 kW, kdy v Ukázce 1 jste měli možnost vidět, jak rychle se dokáže natopit a odstavit kotel Guntamatic Biostar 15 kW a v Ukázce 2 jste měli možnost vidět, jak rychle se ohřeje voda v bojleru Guntamatic kotlem Guntamatic Biostar 15 kW v letním režimu.

Celý článek »

Peletová hvězda - Guntamatic Biostar

20.02.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Po více jak 15 letech vývoje od roku 1997 se kotel GUNTAMATIC Biostar stal v Evropě jedním z nejosvědčenějších nízkoteplotních kotlů na spalování pelet.
Fosilní paliva ubývají a jsou stále dražší. Staré uhelné, olejové a plynové kotle jsou také méně šetrné k životnímu prostředí. Moderní a úspornou alternativu nabízejí nízkoteplotní kotle na spalování pelet od firmy GUNTAMATIC.
Jako firma nabízející systémová řešení GUNTAMATIC vyvíjí a vyrábí robustní kotle na spalování kusového dřeva, štěpky, pelet a energetických rostlin i  optimální, k tomu přizpůsobené akumulační nádrže.

Celý článek »

Ukázka rychlosti ohřevu bojleru Guntamatic kotlem Guntamatic Biostar 15 kW v letním režimu

13.02.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 1.2.2012 jsem Vám zde v magazínu Avytapeni.cz ukázal, jak se dokáže rychle natopit a odstavit kotel Guntamatic Biostar 15 kW. Již tehdy jsem Vám sdělil, že se chystají další ukázky (testy). 
Tentokrát jsem si pro Vás připravil test, jak dlouho nahřívá kotel Guntamatic Biostar 15 kW bojler Guntamatic ECO o objemu 300 litrů v letním režimu, tj. bez dodávky tepla do topného systému.

Celý článek »

Instalace prvního kotle Guntamatic BMK 50 kW na kusové dřevo v České republice

02.02.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Ve dnech 30.01.-01.02.2012 proběhla instalace prvního kotle Guntamatic BMK 50 kW na kusové dřevo a štěpku v České republice. Instalace proběhla v rodinném domě na okraji Moravského krasu. Jelikož majitel je vlastníkem lesa, nemá o vlastní palivo nouzi a při topení v tomto kotli ušetří za plyn, který sloužil k vytápění domu doteď.

Celý článek »

Ukázka, jak rychle se dokáže natopit a odstavit kotel Guntamatic Biostar 15 kW

01.02.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Po dvou uskutečněných testech (Test 1, Test 2) s kotlem Guntamatic Biosmart 22 kW (kotel na kusové dřevo a štěpku), jsem byl čtenáři tohoto magazínu požádán, abych provedl i nějaké testy, popř. ukázky s kotlem Guntamatic Biostar (automatický kotel na pelety).
Připravil jsem si tedy celkem čtyři testy (ukázky) s kotlem Guntamatic Biostar 15 (výkon 15 kW). Tento kotel existuje ještě ve verzi 12 kW a 23 kW. V tomto článku se dozvíte, jak vlastně kotel Guntamatic Biostar pracuje. Provedu Vás celým procesem od pokynu k topení, až po natopení kotle na 75°C a jeho odstavení.

Celý článek »

Jak se plní pelety (popř. obilí) do kotlů Guntamatic

24.01.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Tento článek se týká všech kotlů značky Guntamatic, které mají za svým názvem označení Flex. Flex znamená, že kotel je se sezonním zásobníkem spojen flexibilně, tj. pružnou antistatickou hadicí o průměru 50mm, která může dosahovat délky až 20 metrů. Díky tomu se nemusí sezonní zásobník pelet nacházet v blízkosti kotle a kotelny, ale až 20 metrů daleko napříč celým domem. Tento systém také umožňuje, aby sezónní zásobník nebyl na stejné výškové úrovni, ale může být o patro níže nebo výše, než je kotelna. Převýšení pro zachování spolehlivé dopravy pelet je cca 6 metrů.
 
Celý článek »

Test kotle Guntamatic Biosmart - podruhé

15.01.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vzhledem k tomu, že minulý test spalování dřeva v kotli Guntamatic Biosmart měl u Vás čtenářů velký ohlas, rozhodl jsem se uskutečnit další test, kde bych Vám přinesl zkušenosti se spalováním kvalitního dubového dřeva (minulý test byl s měkkým nekvalitním dřevem) v tomto kotli.
Upozorňuji, že se nejedná o žádné úřední měření apod. Jde jen čistě o to, aby si každý kdo má zájem si tento kotel koupit, udělal orientační představu, co od něj může čekat. Pokud by si chtěl někdo udělat skutečnou představu, tak může využít naší nabídku a přijet si do Salonu kotlů se svým palivem toto vyzkoušet. Všichni jste vítáni.

Celý článek »

Nový rekord GUNTAMATICu v České republice

10.01.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V prosinci 2011 byla uvedena do provozu další kaskáda kotlů 2x Guntamatic Biocom Flex 100 kW  v České republice.
Stalo se tak opět v  areálu Rekreační zařízení EDEN Herlíkovice, jehož majitelem je Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra.
Z tohoto Rekreačního areálu v Krkonoších jsme Vám v minulosti přinesli reportáž, kterou si můžete přečíst zde.
V současnosti jsou v tomto areálu instalovány celkem 4x kotle Guntamatic Biocom Flex 100 kW, což činí tento areál rekordmanem v počtu kotlů Guntamatic Biocom 100 kW na 1 km2 v České republice.

Celý článek »

Dotaz na spotřebu paliva kotle Biosmart + test.

03.01.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dobrý den, dovolují si Vás požádat o informaci ohledně vašeho kotle na dřevo biosmart 14kw. Zajímalo by mě o kolik klesne spotřeba dřeva jestliže vyměním stavajicí dosluhující kotel atmos GS 20kw za Váš kotel biosmart 14 kw. Se stávajícím kotlem vytápím rodinný dům velikostí asi 180m2, spotřeba dřeva je asi 10m3 rovnaného dřeva na topnou sezonu.
S kotlem natápím akumulační nádrže o objemu 1750 l a radiátoroví systém. Stávající kotel nabije akumulační nádrže na teplotu 90 C asi za osm hodin topení v kotli,při naložení dvakrát kotlové nasypky dřevem a venkovní teplotě asi 2 C.

Celý článek »

1. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V PELETÁRNĚ

29.10.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 22.10.2011 společnost ENVITERM a.s. a ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. uspořádaly 1. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V PELETÁRNĚ v Ždírci nad Doubravou, která vyrábí jedny z nejkvalitnějších dřevních pelet v České republice (společnost ENVITERM je výrobcem pelet a společnost ESEL je dodavatel technologií pro výrobu tepla z pelet a prodejcem pelet enviTERM).

Celý článek »

Pozvánka na EXKURZI do peletárny!

04.10.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vážení zájemci o automatické vytápění,
v souvislosti s opětovným zahájením prodeje dřevních pelet ESPEDI (www.espedi.cz), pro Vás společnost ESEL připravila možnost navštívit peletárnu ENVITERM (www.enviterm.cz), v které jsou tyto pelety vyráběny.

Celý článek »

Není peleta jako peleta

12.09.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

I když se píše právě rok 2011 a dřevěné pelety, již nejsou tak neznáme, jako tomu bylo např. ještě v roce 2008, stále má mnoho uživatelů pelet a peletového vytápění nedostatky ve znalosti vlastností pelet.
Není možno klást za vinu uživatelům, že tyto nedostatky mají, neboť stále chybí v oblasti pelet osvěta a ne každy si přeje, aby osvěta byla. Současná neznalost různých záležitostí ohledně pelet a jejich vlastností nahrává všem, kteří se snaží ošidit zákazníky. Jistě Vás zajímá o jakém šízení zákazníku hovořím.

Celý článek »

SERVISNÍ PROHLÍDKA KOTLE jen za 2.500,-Kč vč.DPH

31.08.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vážení vlastníci automatických kotlů,
ačkoli venku ještě panují letní teploty, zima a s ní přicházející topná sezóna se nezadržitelně blíží.
S příchodem topné sezóny je potřeba si vzpomenout i na své miláčky v kotelně.
Právě v této době je vhodný čas pro provedení předsezónní prohlídky (roční revize) kotle.
Tuto roční revizi požaduje většina výrobců kotlů, jako podmínku pro uznání záruky.

Kterých automatických kotlů se prohlídka týká?
- BENEKOV
- GUNTAMATIC (i s ruční přikládkou paliva)
- LICOTHERM
- PONAST
- VERNER

Celý článek »

Jak se staví komín ESLEKO G0 ECONOMY.

25.08.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Prostředníctvím této reportáže, Vám přinášíme možnost seznámit se s možností jak si postavit komín ESLEKO.
V tomto případě se jednalo o typ ESLEKO G0 ECONOMY.
Verze ECONOMY nemá z výroby osazené komínové dvířka a nemá udělán otvor pro připojení kouřovodu. U verze STANDARD, jsou již tyto prvky provedeny ve výrobě.
Všem, kteří si chtějí postavit komín sami, doporučuji zakoupit vždy verzi STANDARD.
Ceny komínu ESLEKO naleznete zde.

Celý článek »

Instalace automatického kotle již za 99.900,- Kč

16.08.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

 
Firma ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. pro Vás připravila na závěr léta zajímavou akci, kdy lze zakoupit kompletní instalaci s automatickým kotlem na uhlí a dřevo CosmoTHERM U25 za 99.900,- Kč s DPH.
Tato akce Vám umožňuje získat:

Celý článek »

Vyšla nová kniha o dřevních peletách

11.08.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V LING Vydavatelství s.r.o. vyšla nová kniha o dřevních peletách s názvem "Dřevní peleta, peleta mýtů zbavená". Autorem knihy je Ing.Lyčka Zdeněk.
Úvodní slovo ke knize zpracovala RNDr. Alice Kotlánová, předsedkyně TNK 138 Tuhá biopaliva a zde je jeho znění:
V této publikaci jsou shrnuty dlouhodobé zkušenosti s používáním dřevních pelet pro vytápění ve velkých i malých tepelných zdrojích. Autor seznamuje odbornou veřejnost i laické čtenáře - uživatele tohoto paliva - populárně naučným přístupem se svými znalostmi a zkušenostmi o vlastnostech pelet z pohledu výrobce kotlů a nebojí se zaměřit přímo na peletu samotnou, její charakteristické fyzikálně-chemické parametry i na možnost hodnocení těchto vlastností v "polních podmínkách" uživatele. Po přečtení této knihy si čtenář, ať již výrobce pelet, lisů na pelety nebo jejich spotřebitel sám, udělá obrázek, co od tohoto paliva může očekávat, z čeho by mělo být vyrobeno a jak by se při spalovacím procesu mělo správně chovat, a nebo si zkusí ověřit základní vlastnosti pelet podle návodu, který je v knize uveden a na základě toho posoudit, zda se z toho pohledu peleta chová tak, jak je v knize popsáno.

Celý článek »

Co čeká a nemine bytové domy

03.07.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Čím dál více bytových domů se potýká s problémem, že je jim státní správou zakázáno topit stávajícími zdroji tepla a stávajícím palivem, kterým je v řadě případů především hnědé uhlí.
Tato situace nastala i v Hrachovci, části Valašského Meziříčí, kde se nacházejí 2 bytové domy, každý o 24 bytových jednotkách.
Společenství vlastníků těchto bytovek si vybralo technologii Guntamatic, jako náhradu za stávající zdroje tepla. Těmito zdroji byly do letošního roku kotle VSB, vždy 3 ks v každé bytovce a každý o výkonu 100 kW. Celkem tedy v každé bytovce byly kotle o výkonu 300 kW.
Tento výkon byl nově nahrazen kotlem Guntamatic Biocom o výkonu 100 kW, v kombinací s AKU nádrží o objemu 2000 litrů.

Celý článek »

Grafické displeje Guntamatic - 1.díl

03.07.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vzhledem k tomu, že ode dne 31.3.2011, kdy byl zveřejněn článek o nových grafických displejích na kotlích Guntamatic dostávám mnoho žádostí o zaslání přehledu grafických obrazovek, rozhodl jsem se Vám některé z nich Vám zveřejnit prostřednictvím tohoto seriálu.
V dnešním 1. díle se můžete podívat, jak vypadají některé (celkem jich mají kotle cca 160 ks) grafické obrazovky a co pomocí nich můžete na kotli ovládat.
Tento díl se věnuje obrazovkám z kotlů Guntamatic Biostar (kotel na dřevní pelety) a Guntamatic Biosmart (kotel na kusové dřevo a štěpku).

Celý článek »

Proč se v bojleru Guntamatic ohřeje voda za 30 minut a v jiném ne?

02.07.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dobry den,
chtel bych se pouze zeptat na jednu vec ohledne kotle Guntamatic, kterou jsem na Vasem webu nenasel. Mam kotel na pelety jine znacky a nahrivam s nim i 160 litrovy boiler, coz trva zhruba 4 hodiny, nez se naakumuluje na pozadovanou teplotu 65°C (je zapnuto soucasne i vytapeni domu). Z nejakeho zdroje jsem slysel, ze u kotlu znacky Guntamatic je mozne nahrati boileru na tuto teplotu do 30 minut. Velice by me zajimalo, a myslim si, i radu ctenaru tohoto webu, pokud je tomu opravdu tak, jakou technologii je toto docileno atp. Myslim si, ze ohrev vody predstavuje dnes nemalou slozku nakladu, a proto bych k temto internetovym strankam, ktere jsou mimo jine opravdu na urovni, mel jen tuto malou pripominku.

Celý článek »Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz