Aktuálně

 

POZVÁNKA NA DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

• 163. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V SALONU KOTLU se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 12. 8. 2018 od 9 do 13 hod.
• 164. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KOTELNĚ se bude konat v Týně nad Bečvou dne 2. 9. 2018 od 9 do 13 hod. 

POZVÁNKA NA VÝSTAVU
18. 9. - 22. 9. 2018 se uskuteční výstava For Arch Praha - více o výstavě zde.

 
AKTUALITY Z MÉDIÍ
 
Rekreační zařízení
EDEN Herlíkovice
Miloslava Valinová Budyně nad Ohří Dana Staňková Božtěšice Vladimír Novák Konojedy Luděk Jůza Louňovice
Všechny rozhovory s majiteli automatických kotlů  najdete ZDE 

 


Prohlédněte si všechna videa 
AUTOMATICKÉHO VYTÁPĚNÍ
na YouTube

 

Magazín AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ
získal ocenění ZLATÝ @ TZB-info 2010

Připravujeme ke spuštění nový internetový magazín AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ

05.06.2009 | Libor Směja | O magazínu

Vážení zákazníci, vážení podnikatelé a odborníci v oboru automatického vytápění!
Společnost esel technologies s.r.o. se již několik let snaží o to, aby se automatické vytápění stalo jednou z důležitých součástí života naší společnosti, a v neposlední řadě také o to, aby široká veřejnost měla co nejvíce kvalitních a směrodatných informací o všem, co se v něm odehrává. Proto není náhodou, že v těchto dnech připravujeme ke spuštění nový internetový magazín AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ, který bych vám tímto rád představil a zároveň nabídl celou řadu možností, jak byste mohli díky němu pomoci nejen našemu společnému oboru (automatické vytápění), ale možná také i svým podnikatelským, odborným či osobním záměrům z hlediska prezentace, reklamy a mediální podpory vašich aktivit a zájmů.

Celý článek »

V. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - Nevěřte novinářům!!! - 2.část

03.06.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Pokračování informací ze ZPRAVODAJE č. IV. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - Nevěřte novinářům!!!  || Nepravda č. 6 - Biomasa vlivem rozšíření kotlů v sezóně 2009/2010 podraží. | Pravda k č. 6 – ČR má v současnosti výrobní kapacity např. jen pro dřevní pelety ve výši 240.000tun/ročně, momentálně jich spotřebovává cca 20.000tun/ročně, 100.000tun/ročně exportuje do zahraničí a 120.000tun/ročně se zatím ani nevyrobí, i když technologická zařízení zde v ČR pro výrobu již jsou. || Nepravda č. 7 | Letošní zdražování pelet a briket se přímo odvíjí od současné ekonomické krize. |Pravda k č. 7 - Naše společnost již 2 roky nezměnila cenu pelet, zakládáme si na tom, že cena našich pelet ESPEDI je v dlouhodobém horizontu konstantní!! Toto platí i o ostatních prodejcích, kteří to myslí s biomasou vážně a nehrají si na spekulanty.

Celý článek »

TRENDY V AUTOMATICKÉM VYTÁPĚNÍ

03.06.2009 | Pavel Loužecký | Pohled odborníků

ROZHOVOR S LIBOREM SMĚJOU, jednatelem společnosti esel technologies s.r.o.
Vzhledem k tomu, že jsme malá země, tak se více orientujeme na to, co k nám nejprve prosakuje a následně přichází ze zahraničí. V případě moderních trendů v oblasti používání automatických kotlů se jedná o invazi technologií především ze severní a západní Evropy. Když to vezmu např. z pohledu Švédského království, tak tam došlo k tomu, že král v roce 1998 zavelel, že se země zbaví vytápění domácností a firem palivem LTO (lehký topný olej – jedná se o fosilní palivo) a přikázal, že se celé Švédsko zaměří jen na dva druhy vytápění. Prvním druhem jsou tepelná čerpadla a druhým je vytápění dřevěnými peletami. V určitých oblastech Švédska je ještě populární spalování zemědělských odpadů.

Celý článek »

Zemědělský jarmark na Zelném trhu v Brně

02.06.2009 | magazín | redakce | | Pohled redakce

V rámci předsednictví České republiky Evropské unii se v Brně uskutečnilo ve dnech 31. května až 2. června 2009 neformální zasedání evropských ministrů zemědělství a rybářství. Kromě pracovního zasedání týkající se zemědělské politiky EU zajistilo město Brno společně s Jihomoravským krajem rovněž program pro širokou veřejnost. Jednou z hlavních částí prvního uvítacího dne v neděli 31. května 2009 byl zemědělský jarmark na Zelném trhu v Brně, kde se konala výstava zemědělské produkce a hospodářského zvířectva. Této akce se zúčastnil nejen bývalý ministr Martin Bursík (na obrázku), ale i firma ESEL, která ve svém stánku na brněnském Zelném trhu ukázala návštěvníkům na vlastní oči, jak se v kotlích Guntamatic a Benekov spalují dřevěné pelety.

Celý článek »

IV. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - Nevěřte novinářům!

31.05.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

V tomto týdnu byly otištěny v několika celostátních novinách nepravdivé informace o topení biomasou. Jelikož i SFŽP je z přístupu novinářů k programu Zelená úsporám nešťastný a neví si s jejich lživými informacemi rady, budeme se alespoň my, zde ve ZPRAVODAJI, nad jejich články pozastavovat a předkládat Vám skutečnou pravdu o topení biomasou. Nepravda č. 1 - Dřevěné pelety přináší nutnost likvidovat odpad po spalování.   Pravda k č. 1 Spalování dřevěných pelet vytváří odpad, stejný jako je z jakékoliv jiné dřevní biomasy. Jedná se o jemný popel, který lze vysypat na záhony a slouží jako výborné zahradní hnojivo.

Celý článek »

III. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - Poslední omezení padlo!

29.05.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Asi nejdůležitější informací pro Vás bude ta, že při pouhé výměně starého kotle za nový - ekologický, zapsaný v seznamu schválených výrobků a technologií, není potřeba provádět ŽÁDNÝ VÝPOČET ENERGETICKÝCH PARAMETRŮ a není potřeba dodávat ŽÁDNÝ PROJEKT!!!  Výpočet je potřeba provádět jen v případě umístění dotovaného kotle do NOVOSTAVBY. Zde se ověřuje, zda je splněna podmínka spotřeby energie za rok, dle požadavku programu Zelená úsporám. V současnosti se program Zelená úsporám vyvíjí tak, že nejsnáze lze získat dotaci právě z programu C. 1. = Výměna zdrojů na tuhá a kapalná fosilní paliva nebo elektrického vytápění za nízkoemisní zdroje na biomasu a účinná tepelná čerpadla.

Celý článek »

II. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - Již nečekejte, není důvod!

25.05.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Asi nejdůležitější informací pro Vás bude ta, že byste neměli své rozhodnutí odkládat na dobu topné sezóny, kdy budou mít již všichni výrobci problémy s výrobními kapacitami, ale učinit tak co nejdříve, aby daný kotel byl pro Vás včas připraven a bylo možno ho včas nainstalovat. Dle sdělení pracovníků SFŽP, není již teď potřeba čekat, až bude Vámi požadovaný výrobek v seznamu, neboť rozhodným datumem pro proplacení dotace je datum konečné fakturace výrobku naší firmou Vám, kdy musí daný výrobek ke dni konečné fakturace v seznamu figurovat. To zda tam vámi požadovaný výrobek bude, Vám již teď sdělí naší pracovníci, popř. vzneste dotaz zasláním jeho znění na email  info@estech.cz.
Upozorňuji, že odpovědi poskytujeme jen k výrobkům firem GUNTAMATIC, BENEKOV, PONAST, LICOTHERM a VERNER.

Celý článek »

Plný pytel problémů aneb Komu prospěje negativní reklama?

22.05.2009 | Pavel Loužecký | Pohled redakce

Když jsem připravoval a vyhledával materiály k novému internetovému magazínu AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ, narazil jsem na webové stránky, nesoucí název Špatné zkušenosti s esel. A protože v jedné ze společností Skupiny ESEL pracuji, a navíc pro ni vytvářím nový internetový projekt publicistického charakteru, nemohla mě tato informace minout bez povšimnutí. Začetl jsem se tedy pozorně do informací na tomto blogu, abych se dozvěděl jednostranně podané informace očima nespokojeného zákazníka, který se zde rozhodl veřejně demonstrovat svoji nespokojenost s činností společnosti esel technologies s.r.o. (dále jen ESEL)
Celý článek »

I. - ESEL byl zařazen na Seznam odborných dodavatelů v programu ZELENÁ ÚSPORÁM

22.05.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

I. - Vážení čtenáři, s radostí Vám oznamujeme, že dnes byla úspěšně vyřízena žádost firmy esel technologies s.r.o. o zápis do Seznamu odborných dodavatelů  v programu SFŽP - ZELENÁ ÚSPORÁM. Detail zápisu naleznete zde. Díky tomuto zápisu, můžete s námi při dodávce a instalaci automatického kotle: GUNTAMATIC, BENEKOV, PONAST, LICOTHERM,   VERNER a ostatních příslušenství kotelny, které jsou uznatelnými náklady, získat dotaci 60% z ceny investice, max. 80.000,- Kč ( tj. utraťte s námi minimálně 133.333,-Kč s DPH a získejte celou dotaci ve výši 80.000,-Kč ).
 

Celý článek »

Reportáž z návštěvy nejúspěšnějšího prodejce kotlů Guntamatic ve Francii

18.05.2009 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 6.5.2009 jsme - spolu s Robertem Cavosem, ředitelem společnosti esel technologies s.r.o. - navštívili současného nejúspěšnějšího prodejce kotlů Guntamatic v Evropské unii firmu EST-MENAGER, která sídlí v obci Boersch ve Francii. Účelem naší návštěvy bylo zjistit, jak to dělají jedni z nejlepších prodejců Guntamaticu v Evropě, a co bychom mohli z jejich úspěšného prodejního a servisního modelu přenést do našich podmínek v Česku a na Slovensku. Sice jsme měli před návštěvou ve Francii o těchto partnerech nějaké informace z rakouského ústředí Guntamaticu, ale možnost vidět vše osobně jsme si nechtěli nechat ujít.

Celý článek »

ESEL na veletrhu SHK Brno 2009

15.05.2009 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Jaké novinky představila Skupina ESEL na veletrhu SHK Brno 2009? ||  Na veletrhu SHK Brno 2009 jsme představili světovou novinku od firmy GUNTAMATIC, kterou je nástěnný kotel na pelety THERM o výkonu 2-7 kW. Jelikož SHK je součástí stavebních veletrhů, přišla se na něj podívat spousta stavebníků, kteří plánují výstavbu nízkoenergetického domu (NED) a chtěli by v těchto domech topit peletami. Kotel THERM je přímo konstruovaný pro NED domy, což dokazuje např. nasávání vzduchu do kotle přes fasádu objektu, takže nejsou negativně ovlivňovány podmínky v domě. Taktéž jsme českým zákazníkům poprvé představili kotel Biostar s týdenním zásobníkem. I když jsou tyto kotle již nainstalovány v několika domácnostech v ČR, zatím jsme jej nikde na veřejnosti neprezentovali.

Celý článek »

Téma měsíce: DOTACE NA VYTÁPĚNÍ

15.04.2009 | Pavel Loužecký | Pohled podnikatelů

ROZHOVOR S LIBOREM SMĚJOU, jednatelem společnosti esel technologies s.r.o.
Když normální člověk navštíví stránky několika ministerstev a institucí, které se dotacemi na vytápění zabývají, musí být zákonitě zděšen, kolik informací se na něho valí a kolik toho musí vtěsnat do své hlavy, aby se alespoň trochu v té legislativně-prováděcí změti zorientoval, natožpak aby konkrétně věděl, co a jak má udělat. Dá se vůbec nějak tato obrovská agenda zestručnit, zjednodušit, zkrátit a „zpřehlednět“? Obávám se, že i když 50% dotace z částky kotle znamená pro občana hodně peněz, tak samotné podání žádosti spoustu lidí odradí od snahy dotaci získat. Co byste jim poradil? 

Celý článek »

Exkluzivní rozhovor s majitelem prvního kotle Guntamatic na štěpku v ČR

08.04.2009 | magazín | redakce | | Pohled veřejnosti

Velmi otevřený rozhovor s nejvýše postaveným člověkem na Farmě Vysoká vám mimo jiné odpoví na otázku, proč jsou kotle Guntamatic favoritem v oblasti spalování biomasy a proč se ostatní výrobci kotlů na biomasu obávají přítomnosti značky GUNTAMATIC na českém trhu. Rozhovor s Jiřím Svobodou, který má na starosti provoz celé Farmy Vysoká v Chrastavě, se odehrál přímo na této farmě, kde již 4 měsíce pracuje kotel Gunatamatic. Během rozhovoru působil pan Svoboda vesele a uvolněně, a bez váhání odpovídal i na technicky náročné otázky, týkající se provozu kotelny a s tím souvisejících záležitostí, čímž nás příjemně překvapil.

Celý článek »

Nové možnosti získání DOTACE na výměnu zdroje vytápění

23.03.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Nové možnosti získání DOTACE na výměnu zdroje vytápění pro obce, kraje, státní organizace a příspěvkové organizace a organizační složky obcí, krajů a státu, společenství vlastníků jednotek a další žadatele v ČR v roce 2009 z Operačních programů SFŽP ČR

Celý článek »

Šéfredaktorské přiznání

16.02.2009 | Pavel Loužecký | Pohled redakce

Kdyby mi někdo před rokem řekl, že mým úkolem bude vytvoření projektu internetového magazínu, který se zabývá automatickým vytápěním, a navíc řízení jeho vydávání, asi bych se mu srdečně vysmál, neboť se přeci „nemohu“ tímto způsobem angažovat v oboru, kterému naprosto nerozumím, nejsa technik, ani výrobce, ani prodejce, navíc automatické kotle znám pouze z obrázků a celý život jsem strávil v teple panelákového ústředního topení.

Celý článek »

Podpora pro fyzické osoby na úsporné zdroje energie

13.02.2009 | magazín | redakce | | Pohled odborníků

Pokud nahradíte v rodinném domě nebo bytě v něm umístěném kotel či kamna na fosilní palivo za moderní kotel na biomasu, tepelné čerpadlo, nebo si pořídíte solární systém, můžete do 31. března 2009 získat dotaci. Zařízení lze instalovat též v novostavbách. Podmínkou získání dotace na kotel na biomasu a na tepelné čerpadlo v novostavbách je, že budova bude splňovat energetický standard podle dokumentu Přílohy II a objekt není možné připojit na rozvod zemního plynu nebo na centrální zásobování teplem.

Celý článek »

Žebříček hodnocení vybraných automatických kotlů

13.02.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Žebříček hodnocení vybraných automatických kotlů pěti výrobců automatických kotlů, jejichž výrobky instaluje a prodává společnost esel technologies s.r.o. a esel slovakia s.r.o. Hodnocení je prováděno na základě našich dlouholetých zkušeností a znalostí v oboru instalace automatických kotlů a výstavby automatických kotelen v České republice a Slovenské republice. Tak, jako není možné jednoduše říci, které auto je nejlepší na světě, není možné zpracovat ani všeobecně platný žebříček automatických kotlů, pokud nejsou specifikována konkrétní kritéria hodnocení.

Celý článek »

Skupina ESEL - velký hráč nebo velká neznámá?

09.02.2009 | Pavel Loužecký | Pohled podnikatelů

ROZHOVOR S LIBOREM SMĚJOU, jednatelem společnosti esel technologies s.r.o.
Většinu činností provádíme v souladu s naším ústředním heslem „Děláme svět lepším“. V oblasti automatických kotlů zlepšuje ovzduší, které všichni dýcháme. V oblasti výroby a distribuce paliv pro tyto kotle se snažíme vytěsnit z naších domácností topení uhlím. V oblasti výroby a montáží technologických celků vyrábíme součásti technologií, které v našem i zahraničním průmyslu slouží k ekologizaci stávajících provozů, popř. k výstavbě nových, již ekologicky kompatibilních provozů.

Celý článek »

Teplo z uhlí i po roce 2014

01.01.2009 | Libor Směja | Pohled odborníků

Zajímá Vás, jak to bude s topením hnědým uhlím po roce 2014? Jelikož ani my nejsme vědmy a nedokážeme předvídat, co se v naší zemi odehraje, nedokážeme to na 100% předpovědět, ale můžeme Vám nastínit, co udělat a nespálit se a čí služby využít. Společnost esel technologies s.r.o. v současné době montuje nejvíce automatických kotlů na hnědé uhlí v ČR a doufáme, že u toho zůstaneme ještě dlouho i po roce 2014. Nejde o to, že bychom neměli rádi přírodu a snažili se jí uškodit, ale jde právě o to, abychom jí pomohli.

Celý článek »

Automatické kotle dělají svět lepším

15.12.2008 | Pavel Loužecký | Pohled podnikatelů

ROZHOVOR S LIBOREM SMĚJOU, jednatelem společnosti esel technologies s.r.o.
Již několikrát jsme se mohli v Rakousku na vlastní oči přesvědčit o tom, jak tam dosud spolehlivě pracují kotle Guntamatic pořízené dokonce více než před čtyřiceti lety. Na poslední návštěvě byli mí kolegové na recepci firmy Guntamatic svědky situace, kdy se do fabriky dostavil starší pán s tím, že potřebuje náhradní destičku do kotle z roku 1965. Po dotazu, proč si nekoupí již novější zařízení, prohlásil, že k tomu nemá žádný důvod, neboť výrobce je mu i na tak starý typ kotle stále schopen dodat náhradní díly, a tak mu může kotel, na který je léta zvyklý, sloužit dále.

Celý článek »


Poradíme vám

Jak dlouho trvá předělání staré kotelny na novou? Celý text »
Benekov ling 50 uhlí Celý text »
Kotel Pelling 27 - hořák na obilí Celý text »

Ohlasy

Díky, super článek Celý text »
Neprodloužili jste náhodou vaší akci "dotace"? Zajímal by mě set s nejmenším kotlem a aku 850 litrů. A nejsou na ... Celý text »
Musím naprosto se vším souhlasit. Časopis je opět, tak jak je Vám p. Loužecký vlastní, veden naprosto profesionálně. V minulosti ... Celý text »

Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz