Aktuálně

 

POZVÁNKA NA DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

206. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V SALONU KOTLU  se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 8. 11. 2020 od 9 do 13 hod.
207. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KOTELNĚ se bude konat v Týně nad Bečvou dne 8. 11. 2020 od 9 do 13 hod. 

POZVÁNKA NA VÝSTAVU
momentálně se výstavy nekonají z důvodů Covid-19

 
AKTUALITY Z MÉDIÍ
 
Rekreační zařízení
EDEN Herlíkovice
Miloslava Valinová Budyně nad Ohří Dana Staňková Božtěšice Vladimír Novák Konojedy Luděk Jůza Louňovice
Všechny rozhovory s majiteli automatických kotlů  najdete ZDE 

 


Prohlédněte si všechna videa 
AUTOMATICKÉHO VYTÁPĚNÍ
na YouTube

 

Magazín AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ
získal ocenění ZLATÝ @ TZB-info 2010

NOVINKA na SHK 2011 od fa BENEKOVterm s.r.o.

15.04.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V tomto týdnu byla na veletrhu SHK 2011 v Brně představena firmou BENEKOVterm s.r.o. úplná NOVINKA, kotel CosmoTHERM U25.
Jedná se o kotel nižší cenové kategorie, který je určen k topení hnědým uhlím Ořech 2 a kusovým dřevem o délce až 50 cm. Byl vyvinut na základě dlouhodobých žádostí zákazníků, kteří požadují spalování hnědého uhlí v automatickém režimu a doplňkově i dřeva.

Celý článek »

Nové regulátory ESREKO - modelový rok 2011 již v prodeji!

12.04.2011 | Libor Směja | Pohled odborníků

Od 13.4.2011 je možno již zakoupit na e-shopu www.vseprokotelny.cz nový model regulátorů komínového tahu  ESREKO.
•  Vlivem neodborně instalovaných nebo zastaralých systémů dochází ke ztrátě až 32% tepla.
•  Energeticky úsporné regulátory tahu ESREKO s tímto problémem navždy skoncují. 
Automaticky řídí správný přívod vzduchu, takže se při spalování nespotřebovává nepotřebná energie a je
zabezpečen vysoký stupeň účinnosti, protože i v klidovém stavu hořáku automatického kotle, je jinak kotli a komínu odebíráno teplo. Lze použít i pro pece, kamna, krby, krbové vložky.

Celý článek »

Od 1.4.2011 komíny ESLEKO se slevou!

01.04.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V souvislosti s nově nadcházející stavební sezónou 2011, Vám přináší firma ESEL akční nabídku na zakoupení komínového systému ESLEKO.
Jak již mnozí z Vás vědí, jedná se o komínový systém, který si může každý uživatel postavit sám. Při vývoji tohoto komínového systému se kladl důraz právě na možnost, postavit si jej svépomocí a mít z něj o to větší radost.

Celý článek »

Od 1.4.2011 jsou všechny kotle Guntamatic vybaveny dotykovým displejem

31.03.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Od 1.4.2011 jsou všechny kotle Guntamatic vybaveny dotykovým displejem s grafickým menu. Tato změna zvyšuje zákazníkům již tak vysoký komfort při ovládání kotlů Guntamatic.
V souvislosti s touto změnou dochází také ke změně řídících jednotek kotlů, kdy stávající jednotky byly nahrazeny nízkoenergetickými. Tato změna se projeví hlavně v režimu stand-by, kdy kotel bude odebírat jen jednotky Wattů.
Další příjemnou změnou je možnost ukládat aktuální nastavení kotle na SD karty. Nově lze přímo z SD karet provádět aktualizaci softwaru kotle, bez potřeby výměny hardwaru.

Celý článek »

Guntamatic na Veletrhu úspor energií ve Welsu 2011

29.03.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 3.3.2011 navštívili zástupci firmy ESEL Libor Směja a Ing. Robert Cavos výstavu Veletrh úspor energií v rakouském Welsu. Jedná se o přední veletrh v oblasti efektivního využívání energie a ekologické energie, který si každoročně klade za cíl prezentovat nejaktuálnější trendy a inovace z oblasti energeticky efektivního stavění a vytápění. 

Celý článek »

Fotosoutěž „Vyfoť se s VERNERem“

28.03.2011 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

 
Užíváte si rádi pohodu a teplo u ,,rodinného krbu“? Dáváte si s chutí skleničku dobrého vína při romantickém pohledu do hořících krbových kamen? Rádi se staráte o svojí kotelnu?  Nebo chcete prostě jen soutěžit a vyhrát? Pak jsme právě pro Vás připravili fotografickou soutěž s názvem „Vyfoť se s VERNERem“.
Vytvořte společně s námi album uživatelů našich produktů. Zasílejte zajímavé fotografie Vás či rodinných příslušníků u kotle nebo krbových kamen VERNER pořízené ve Vaší kotelně nebo interiéru.

Celý článek »

VERNER = 5 let záruka na kotlové těleso

11.03.2011 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Určitě jste již všichni stáli před nějakým velkým rozhodnutím. Ať to byl třeba nákup bytu, auta, počítače, ale například i kotle pro vytápění. Při tomto rozhodování vždy hrají velkou roli užitné vlastnosti, funkčnost, různé parametry, cena apod.
Z téměř dvacetileté praxe víme, že jeden z nejdůležitějších rozhodujících prvků pro výběr, je i pocit jistoty.
 
Celý článek »

Chalupa: Zelená úsporám nekončí

15.02.2011 | Libor Směja | Pohled redakce

V programu ministerstva životního prostředí Zelená úsporám je nyní 19,6 miliardy korun a ministr Tomáš Chalupa ho nemíní zrušit. Uvedl to na dnešní tiskové konferenci v reakci na stížnosti žadatelů, kteří nemohou své žádosti o dotace na zateplení či výměnu kotlů podat, protože program byl na podzim pozastaven. Chalupa dnes zopakoval, že nechce celý dotační program uzavřít, chce pouze, aby byly nejprve zpracovány všechny loni přijaté žádosti.

Celý článek »

Automatické kotle BINDER jsou již k dostání na našem trhu díky firmě ESEL

17.12.2010 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Firma ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. zahájila spolupráci se společností Josef Binder z Rakouska, která je předním světovým výrobcem kotlů na biomasu o výkonu nad 100 kW (max.10 MW). Důvody k tomuto kroku byly celkem dva. Důvod č.1: V průběhu posledních dvou let jsme se čím dál častěji setkávali s poptávkami na dodávku technologie spalování biomasy o výkonech, které jsme nebyli schopni uspokojit technologiemi od firmy Guntamatic (www.guntamatic.cz). V případě použití výrobků firmy Guntamatic lze vytvořit kotelnu o maximálním výkonu 400 kW, a to ještě ve formě kaskády 4 ks 100 kW kotlů. Většinou se jedná o kotle Powerchip nebo Biocom. 

Celý článek »

První kaskáda automatických kotlů Guntamatic BIOCOM v České republice byla uvedena do provozu!

12.12.2010 | Pavel Loužecký | Pohled veřejnosti

...

Celý článek »

Když se sejde mládí se stářím aneb Příběh s dobrým koncem

10.12.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Neustále se setkávám s pochybnostmi některých zákazníků o tom, jak může firma Guntamatic slibovat lidem životnost automatických kotlů Guntamatic Biostar 40 let, když kotle na dřevěné pelety se v Guntamaticu vyrábějí jen 14 let. Abychom v tom udělali jasno, je potřeba sdělit tyto skutečnosti: •   kotle Guntamatic se vyrábějí od roku 1963, tj. již 47 let; •   od roku 1965 se začal Guntamatic specializovat na kotle na zplyňování biomasy; •   od roku 1969 se již 41 let v kuse vyrábí kotel GAS, který doznal jen vzhledové změny, ale konstrukce je stále stejná.

Celý článek »

Poprvé jsem viděl někoho „závislého na dřevu“

09.12.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Začátkem listopadu jsem měl možnost navštívit zajímavý mladý pár v jedné vesničce na jižní Moravě. Když jsem tam jel, věděl jsem od našeho obchodního zástupce, že se mám připravit na mladé lidi, kteří tak trochu „ujíždějí na dřevě“. Tomu, že mladí lidé dnes „ujíždějí“ na ledasčem, bych se nedivil, ale „na dřevě“? Tou dobou jsem si toto upozornění nedokázal moc dobře vysvětlit. Každopádně měli čerstvě nainstalovaný první kotel Guntamatic Biosmart 22 kW (do té doby byl v ČR zatím nainstalován jen Biosmart o výkonu 14 kW), a jelikož jezdívám kolem, musel jsem to vidět. A tak jsem se objevil v sobotu dopoledne u nich před domem.

Celý článek »

Nová vlaštovka z Jižních Čech - PONAST KP 51

06.12.2010 | František Švamberg | Pohled podnikatelů

V této předvánoční době by se mohlo nezasvěcenému zdát, že nadpis je časově nepatřičný, prezentujeme ale nový přírůstek v oboru. Je ověřeno, že připravenému nakonec dopřeje i náhoda. Tak také byl navázán kontakt s investorem, který se v malé vesničce úspěšně snaží připravit pro svou rodinu bydlení. Po prohlídce rozsáhlého komplexu v rekonstrukci, kde už byly položeny rozvody v podlahách v délce 2.600 metrů, jsme se rychle dohodli na výkonu automatického kotle, který byl obratem zadán ve výrobě.
 

Celý článek »

Magazín Automatické vytápění získal ocenění Zlatý @ TZB-info 2010

24.11.2010 | Pavel Loužecký | Pohled redakce

Internetový magazín AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ získal na 17. mezinárodním odborném veletrhu vytápění, ventilace, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky AQUA-THERM Praha 2010 cenu Zlatý @ TZB-info 2010 za nejlepší firemní internetovou prezentaci v oboru TZB, stavebnictví a úspor energie. Cenu převzal šéfredaktor magazínu Pavel Loužecký spolu s provozovatelem magazínu a jednatelem firmy ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. Liborem Smějou.

Celý článek »

Taková kotelnička … A jde to!

21.11.2010 | František Švamberg | Pohled podnikatelů

Aktualizováno: Vítám všechny zájemce, kteří se orientují na pozitivní zprávy a doplňuji aktualitu k níže uvedenému článku Taková kotelnička. Dnes už můžeme  (ve shodě s majitelem) připsat: Přináší nám radost. Jak bylo uvedeno dříve, v důkladném plánování majitele nutno podtrhnout předběžné jednání s úřady, s dodavateli, i jeho aktivní účast při tvorbě díla. Nyní tedy nehledíme do jakéhosi oprýskaného koutu, kam byl (snad omylem) postaven profi výrobek, ale na pěkný topný zdroj, který každého zaujme. Kotel KP10 dělá automaticky to, co má v programu, popele je skutečně minimum, obsluha se tedy blíží nule. Ke všemu můžeme přidat i finanční výsledek: po šesti týdnech od vyúčtování obdržel investor dotaci – v plné výši a bez oprav. Je skutečně potěšitelné vidět ve tváři majitele klid a pohodu, s jakou může své rodině připravovat Vánoce.

Celý článek »

Vysvětlení k přerušení příjmu žádostí o dotace z programu ZELENÁ ÚSPORÁM

31.10.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vzhledem k tomu, že se za poslední týden napsalo ve změti různých příspěvků v různých médiích všechno možné o přerušení programu ZELENÁ ÚSPORÁM, rozhodl jsem se v tom udělat našim zákazníkům trochu jasno. Budu se snažit uvádět informace tak, jak jsou mi známy, nikoli vytrhávat věty z kontextu, jako to dělají novináři, kteří si vybírají jen to špatné, neboť sledovanost jejich médií se v dnešní době odvíjí hlavně od toho, jak děsivé příspěvky dokáží čtenářům nabídnout. V tomto materiálu přináším několik vysvětlujících informací, které by vám mohly udělat v problematice dotací jasno a které by vás měly přesvědčit, že dotacím z programu ZELENÁ ÚSPORÁM není a ani nemůže být konec.

Celý článek »

Miloslava Valinová: Opravdu není nic nemožné

29.10.2010 | Pavel Loužecký | Pohled veřejnosti

 
Majitel kotelny: Rekreační zařízení EDEN Herlíkovice
Zařízení služeb pro ministerstva vnitra
Místo:   
...

Celý článek »

Rozhovor s vítězem prestižní ceny Energy Globe Award

27.10.2010 | Tomáš Šimek | Pohled veřejnosti

Prestižní světová soutěž Energy Globe Award již jedenáctým rokem oceňuje nejlepší energeticky úsporné projekty. Pro rok 2010 toto prestižní ocenění získal nápad pana Halíka, který vytápí svůj dům peckami, jež zpracovává ve své pálenici. Automatický kotel VERNER A251, který zmíněné pecky spaluje, vyrábí společnost VERNER z Červeného Kostelce. Jak jsme zde již psali, tak v sobotu 9.10.2010 získal v Brně v konkurenci 276 přihlášených projektů Energy Globe Award v kategorii Země. Pan Halík se poté stal i absolutním vítězem Energy Globe Award ČR a bude Českou republiku reprezentovat na světovém finále této soutěže.
 

Celý článek »

Instalace prvního kotle Guntamatic Biosmart 14 kW na kusové dřevo v České republice.

26.10.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Ve dnech 21.-22.10.2010 jsem měl možnost zúčastnit se instalace prvního kotle Guntamatic Biosmart 14 kW na kusové dřevo v České republice. Instalace proběhla v objektu, kde je již instalalován kotel Guntamatic Biostar 15 na dřevní pelety. Jelikož je majitel vášnivým truhlářem, vyprodukuje při svém koníčku velké množství dřevního odpadu, který hodlá spalovat v tomto kotli. Mimoto bydlí v oblasti okraje brdských lesů, kde se nachází spousta dřevního odpadu, který prostřednictvím štěpkovače zpracovává do hrubé štěpky, kterou v tomto kotli bude spalovat také.

Celý článek »

Cena pelet ve víru cen topného oleje? NE!

25.10.2010 | magazín | redakce | | Pohled odborníků

Stále je slyšet názor, že cena pelet sleduje cenu oleje. Vývoj v minulých letech ukazuje, že to neplatí. Zatímco se cena topného oleje nachází na horské dráze, vyvýjí se cena pelet nanejvýš stabilně. Mezitím vzniklo v celé Evropě více než 400 továren na výrobu pelet. V Rakousku se kapacita výroby téměř zdvojnásobila. Tím dnes existuje vysoká míra jistoty v zásobování a větší cenová stabilita než v minulosti. Nyní žádné jiné komfortní palivo nemůže udržet cenový krok s peletami. Oproti extralehkému topnému oleji jsou pelety v září 2010 stejně jako oproti zemnímu plynu cenově výhodnější o 44%. 

Celý článek »


Poradíme vám

Jak dlouho trvá předělání staré kotelny na novou? Celý text »
Benekov ling 50 uhlí Celý text »
Kotel Pelling 27 - hořák na obilí Celý text »

Ohlasy

Díky, super článek Celý text »
Neprodloužili jste náhodou vaší akci "dotace"? Zajímal by mě set s nejmenším kotlem a aku 850 litrů. A nejsou na ... Celý text »
Musím naprosto se vším souhlasit. Časopis je opět, tak jak je Vám p. Loužecký vlastní, veden naprosto profesionálně. V minulosti ... Celý text »

Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz

Majitelka kotle: Miloslava Valinová
Bydliště:    Budyně nad Ohří