Aktuálně

 

POZVÁNKA NA DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

206. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V SALONU KOTLU  se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 8. 11. 2020 od 9 do 13 hod.
207. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KOTELNĚ se bude konat v Týně nad Bečvou dne 8. 11. 2020 od 9 do 13 hod. 

POZVÁNKA NA VÝSTAVU
momentálně se výstavy nekonají z důvodů Covid-19

 
AKTUALITY Z MÉDIÍ
 
Rekreační zařízení
EDEN Herlíkovice
Miloslava Valinová Budyně nad Ohří Dana Staňková Božtěšice Vladimír Novák Konojedy Luděk Jůza Louňovice
Všechny rozhovory s majiteli automatických kotlů  najdete ZDE 

 


Prohlédněte si všechna videa 
AUTOMATICKÉHO VYTÁPĚNÍ
na YouTube

 

Magazín AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ
získal ocenění ZLATÝ @ TZB-info 2010

Ozdobnice čínská (Miscanthus giganteus) a Guntamatic Powercorn

08.01.2014 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V loňském roce jsem měl možnost navštívit ve východním Německu zemědělce (zahradníka), který se aktivně věnuje pěstování Miscanthusu a následně s ním topí v kotli Guntamatic Powerchip 100. Byla to velmi zajímavá návštěva a tak jsem se rozhodl se s vámi podělit o získáne informace z této návštěvy. Nejdříve je potřeba vysvětlit co přesně rostlina Miscanthus je, jaké má nároky na stanoviště a jak se sklízí.

Celý článek »

První instalace kotle Guntamatic v ČR spalujícího vinnou révu.

06.12.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 19.11.2013 byl uveden do provozu kotel Guntamatic spalující štěpku z vinné révy. Jedná se o první instalaci kotle Guntamatic na toto specifické palivo zde v České republice. Jestli se ptáte proč se jedná o specifické palivo, tak je to tím, že vinná réva je vlastně liána, která v prvním roce dosahuje vlastností rostliny a až v druhém roce se z ní stává dřevina. Tato skutečnost klade větší nároky na vlastnosti a schopnosti spalovacího zařízení, které musí být schopno toto palivo dopravit ze skladu paliva do spalovací komory, spálit ho tak aby vydalo dostatečný výkon žádaný topnou soustavou a následně velmi jemný popel dopravit do popelníku.

Celý článek »

GUNTAMATIC oceněn za příkladnou výuku v učňovském školství

04.12.2013 | Dipl. Ing. (FH) Robert Cavos | Pohled odborníků

Hospodářská komora Horního Rakouska (WKOÖ) udělila pečeť INEO firmě GUNTAMATIC za příkladnou výuku v učňovském školství. Výrobce kotlů na spalování biomasy dlouhodobě přesvědčuje s učňovským konceptem, oddaností k učňům a kvalitou vzdělávání. 

Celý článek »

GUNTAMATIC je silným partnerem rolníků

02.12.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Před 50 lety byla v Peuerbachu založena kotlárna GUNTAMATIC. Před 45 lety začali rolníci zaměstnaní ve firmě GUNTAMATIC v jedné zadní místnosti vyvíjet první kotle na spalování dřeva. Začala dřevní a štěpková revolta: ocelové kotle na dřevo s dlouhou životností, vysoce kvalitní kotle na spalování štěpky s technologií průmyslového kaskádového roštu nebo vysoce kvalitní technologie spalování pro Miscanthus, rychloobrátkové plantáže a kukuřičné klasy utvářejí dnešní sortiment výrobků vůdčího kvalitativního výrobce GUNTAMATIC.

Celý článek »

Guntamatic ručí za férové a pokrokové hospodaření

23.10.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Před 50 lety byla v rakouském Peuerbachu založena kovárna topných kotlů GUNTAMATIC. Před 45 lety byl v „zadní komůrce“ zahájen vývoj prvních kotlů na spalování dřeva. Dřevní a peletová revolta začala: účinná peletová technologie, kotle na dřevo s dlouhou životností a vysoce kvalitní technologie spalování štěpky a rostlinných paliv určují dnešní sortiment výrobků vedoucí firmy Guntamatic.
Firma Guntamatic zůstala po celá léta věrná filozofii: „Vyvíjet a vyrábět pokrokové výrobky, nabídnout dobrý poměr cena-výkon a férově jednat s našimi zaměstnanci, zákazníky a partnery. Počty a velikost u nás hrají podřadnou roli“, oznamuje ředitel Günther Huemer.

Celý článek »

Nová zelená úsporám 2013 startuje

12.08.2013 | Libor Směja | Pohled redakce

V pondělí 12. srpna 2013 od 10 hodin se začínají přijímat žádosti v první výzvě programu Nová zelená úsporám, určené pro rodinné domy.

První výzva je zaměřena na tři typy opatření - na snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů (zateplení - čím nižší energetická náročnost budovy po realizaci opatření, tím vyšší podpora), na výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností a na efektivní využití zdrojů energie - např. na výměnu zdrojů tepla na tuhá a vyjmenovaná kapalná fosilní paliva za efektivní, ekologicky šetrné zdroje (kotle na biomasu, krbová kamna na biomasu, tepelná čerpadla, plynové kondenzační kotle, solární systém na ohřev teplé vody a přitápění).

Celý článek »

„Kotlíková dotace“ v Ústeckém kraji spuštěna

01.08.2013 | Libor Směja | Pohled redakce

Příjem žádostí byl zahájen 1. srpna 2013 v 8 hodin. Potřebné materiály pro žadatele o podporu výměny kotlů včetně formuláře žádosti jsou zveřejněny na internetových stránkách Ústeckého kraje, Ministerstva životního prostředí (www.mzp.cz) a Státního fondu životního prostředí (www.sfzp.cz). Pro žadatele, kteří nemají přístup k internetu, jsou potřebné materiály včetně formuláře žádosti k dispozici v tištěné formě na podatelně a recepci Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Případné dotazy zodpoví pracovnice Ústeckého kraje Mgr. Eva Michálková (tel.: 475 657 831, e-mail: michalkova.e@kr-ustecky.cz) a pracovnice Státního fondu životního prostředí Mgr. Petra Danningerová (tel.: 595 198 443, e-mail: petra.danningerova@sfzp.cz).

Celý článek »

Nová zelená úsporám 2013 startuje, na lepší bydlení rozdělí přes miliardu

13.06.2013 | Libor Směja | Pohled redakce

Nový program Ministerstva životního prostředí nabídne na zateplení domů víc než jednu miliardu korun. Nová zelená úsporám 2013 bude přínosem pro celou českou ekonomiku.

A to jak přímo pro státní rozpočet, tak i pro rozvoj podnikatelské sféry. Profitovat z něho budou kromě příjemců dotace firmy ve stavebnictví, strojírenství a dalších oborech. Nová zelená úsporám 2013 navíc pružně reaguje na situaci v povodněmi zasažených oblastech. Nyní je pro něj vyčleněna jedna miliarda ze zdrojů Státního fondu životního prostředí ČR, z prodeje emisních povolenek je připraveno 300 milionů korun, dalších 500 milionů z prodeje povolenek pak očekává ministerstvo do konce roku. Celkem tedy letos na financování programu půjde 1,8 mld. korun.

„Žadatelé, kteří byli zasaženi povodněmi, budou mít možnost žádat za zvýhodněných podmínek. Například budou mít vyšší míru podpory na zateplení a výměnu oken o 20 %,“ ...

Celý článek »

Guntamatic PRO Flex = král mezi kotli na biomasu

14.05.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V tomto článku bych rád napsal více o kotli Guntamatic PRO, ve verzi Flex, se kterým jsem vás seznámil nedávno. Označení Flex znamená, že se jedná o kotel na pelety s vestavěnou pneumatickou dopravou paliva, která zajišťuje dopravu paliva (pelet) z celoročního skladu paliva do kotle. Kotel Guntamatic PRO se dodává i ve verzi na štěpku, ale té se bude věnovat jiný článek. Kotel PRO je určen jednak pro vytápění větších objektů jako jsou školy, hotely, radnice apod., ale i pro malé systémy centrálního zásobování teplem v obcích a malých městech. V současnosti se jedná o nejdokonalejší peletový kotel na trhu, určený k tomuto účelu. Že při jeho vývoji nebylo nic podceněno naznačuje i 15 000 hodin, které bylo potřeba vynaložit na jeho vývoj. Jeho uvedení na trh bylo 2x odloženo, aby bylo splněna podmínka firmy Guntamatic ...

Celý článek »

Jak jsem přišel o funkci topiče a stal se pozorovatelem

28.03.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V tomto článku bych vás rád seznámil s tím, jak se změnila za posledních 20 let moje funkce vedlejšího topiče u nás doma (hlavním topičem byla  žena). Do funkce topiče jsem byl jmenován v roce 1992 kdy jsem se do domu nastěhoval. V té době se jednalo o čerstvě kolaudovanou novostavbu. Topení se řešilo v průběhu stavby v letech 1990-1991, což bylo před mým příchodem do domu a tak jsem neměl vůbec žádnou možnost cokoli ovlivnit a v té době jsem toho o vytápění věděl i velmi málo. Vlastně jen to co mně naučil můj děda, který byl v širokém okolí uznávaným specialistou na instalace topení s velmi malým objemem vody, které velmi rychle dokázalo reagovat na změny vyvolané prostředím.
K tomu je potřeba si ještě uvědomit, že v té době nešlo úplně jednoduše koupit co by pro topný systém ...

Celý článek »

10 důvodů proč si koupit kotel Guntamatic Biostar Flex

25.03.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V červnu 2013 to budou již 3 roky, co jsem se stal šťastným majitelem kotle Guntamatic Biostar 15 Flex (instalováno v červnu 2010).  Po 3 letech zkušeností jako majitele již o svém kotli vím něco víc, než jsem věděl jen jako prodejce a proto jsem se rozhodl s vámi podělit o to, proč jsem si tento kotel vybral a nechal si ho nainstalovat.
Aby toto sdělení bylo srozumitelnější, rozhodl jsem se udělat ho bodově a každý bod znamená jeden důvod, proč jsem si tento kotel koupil. Jednotlivé důvody jsou seřazeny i podle priorit, které jsem nákupu tak drahého (ale dobrého) technologického zařízení přikládal. Mohl bych napsat kotle a ne technologického zařízení, ale v tomto případě by to nebyla pravda. Firma Guntamatic totiž v případě automatických kotlů neprodává nikdy jen kotel, tak jak jsme na to zde v ...

Celý článek »

Kotel Guntamatic Therm - detailní pohled zvenku i zevnitř

21.03.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Před měsícem to byly přesně 3 roky, kdy se na trhu objevil kotel Guntamatic Therm. Před těmi 3 roky to byla úplná "bomba". V té době nebyl na světě nikdo, kdo by vyráběl plně automatický kotel na spalování dřevních pelet o tak nízkém výkonu a tak vysoké účinnosti. Jak už to bývá u Guntamaticu zvykem, udal zase nový směr v oblasti vytápění biomasou a ostatním výrobcům nezbývalo, než se přizpůsobit a "něco vymyslet". Dnes v roce 2013 je již vidět, že někteří se tohoto dohánění Guntamaticu s jeho dokonalostí ujali lépe, někteří hůře.

Celý článek »

Proč ve Welsu bylo opět nabito u stánku s kotli Guntamatic?

20.03.2013 | Jaroslav Svoboda | Pohled odborníků

Značka kotlů Guntamatic není na rakouském trhu vytápění žádným nováčkem.  Přesto, nebo spíše právě proto, přitáhne na nejznámějším rakouském topenářském veletrhu Energiesparmesse ve Welsu každoročně takový počet zájemců, že nejprodávanější typy kotlů jsou ze zkušenosti představovány na stánku firmy Guntamatic ve více kusech, aby se k nim zájemci dostali a aby technici měli možnost každému z nich vybraný typ předvést.

Celý článek »

Malé ohlednutí za letošním veletrhem Energiesparmesse 2013 ve Welsu.

13.03.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Jako každý rok, i letos jsme se jeli podívat, co nového nabízejí výrobci úsporných zařízení v oblasti vytápění a obnovitelných zdrojů energie na jedné z největších výstav Energiesparmesse 2013 v rakouském Welsu. Reportáž z návštěvy výstavy v minulém roce naleznete zde.
Naše oči se soustředily hlavně na firmy a výrobky, které firma ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. zastupuje v České republice a vy se teď podívejte s námi.

Celý článek »

I po 44 letech není důvod měnit kotel Guntamatic

08.03.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 2.3.2013 jsem měl možnost navštívit nemovitost pana Josefa Nádeníčka, v které již 44 let pracuje kotel Guntamatic GBZ II o výkonu 29kW v případě topení koksem a 35 kW v případě topení LTO (lehkým topným olejem). 
Momentálně v něm pan Josef Nádeníček topí hlavně hnědým uhlím (Ořech 1) a měkkým i tvrdým dřevem o délce 33 cm. V případě potřeby je možno použít i LTO, ale vzhledem k jeho ceně se tomuto stavu pan Nádeníček úspěšně vyhýbá.

Celý článek »

Proč koupit a nainstalovat novou generaci regulátoru komínového tahu ESREKO II. Ex.

05.02.2013 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Od 15.1.2013 uvedla firma ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. na trh novou generaci regulátoru komínového tahu ESREKO II. Ex. To znamená, že všichni její zákazníci, kteří si objednají v roce 2013 instalaci kotelny s kotlem na tuhá paliva, dostanou již tento nový typ regulátoru komínového tahu. Ti kdo nechtějí instalaci od firmy ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. a potřebují jen doplnit svůj stávající topný systém o tento nový regulátor, popř. chtějí nahradit předchozí generaci regulátoru komínového tahu ESREKO tímto novým typem, mohou využít možnosti zakoupit ho v eshopu www.VsePoKotelny.cz. Cena tohoto nového regulátoru je 1.624,- Kč bez DPH a 1.965,- Kč s DPH 21%

Celý článek »

Instalace prvního kotle BINDER v České republice

11.12.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 9.10.2012 byl uveden do provozu první kotel na biomasu BINDER v České republice a to konkrétně v Základní škole ve městě Mšeno (okres Mělník) v rámci akce "Snížení energetické náročnosti ZŠ Mšeno - Instalace kotle na spalování biomasy". Tato reportáž se bude snažit Vám přiblížit jak probíhala realizace technologie kotelny od začátku až do konce.

Celý článek »

Kotel Powerchip - detailní pohled zvenku i zevnitř

03.10.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Historie kotle Powerchip se začala psát v roce 2006, kdy byl po několika letech vývoje kotel představen veřejnosti a hlavně zemědělcům a lesníkům. Trh očekával příchod tohoto kotle s nadšením, neboť se mělo jednat i o kotel, který bude umět v automatickém režimu spalovat Miscanthus sinensis (ozdobnici čínskou neboli sloní trávu), dřevní štěpku, obilí a rostlinné nebo dřevní pelety.
 

Celý článek »

Kotel Biocom a Powercorn - detailní pohled zvenku i zevnitř

01.10.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V tomto článku se zaměříme na dva kotle najednou. Proč dva kotle, když předchozí články byly vždy věnované jednomu kotli? Protože tyto dva kotle mají 98% součástí a vlastností stejných. Jedná se o kotel Biocom, který je určen na spalování dřevních pelet a o kotel Powercorn, který spaluje jednak dřevní pelety, ale taky obilí a alternativní (např. rostlinné) pelety.

Celý článek »

Pozvánka na školení Guntamatic

11.09.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Firma Guntamatic vás srdečně zve na technické školení určené pro projektanty v oboru TZB a pro instalatérské firmy, které mají zájem o zvýšení znalostí o výrobcích Guntamatic.

Celý článek »


Poradíme vám

Jak dlouho trvá předělání staré kotelny na novou? Celý text »
Benekov ling 50 uhlí Celý text »
Kotel Pelling 27 - hořák na obilí Celý text »

Ohlasy

Díky, super článek Celý text »
Neprodloužili jste náhodou vaší akci "dotace"? Zajímal by mě set s nejmenším kotlem a aku 850 litrů. A nejsou na ... Celý text »
Musím naprosto se vším souhlasit. Časopis je opět, tak jak je Vám p. Loužecký vlastní, veden naprosto profesionálně. V minulosti ... Celý text »

Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz