Aktuálně

 

POZVÁNKA NA DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

• 163. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V SALONU KOTLU se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 12. 8. 2018 od 9 do 13 hod.
• 164. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KOTELNĚ se bude konat v Týně nad Bečvou dne 2. 9. 2018 od 9 do 13 hod. 

POZVÁNKA NA VÝSTAVU
18. 9. - 22. 9. 2018 se uskuteční výstava For Arch Praha - více o výstavě zde.

 
AKTUALITY Z MÉDIÍ
 
Rekreační zařízení
EDEN Herlíkovice
Miloslava Valinová Budyně nad Ohří Dana Staňková Božtěšice Vladimír Novák Konojedy Luděk Jůza Louňovice
Všechny rozhovory s majiteli automatických kotlů  najdete ZDE 

 


Prohlédněte si všechna videa 
AUTOMATICKÉHO VYTÁPĚNÍ
na YouTube

 

Magazín AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ
získal ocenění ZLATÝ @ TZB-info 2010

Ukázka, jak rychle se dokáže natopit a odstavit kotel Guntamatic Biostar 15 kW

01.02.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Po dvou uskutečněných testech (Test 1, Test 2) s kotlem Guntamatic Biosmart 22 kW (kotel na kusové dřevo a štěpku), jsem byl čtenáři tohoto magazínu požádán, abych provedl i nějaké testy, popř. ukázky s kotlem Guntamatic Biostar (automatický kotel na pelety).
Připravil jsem si tedy celkem čtyři testy (ukázky) s kotlem Guntamatic Biostar 15 (výkon 15 kW). Tento kotel existuje ještě ve verzi 12 kW a 23 kW. V tomto článku se dozvíte, jak vlastně kotel Guntamatic Biostar pracuje. Provedu Vás celým procesem od pokynu k topení, až po natopení kotle na 75°C a jeho odstavení.

Celý článek »

Jak se plní pelety (popř. obilí) do kotlů Guntamatic

24.01.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Tento článek se týká všech kotlů značky Guntamatic, které mají za svým názvem označení Flex. Flex znamená, že kotel je se sezonním zásobníkem spojen flexibilně, tj. pružnou antistatickou hadicí o průměru 50mm, která může dosahovat délky až 20 metrů. Díky tomu se nemusí sezonní zásobník pelet nacházet v blízkosti kotle a kotelny, ale až 20 metrů daleko napříč celým domem. Tento systém také umožňuje, aby sezónní zásobník nebyl na stejné výškové úrovni, ale může být o patro níže nebo výše, než je kotelna. Převýšení pro zachování spolehlivé dopravy pelet je cca 6 metrů.
 
Celý článek »

Test kotle Guntamatic Biosmart - podruhé

15.01.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vzhledem k tomu, že minulý test spalování dřeva v kotli Guntamatic Biosmart měl u Vás čtenářů velký ohlas, rozhodl jsem se uskutečnit další test, kde bych Vám přinesl zkušenosti se spalováním kvalitního dubového dřeva (minulý test byl s měkkým nekvalitním dřevem) v tomto kotli.
Upozorňuji, že se nejedná o žádné úřední měření apod. Jde jen čistě o to, aby si každý kdo má zájem si tento kotel koupit, udělal orientační představu, co od něj může čekat. Pokud by si chtěl někdo udělat skutečnou představu, tak může využít naší nabídku a přijet si do Salonu kotlů se svým palivem toto vyzkoušet. Všichni jste vítáni.

Celý článek »

Dotace na ekologické kotle se na severu Moravy spustí v únoru 2012

13.01.2012 | magazín | redakce | | Pohled redakce

Žádosti o dotace na nové automatické nízkoemisní kotle budou moci zájemci začít na krajském úřadu Moravskoslezského kraje podávat od počátku února 2012. Novinářům to v Třinci po dnešním jednání pracovní skupiny k řešení problematiky kvality ovzduší v Moravskoslezském kraji řekl náměstek hejtmana Miroslav Novák. Ve společném pilotním programu kraje a ministerstva životního prostředí je připraveno 20 milionů korun. Občané se na dotace informují již nyní a kraj tak očekává, že poptávka převýší nabídku.

Celý článek »

Čeští výrobci: ministerstvo by mělo okamžitě rozšířit svůj program v Moravskoslezském kraji o ...

12.01.2012 | Ing. Vladimír Stupavský | Pohled odborníků

Podpořit ze státního rozpočtu pouze skutečně ekologické technologie, kotle 4. třídy, navrhují členové Klastru Česká peleta. Znamená to žádost okamžitého rozšíření dotačního programu, který má podpořit výměnu kotlů v Moravskoslezském kraji, o automatické kotle na biomasu. Kdo by chtěl přestat s uhlím a začít spalovat biomasu v kotli pro tyto účely vyrobeném a tedy i s nižší produkcí škodlivých emisí, totiž zatím na dotaci nemá nárok. Právě dřevěné brikety a pelety si přitom občané jako palivo volí čím dál častěji. Výhody a nevýhody různých variant ekologického vytápění si budou moci přímo v Ostravě porovnat návštěvníci výstavy Infotherma od 16. do 19. ledna na výstavišti Černá louka.

Celý článek »

Nový rekord GUNTAMATICu v České republice

10.01.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V prosinci 2011 byla uvedena do provozu další kaskáda kotlů 2x Guntamatic Biocom Flex 100 kW  v České republice.
Stalo se tak opět v  areálu Rekreační zařízení EDEN Herlíkovice, jehož majitelem je Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra.
Z tohoto Rekreačního areálu v Krkonoších jsme Vám v minulosti přinesli reportáž, kterou si můžete přečíst zde.
V současnosti jsou v tomto areálu instalovány celkem 4x kotle Guntamatic Biocom Flex 100 kW, což činí tento areál rekordmanem v počtu kotlů Guntamatic Biocom 100 kW na 1 km2 v České republice.

Celý článek »

Nová politika MŽP pro zlepšení vzduchu na Ostravsku? Zvýhodnit uhlí na úkor ekologičtějších způsobů!

04.01.2012 | Ing. Vladimír Stupavský | Pohled odborníků

Kdo chce spalovat uhlí, dostane od Ministerstva životního prostředí dotaci. Zatímco ti, kteří chtějí zlepšovat svoje zdraví a životní prostředí tím, že budou topit dřevem, briketami a peletami, si budou muset nový kotel zaplatit sami. To je od 1. ledna politika ministerstva v Moravskoslezském kraji, který trpí nejvíce znečištěným ovzduším u nás i v Evropské unii. Program  čelí oprávněné kritice – i s automatickým kotlem je spalování uhlí doprovázeno většími emisemi škodlivin než jiné, ekologičtější způsoby vytápění. Ty jsou přitom novou politikou konkurenčně znevýhodněny.

Celý článek »

Dotaz na spotřebu paliva kotle Biosmart + test.

03.01.2012 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dobrý den, dovolují si Vás požádat o informaci ohledně vašeho kotle na dřevo biosmart 14kw. Zajímalo by mě o kolik klesne spotřeba dřeva jestliže vyměním stavajicí dosluhující kotel atmos GS 20kw za Váš kotel biosmart 14 kw. Se stávajícím kotlem vytápím rodinný dům velikostí asi 180m2, spotřeba dřeva je asi 10m3 rovnaného dřeva na topnou sezonu.
S kotlem natápím akumulační nádrže o objemu 1750 l a radiátoroví systém. Stávající kotel nabije akumulační nádrže na teplotu 90 C asi za osm hodin topení v kotli,při naložení dvakrát kotlové nasypky dřevem a venkovní teplotě asi 2 C.

Celý článek »

Mezinárodní obchod s peletami – současnost a výhled do roku 2020

15.12.2011 | Ing. Vladimír Stupavský | Pohled odborníků

Celosvětový trh s peletami dosahuje každoročně nových rekordů a další rozvoj je všeobecně předvídaný. Největším zdrojem poptávky po dřevních peletách bude mimo rychle se rozvíjející trhy v  Asii i nadále Evropa. Významný růst výroby bude dále pokračovat v Severní Americe, avšak nové závody pro výrobu pelet jsou zakládány celosvětově. Do určité míry se kromě klasické výroby dřevních pelet může rozšířit i výroba pelet ze zemědělských produktů a další specifické postupy výroby pelet jako např. torrefikace. Skutečnost je však taková, že žádný region ani technologie nesetrvává v jasné pozici lídra celého odvětví. S téměř trojnásobným růstem do roku 2020 bude mít každý region a technologie své vlastní a do značné míry jedinečné podmínky pro další rozvoj a dodavatelsko-odběratelské vztahy.

Celý článek »

1. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V PELETÁRNĚ

29.10.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dne 22.10.2011 společnost ENVITERM a.s. a ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. uspořádaly 1. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V PELETÁRNĚ v Ždírci nad Doubravou, která vyrábí jedny z nejkvalitnějších dřevních pelet v České republice (společnost ENVITERM je výrobcem pelet a společnost ESEL je dodavatel technologií pro výrobu tepla z pelet a prodejcem pelet enviTERM).

Celý článek »

Krátký rozhovor o kotli VERNER P25 po 16 letech provozu.

26.10.2011 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

V létě nás při příležitosti akce ,,Vyměňte starý kotel za nový a ušetřete 34 200Kč“ navštívil velmi příjemný pán, který se rozhodl tuto jedinečnou akci využít. Pan Ing. Řepa se hned rozvyprávěl o topení v kotli VERNER. Dokonce nám ukázal i starý návod k obsluze, který vypadal jako nový, fakturu za kotel a jiné „historické“doklady.
K vytápění používal kotel na kusové dřevo VERNER P25, který byl zapojen samotížně. Součástí topného systému je i akumulační nádrž o objemu 1 500l, ve které měl navíc elektrické topné těleso o výkonu 13,5 kW. Topné těleso však použil jen jednou a to ze zdravotních důvodů.

Celý článek »

Není peleta jako peleta

12.09.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

I když se píše právě rok 2011 a dřevěné pelety, již nejsou tak neznáme, jako tomu bylo např. ještě v roce 2008, stále má mnoho uživatelů pelet a peletového vytápění nedostatky ve znalosti vlastností pelet.
Není možno klást za vinu uživatelům, že tyto nedostatky mají, neboť stále chybí v oblasti pelet osvěta a ne každy si přeje, aby osvěta byla. Současná neznalost různých záležitostí ohledně pelet a jejich vlastností nahrává všem, kteří se snaží ošidit zákazníky. Jistě Vás zajímá o jakém šízení zákazníku hovořím.

Celý článek »

SERVISNÍ PROHLÍDKA KOTLE jen za 2.500,-Kč vč.DPH

31.08.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vážení vlastníci automatických kotlů,
ačkoli venku ještě panují letní teploty, zima a s ní přicházející topná sezóna se nezadržitelně blíží.
S příchodem topné sezóny je potřeba si vzpomenout i na své miláčky v kotelně.
Právě v této době je vhodný čas pro provedení předsezónní prohlídky (roční revize) kotle.
Tuto roční revizi požaduje většina výrobců kotlů, jako podmínku pro uznání záruky.

Kterých automatických kotlů se prohlídka týká?
- BENEKOV
- GUNTAMATIC (i s ruční přikládkou paliva)
- LICOTHERM
- PONAST
- VERNER

Celý článek »

Jak se staví komín ESLEKO G0 ECONOMY.

25.08.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Prostředníctvím této reportáže, Vám přinášíme možnost seznámit se s možností jak si postavit komín ESLEKO.
V tomto případě se jednalo o typ ESLEKO G0 ECONOMY.
Verze ECONOMY nemá z výroby osazené komínové dvířka a nemá udělán otvor pro připojení kouřovodu. U verze STANDARD, jsou již tyto prvky provedeny ve výrobě.
Všem, kteří si chtějí postavit komín sami, doporučuji zakoupit vždy verzi STANDARD.
Ceny komínu ESLEKO naleznete zde.

Celý článek »

Program Čistá energie Praha pro rok 2011

23.08.2011 | Libor Směja | Pohled redakce

Rada hl. m. Prahy schválila usnesením č.451 ze dne 19.4.2011 Pravidla Programu Čistá energie Praha pro rok 2011“ (dále jen „pravidla“).
Dotace je určena fyzické nebo právnické osobě s trvalým pobytem nebo sídlem na území České republiky, která na území hl. m. Prahy v době od 1.9.2010 do 31.10.2011 změnila topný systém ve prospěch ušlechtilých paliv, případně instalovala systém využívající obnovitelné zdroje energie (dále jen „OZE“) v bytě nebo objektu, který obsahuje převážně trvale obývané byty, a které neslouží k podnikání (např. ubytovací zařízení typu hotel, hostel, penzion apod.). Poskytování dotací se jednoznačně řídí pravidly, jejichž úplné znění je uvedeno na straně 3 tohoto formuláře.

Celý článek »

Instalace automatického kotle již za 99.900,- Kč

16.08.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

 
Firma ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. pro Vás připravila na závěr léta zajímavou akci, kdy lze zakoupit kompletní instalaci s automatickým kotlem na uhlí a dřevo CosmoTHERM U25 za 99.900,- Kč s DPH.
Tato akce Vám umožňuje získat:

Celý článek »

Ceny pevných paliv pro domácnosti - stav k 06/2011

15.08.2011 | Libor Směja | Pohled redakce

V tomto článku Vám přinášíme výtah ze zprávy, která předkládá výsledky statistických zjišťování ceny paliv pro domácnosti k červnu 2011. Tuto činnost provádí Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Pozn. Předkládaná zpráva je výsledkem zpracování veškerých dostupných statistických zdrojů, které se týkají vývoje cen tuhých paliv pro domácnosti. Sledovány jsou cenové ukazatele tříděných druhů uhlí a koksu, hnědouhelných, rašelinových a dřevěných briket, dřevěných a rostlinných pelet a palivového dřeva. 

Celý článek »

Vyšla nová kniha o dřevních peletách

11.08.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

V LING Vydavatelství s.r.o. vyšla nová kniha o dřevních peletách s názvem "Dřevní peleta, peleta mýtů zbavená". Autorem knihy je Ing.Lyčka Zdeněk.
Úvodní slovo ke knize zpracovala RNDr. Alice Kotlánová, předsedkyně TNK 138 Tuhá biopaliva a zde je jeho znění:
V této publikaci jsou shrnuty dlouhodobé zkušenosti s používáním dřevních pelet pro vytápění ve velkých i malých tepelných zdrojích. Autor seznamuje odbornou veřejnost i laické čtenáře - uživatele tohoto paliva - populárně naučným přístupem se svými znalostmi a zkušenostmi o vlastnostech pelet z pohledu výrobce kotlů a nebojí se zaměřit přímo na peletu samotnou, její charakteristické fyzikálně-chemické parametry i na možnost hodnocení těchto vlastností v "polních podmínkách" uživatele. Po přečtení této knihy si čtenář, ať již výrobce pelet, lisů na pelety nebo jejich spotřebitel sám, udělá obrázek, co od tohoto paliva může očekávat, z čeho by mělo být vyrobeno a jak by ...

Celý článek »

Co čeká a nemine bytové domy

03.07.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Čím dál více bytových domů se potýká s problémem, že je jim státní správou zakázáno topit stávajícími zdroji tepla a stávajícím palivem, kterým je v řadě případů především hnědé uhlí.
Tato situace nastala i v Hrachovci, části Valašského Meziříčí, kde se nacházejí 2 bytové domy, každý o 24 bytových jednotkách.
Společenství vlastníků těchto bytovek si vybralo technologii Guntamatic, jako náhradu za stávající zdroje tepla. Těmito zdroji byly do letošního roku kotle VSB, vždy 3 ks v každé bytovce a každý o výkonu 100 kW. Celkem tedy v každé bytovce byly kotle o výkonu 300 kW.
Tento výkon byl nově nahrazen kotlem Guntamatic Biocom o výkonu 100 kW, v kombinací s AKU nádrží o objemu 2000 litrů.

Celý článek »

Grafické displeje Guntamatic - 1.díl

03.07.2011 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vzhledem k tomu, že ode dne 31.3.2011, kdy byl zveřejněn článek o nových grafických displejích na kotlích Guntamatic dostávám mnoho žádostí o zaslání přehledu grafických obrazovek, rozhodl jsem se Vám některé z nich Vám zveřejnit prostřednictvím tohoto seriálu.
V dnešním 1. díle se můžete podívat, jak vypadají některé (celkem jich mají kotle cca 160 ks) grafické obrazovky a co pomocí nich můžete na kotli ovládat.
Tento díl se věnuje obrazovkám z kotlů Guntamatic Biostar (kotel na dřevní pelety) a Guntamatic Biosmart (kotel na kusové dřevo a štěpku).

Celý článek »


Poradíme vám

Jak dlouho trvá předělání staré kotelny na novou? Celý text »
Benekov ling 50 uhlí Celý text »
Kotel Pelling 27 - hořák na obilí Celý text »

Ohlasy

Díky, super článek Celý text »
Neprodloužili jste náhodou vaší akci "dotace"? Zajímal by mě set s nejmenším kotlem a aku 850 litrů. A nejsou na ... Celý text »
Musím naprosto se vším souhlasit. Časopis je opět, tak jak je Vám p. Loužecký vlastní, veden naprosto profesionálně. V minulosti ... Celý text »

Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz