Aktuálně

 

POZVÁNKA NA DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

• 163. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V SALONU KOTLU se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 12. 8. 2018 od 9 do 13 hod.
• 164. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KOTELNĚ se bude konat v Týně nad Bečvou dne 2. 9. 2018 od 9 do 13 hod. 

POZVÁNKA NA VÝSTAVU
18. 9. - 22. 9. 2018 se uskuteční výstava For Arch Praha - více o výstavě zde.

 
AKTUALITY Z MÉDIÍ
 
Rekreační zařízení
EDEN Herlíkovice
Miloslava Valinová Budyně nad Ohří Dana Staňková Božtěšice Vladimír Novák Konojedy Luděk Jůza Louňovice
Všechny rozhovory s majiteli automatických kotlů  najdete ZDE 

 


Prohlédněte si všechna videa 
AUTOMATICKÉHO VYTÁPĚNÍ
na YouTube

 

Magazín AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ
získal ocenění ZLATÝ @ TZB-info 2010

Vyšlo druhé číslo novin EXPERT

02.09.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

 Je mi potěšením oznámit Vám, že vyšlo další, již druhé vydání novin EXPERT, které jsou zaměřené na vytápění biomasou a jsou určené nejen pro zákazníky společnosti VERNER, ale i širokou veřejnost. V druhém čísle novin naleznete řadu informací o interiérovém kotli VERNER 13/10 a provedení 13/10.1 s redukovaným výkonem, který je nově zařazen do programu ,,Zelená úsporám” a lze tedy na pořízení kotle získat státní dotaci. Dále zde najdete informace o letošní novince – kotli na kusové dřevo VERNER V210 a samozřejmě také rady na údržbu kotlů, tipy na doplňky ke kotlům a mnoho dalších zajímavých článků.

Celý článek »

Foukání dřevěných pelet z cisterny do skladu paliva

30.08.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

29.8.2010 proběhl v automatické kotelně GUNTAMATIC manželů Synáčkových v Kostelci nad Černými lesy již 9. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, během něhož mohli návštěvníci vidět na vlastní oči, jak se dopravují dřevěné pelety z cisterny nákladního vozu přímo do skladu paliva, aniž by na ně musel majitel kotle sáhnout. Ostatně podívejte se na to sami na našem videu a na několika fotografiích.

Celý článek »

Verner pořádá DEN PLNÝ ÚSPOR

11.08.2010 | Tomáš Šimek | Pohled odborníků

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás pozvat na DEN PLNÝ ÚSPOR ANEB DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který pro Vás připravila společnost VERNER. Den plný úspor proběhne v pátek 20.8.2010 od 10 do 18 hod., přímo v areálu společnosti VERNER v Červeném Kostelci.  V programu nechybí ukázka celého výrobního sortimentu naši společnosti - tedy krbová kamna, interiérové kotle, kotle na kusové dřevo, průmyslový kotel VERNER GOLEM a samozřejmě také automatické kotle. Čeká Vás také jedinečná možnost vidět v provozu automatický kotel VERNER A251 a interiérový kotel VERNER 13/10, který je nově zařazen v programu ,,Zelená úsporám“.

Celý článek »

GUNTAMATIC - firma s odpovědností, tradicí a dlouhodobými rozhodnutími

13.07.2010 | Pavel Loužecký | Pohled odborníků

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR s jednatelem rakouské firmy GUNTAMATIC Heiztechnik GmbH Ing. Güentherem Huemerem o působení GUNTAMATICU v České republice a na Slovensku. | Průmyslová společnost GUNTAMATIC Heiztechnik GmbH (společnost skupiny Georga Fischera) byla založena v roce 1963 a dodnes sídlí v rakouském Peuerbachu. GUNTAMATIC patří k nejmodernějším pracovištím na výrobu zařízení na vytápění biomasou v Evropě. Automatizace je zde na prvním místě a pouze díky použití robotů a nových obráběcích center je možné plnit vysoké nároky na přesnost. GUNTAMATIC drží nejvyšší standard v systému zajištění kvality.

Celý článek »

Krbová kamna a interiérové kotle VERNER aneb letní speciální nabídka

09.07.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Společnost VERNER je známá nejen díky vynikajícím automatickým kotlům a kotlům na kusové dřevo, ale ve svém výrobním sortimentu má i velmi širokou výkonnostní řadu (5 – 16 kW) interiérových kotlů a krbových kamen, která jsou určena pro úsporné a příjemné vytápění rodinných domů, bytů, restaurací, chat, chalup a obdobných objektů. Interiérové kotle a krbová kamna VERNER lze použít jako doplňkový zdroj tepla, ale také jako hlavní zdroj tepla pro trvalý provoz. Například v kombinaci s vytápěním zemním plynem nebo elektrickou energií můžete ušetřit až 50% nákladů na topnou sezónu a při použití interiérového kotle VERNER jako hlavního zdroje tepla, pak mohou být reálné úspory ještě mnohem vyšší.

Celý článek »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v automatické kotelně GUNTAMATIC v Kostelci nad Černými lesy

29.06.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení zájemci o automatické vytápění, dovolujeme si vás pozvat na DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, které pro vás připravuje společnost ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. www.estech.cz . Místo konání: Kostelec nad Černými lesy, Komenského ulici č. 813. Aktuální termín konání nejbližšího Dne otevřených dveří v této kotelně je uveden v AKTUALITÁCH na titulní straně magazínu AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ. Pokud byste s námi chtěli realizovat kotelnu s jiným automatickým kotlem, přijďte se podívat, jak vypadá instalace naší společnosti pro modelový rok 2010 v případě instalace kotelny s kotli BENEKOV, LICOTHERM, PONAST nebo VERNER.

Celý článek »

Pelety - změna v životě

25.06.2010 | František Švamberg | Pohled veřejnosti

Přirozenou otázkou v životě rodiny pana Z.P. bylo v minulém roce vyřešení otázky, jak dál? Poměrně mladá rodina – dnes už 2+2 – zvládla stabilizovat se ve starším domě, přistavět ho a zrekonstruovat do podoby 2x140 m2 užitné plochy, ale obsluha kamen a příležitostně krbu byla stále větší zátěží. Jde sice o vesničku v třeboňské přírodě, nicméně kouření přímo do sousedova dvora a každoroční rozcvička na hromadách polen kolem domu už byly neudržitelné. Dále necháme vyprávět pana domácího.

Celý článek »

Kontejnerové kotelny

23.06.2010 | Tomáš Šimek | Pohled odborníků

Po přečtení nadpisu možná trochu přemýšlíte, co si představit pod pojmem kontejnerová kotelna. Můžeme vás ujistit, že se nejedná o ledajaký venkovní kontejner na odpadky, ale o důmyslně naprojektovanou kotelnu na biomasu, která je umístěna např. ve stavební buňce s vhodným designem. Kontejnerová kotelna je speciálně navržena jako mobilní zařízení. Tato přednost zajišťuje velkou variabilitu použití. Lze ji použít jako rezervní či havarijní kotelnu, kterou je možné dle potřeby převážet z jednoho místa na druhé.

Celý článek »

Náhrdelník "perel" na téma rakouské automatické kotle

11.06.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení čtenáři, jistě si někteří z vás v posledním týdnu všimli několika ne příliš pozitivně naladěných příspěvků do diskuze na TZB, týkající se mé osoby, viz. zde. Tyto příspěvky byly reakcí na mnou srovnávací tabulku v článku pod názvem Není kotel jako kotel, která vznikla jako reakce na skutečnost, že se někteří prodejci rakouských kotlů snaží v ČR zákazníkům vysvětlit, jak a proč je automatický kotel Guntamatic Biostar nedokonalý a že oni mají ten nejlepší a nejdokonalejší kotel. Celá tabulka byla vytvořena za účelem seznámení vás, čtenářů, s tím, co je pravda a co lež. Byla zpracována  nikoli proto, aby porovnávala kotel Guntamatic Biostar s nějakým konkrétním rakouským kotlem, ale s celkem sedmi rakouskými kotli, které se dají řadit mezi standardní rakouské kotle na pelety.

Celý článek »

Jak se staví silo na pelety (sezónní zásobník)

10.06.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení čtenáři, vzhledem k tomu, že většina z vás má problém, jak po instalaci kotle Guntamatic vybudovat silo na pelety (celoroční zásobník), rozhodli jsme se pro vás připravit tuto fotoreportáž se stručným popisem, jak nejlépe na to. Pokud i tak budete mít nějaký problém, neváhejte nám napsat dotaz na info@guntamatic.cz , popř. zavolat na tel.č.777 283 009.

Celý článek »

Interiérové kotle a ,,Zelená úsporám“

09.06.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Interiérový kotel na kusové dřevo v dotačním programu ,,Zelená úsporám” aneb interiérový kotel VERNER 13/10 a provedení 13/10.1 s redukovaným výkonem. Přáli byste si poznat ten nenahraditelný pocit, když při chladném večeru sedíte v příjemném pohodlí Vašeho domova u interiérového kotle s efektem otevřeného ohně a společně s rodinou nebo skleničkou dobrého vína, či zajímavou knihou posloucháte praskající dřevo a sledujete plápolající plamínky? Nyní už nemusíte pouze snít! Díky zařazení interiérového kotle VERNER 13/10 a provedení 13/10.1 s redukovaným výkonem do seznamu výrobků a technologií v dotačním programu ,,Zelená úsporám“ můžete tento pocit zažívat každý den i Vy! Nová generace interiérového kotle VERNER 13/10 a provedení 13/10.1 spojuje přednosti klasických kotlů a krbových kamen. Nabízí nejen pohodu a teplo rodinného krbu, ale i velmi vysokou výhřevnost a komfort vytápění při napojení na teplovodní okruh topné soustavy (kotle mají vestavěný teplovodní ...

Celý článek »

Automatické kotle na pelety ÖkoFEN - srovnávací tabulka argumentů

09.06.2010 | David Kehm | Pohled podnikatelů

Cena 200.000 při životnosti 30-40 let a provozu 365 dnů v roce, ÖkoFEN vyrobil jako první v roce 1997 registrovaný automatický peletkový kotel na světě! Dle praxe s kotlema na štěpku, které jsou v provozu již přes 20 let lze předpokládat dobu životnosti. Automatické kotle na peletky jsou v provozu 13 let. Pokud budeme počítat náklady stejným způsobem, tj. 200.000/40/365, tak náklady na jeden den jsou 14 Kč, ale
jelikož je v ČR topná sezóna zhruba 252 dní, užitková voda se dá ohřívat mimo topnou sezónu solárními kolektory, nebo kotlem, tak tato informace asi zákazníkům nic reálného neřekne.

Celý článek »

Moje cesta k peletám a Guntamaticu

08.06.2010 | Karel Schiesser | Pohled veřejnosti

Jako jeden z malé, ale doufám, že stále početnější skupiny lidí, kteří se rozhodli pro vytápění svých nemovitostí „biomasou“, a to konkrétně automatickým kotlem na pelety, bych se rád touto cestou díky tomuto internetovému magazínu podělil o své zkušenosti, ale spíše zážitky a často překvapení při cestě k vytápění rodinného domu peletami a při topení samotném. Vím, že k tomuto tématu je řada diskusí porůznu na internetu, třeba zde, ale chtěl jsem své poznatky sdělit komplexnější formou, která v rámci různých fór a chatů není možná. Předem také uvádím, že nejsem v žádné přímé vazbě, kromě vztahu objednatel – dodavatel, k žádnému z výrobců kotlů či paliv do nich. Také se nebráním žádným, byť i značně kritickým reakcím. Pojem biosmasa u mě konkrétně znamená dřevo. Jsem člověk takříkajíc skoro odkojený horami – Jeseníky – byť svůj ...

Celý článek »

Není kotel jako kotel...

01.06.2010 | Libor Směja | Pohled odborníků

Vážení zákazníci, vzhledem k tomu, že se dennodenně setkáváme s tím, že prodejci jiných rakouských kotlů označují kotle Guntamatic za stejná zařízení jako ty jejich, byli jsme nuceni, vytvořit tuto porovnávací tabulku, která vám jednoduchou a srozumitelnou formou ukáže, že kotle Guntamatic jsou naprosto jiné. Jiné jak z pohledu technologické vyspělosti, která i přes několikeré pokusy o zkopírovaní nebyla stále úspěšně napodobena, tak i z pohledu ekonomiky, kdy na první pohled nejdražší zařízení je ve skutečnosti nejlevnější. V levém sloupci se nachází stav, popř. řešení technologie u jiných rakouských kotlů, vpravo pak pro srovnání řešení technologie Guntamatic Biostar.
 

Celý článek »

Dopřejte si i vy radost z posezení u ,,rodinného krbu“

21.05.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Chtěli byste poznat ten nenahraditelný pocit, když při dlouhém zimním chladném večeru sedíte v teplém pohodlí Vašeho domova u krbových kamen s efektem otevřeného ohně a společně s rodinou nebo skleničkou dobrého vína, či dobrou knihou posloucháte praskající dřevo a pozorujete plápolající plamínky? Právě pro Vás společnost VERNER připravila speciální akci, díky které můžete tento krásný pocit zažívat i Vy a přitom navíc ještě výrazně šetřit Váš účet za vytápění. Pouze v týdnu od 24.5.do 28.5.2010 máte jedinečnou možnost získat slevu ve výši 25% na interiérové kotle VERNER 16/11, 12/7, 12/7D, 9/5, 6/3 a na krbová kamna 9/0 a 6/0.

Celý článek »

Relaxační kotelna

14.05.2010 | magazín | redakce | | Pohled veřejnosti

Manželé Drahoslava a Luděk Paulů z Nové Paky si koupili automatický kotel Guntamatic BIOSTAR 23 kW, který umístili do svého nového krásně zrekonstruovaného domu, který je těsně před dokončením. Proto jsme se za nimi přijeli podívat a zeptat se jich, jak jsou s novým kotlem spokojeni. Krátká ukázka z velmi srdečného neformálního rozhovoru vydá za spoustu slov.

Celý článek »

Specializovanou rubriku na vytápění rodinných domů a budov biomasou najdete na CZ Biom

10.05.2010 | magazín | redakce | | Pohled redakce

CZ Biom právě spustil na svých stránkách www.biom.cz specializovanou rubriku na vytápění rodinných domů a budov biomasou. Jedná se především o tvarová biopaliva jako jsou pelety, brikety a dřevní štěpka. Stránky poskytují přehled o způsobech vytápění různými typy kotlů a kamen využívajících biomasu. Při tvorbě stránek CZ Biom spolupracuje se SFŽP, stránky budou postupně aktualizovány a doplňovány o praktické informace. Cílem projektu je především popularizace tvarových biopaliv a rozhýbání trhu s peletami a kotli na biomasu v České republice. Stránky budou také sloužit jako propagační nástroj programu Zelená úsporám.

Celý článek »

Jak na ... Nízkoemisní zdroj tepla na biomasu

07.05.2010 | magazín | redakce | | Pohled redakce

Pokud vás zajímá vytápění biomasou, určitě byste neměli přehlédnout novou brožuru Ministerstva životního prostředí ČR s názvem Nízkoemisní zdroj tepla na biomasu, kterou si nyní můžete nejen přečíst v elektronické verzi, ale samotnou brožuru můžete získat na všech krajských pracovištích SFŽP a také v oficiálních poradenských střediscích Fondu. Tato publikace programu byla realizována v rámci programu MŽP administrovaného Státním fondem životního prostředí ČR, který je zaměřen na úspory energie a obnovitelné zdroje energie v rodinných a bytových domech 2009-1012.

Celý článek »

Bez Guntamaticu bychom to nezvládli

06.05.2010 | magazín | redakce | | Pohled veřejnosti

Navštívili jsme pana Miroslava Petržílka v Lázních Bohdaneč, jehož rodina si pořídila automatický kotel Guntamatic POWERCHIP 100 kW. Díky tomuto kotli bez problémů vytápí velký objekt pomocí štěpky a nejrůznějšího biologického odpadu, takže dosud nemuseli do paliva vložit ani korunu. Ostatně – poslechněte a prohlédněte si to sami...
 

Celý článek »

VERNER: Jak jsou spokojeni naši zákazníci?

29.04.2010 | Tomáš Šimek | Pohled podnikatelů

Určitě dobře víte, že každá ambiciózní společnost pořádá různé ankety a průzkumy trhu. Ne jinak to je i ve společnosti VERNER Červený Kostelec. Pravidelně se snažíme zjistit spokojenost a potřeby našich zákazníků a sledovat vývoj v odvětví, ve kterém působíme. Ačkoli zjištěné informace většinou slouží firmám jako podklad k důležitým a strategickým rozhodnutím do budoucna, tak i přesto jsme se některé rozhodli zveřejnit. Myslíme si, že když lidé věnují nemálo svého času na zodpovězení několika otázek, bylo by férové, abychom je s názory ostatních zákazníků také seznámili.

Celý článek »


Poradíme vám

Jak dlouho trvá předělání staré kotelny na novou? Celý text »
Benekov ling 50 uhlí Celý text »
Kotel Pelling 27 - hořák na obilí Celý text »

Ohlasy

Díky, super článek Celý text »
Neprodloužili jste náhodou vaší akci "dotace"? Zajímal by mě set s nejmenším kotlem a aku 850 litrů. A nejsou na ... Celý text »
Musím naprosto se vším souhlasit. Časopis je opět, tak jak je Vám p. Loužecký vlastní, veden naprosto profesionálně. V minulosti ... Celý text »

Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz