Nová vlaštovka z Jižních Čech - PONAST KP 51

06.12.2010 | František Švamberg, PRESTO o.s. | Pohled podnikatelů | Typ AK: kotel Ponast KP51 | Téma: Informace o automatických kotlích

V této předvánoční době by se mohlo nezasvěcenému zdát, že nadpis je časově nepatřičný, prezentujeme ale nový přírůstek v oboru.
Je ověřeno, že připravenému nakonec dopřeje i náhoda. Tak také byl navázán kontakt s investorem, který se v malé vesničce úspěšně snaží připravit pro svou rodinu bydlení. Po prohlídce rozsáhlého komplexu v rekonstrukci , kde už byly položeny rozvody v podlahách v délce 2.600 metrů, jsme se rychle dohodli na výkonu automatického kotle, který byl obratem zadán ve výrobě.

 
 


V nutné pauze se konaly konzultace s topenáři, v oboru regulace a doplňování drobných komponentů. Kotel PONAST KP51 byl dodán standardně v termínu a v rovině terénu usazen na připravený základ. Topný rozvaděč už čekal z většiny připraven - v předstihu, takže dopojení kotle a kouřovodu jsme zvládli jako rutinu.
Na snímku může zaujmout příprava pro pneu dopravu pelet ze skladu, ale protože stavební připravenost byla odložena, zůstane pro tuto první sezonu plnění ruční. Zásoba pelet byla zajištěna od místního výrobce, mohl tedy majitel zavelet „start“ a kotel se úspěšně ujal svých funkcí. Díky dobré přípravě zůstalo na zúčastněných pozorování displeje kotle a kontrola náběhu topných větví. Zájemce o detail mohu upozornit na příkon, který pohybuje celým okruhem : je to 10 W díky investici do techniky Vilo –Stratos.
  
  


Prohřátí celého systému nelze uspěchat, takže mírný provoz potrvá několik dnů, je ale jisté, že všechny větve (celkem 6) fungují a tak už nic nebrání majiteli, aby se soustředil na předvánoční nastěhování. Sílu letošní zimy ještě neodhadneme, ale s příletem vlaštovek bude možné doplnit informaci o spotřebě pelet.
Zprovozněním dalšího systému firmy PONAST dokládáme, že česká a moravská technika plně zajistí i velké topné nároky zákazníků.

František Švamberg
PRESTO o.s.
IČ : 608 45 082
odborný dodavatel
 Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz