Webserver Siemens Climatix 2 automatického kotle Benekov C 27 na hnědé uhlí a dřevěné pelety.

04.10.2015 | Libor Směja, ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. | Pohled podnikatelů | Typ AK: kotel Benekov C27 | Téma: Topení uhlím

Letošní novinka mezi dotovanými automatickými kotli na tuhé paliva se zásobníkem, automatický kotel Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety se může pochlubit také verzí s webserverem.

Webserver je zařízení v kotli, které umožňuje uživateli přístup do řídící jednotky kotle kdekoli z celého světa. Tento kotel Benekov C 27 Exclusive má již webserver součástí řídící jednotky Siemens Climatix 2, kterou je vybaven a která ve spojení s předním krytem kotle Benekov C 27 Exclusive sice tento dotovaný kotel na tuhá paliva prodražuje o 10.000 Kč bez DPH, ale pro mnohé z vás to nebudou vyhozené peníze. Nemluvě o tom, že v současnosti lze v rámci Kotlíkových dotací získat na tento kotel dotaci až 120.000 Kč, která pokryje tyto zvýšené náklady a zvýší vám užitné vlastnosti kotle Benekov C 27.

 

Pro koho je automatický kotel se zásobníkem Benekov C 27 Exclusive s webserverem určen? Např.

 • Pro děti, které již nebydlí s technicky zdatnými rodiči, ale chtějí, aby měli komfortní topení, aniž by někam museli jezdit. Rodiče jen sypou hnědé uhlí Ořech 2 nebo dřevěné pelety do zásobníku, vybírají popel a děti mohou na dálku nastavovat všechny parametry kotle, které ovlivňují teplotu a čas topení v objektu a to samé i v případě ohřevu TUV.
 • Pro technické nadšence, kteří chtějí mít vždy a všude přehled co se s jejich kotlem na tuhá paliva Benekov C 27 na hnědé uhlí a dřevěné pelety děje.
 • Pro majitele kotle, kteří se nenacházejí stále ve vytápěném objektu a chtějí mít možnost ovládání kotle na dálku.
 • Pro méně technicky zdatné uživatele, kteří si chtějí nechat „naladit“ kotel na tuhé paliva se zásobníkem Benekov C 27 na dálku od servisní firmy nebo od výrobce Benekovterm s.r.o.

 

K řídící jednotce Siemens Climatix 2 osazené v kotli na tuhé paliva Benekov C 27 Exclusive lze přistupovat:

 • z počítače, který je připojen ve stejné sítiodkudkoliv z internetu, pokud je v jednotce Siemens Climatix nastavená veřejná IP adresa a kotel Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety je připojen do sítě.

 

Abyste mohli automatický kotel Benekov C 27 Exclusive se zásobníkem připojit do internetu, budete k tomu potřebovat:

 • Kabel UTP kategorie 5.5., 5.5e nebo 6. V horším prostředí je vhodné použít SFTP.
 • Konektory RJ-45 pro připojení do racku a jednotce Siemens Climatix, které je umístěná v automatickém kotli na tuhé paliva Benekov C 27 Exclusive.
 • Volný port v racku nebo routeru pro připojení kabelu.

 

Vybavení racku:

 • Rack musí být vybaven routerem, který zajistí překlad vnitřní IP adresy kotle na IP adresu veřejnou (jedinečnou a dostupnou z internetu).
 • V případě, že je volná veřejná IP adresa nastavená přímo v jednotce Siemens Climatix automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive, není router nezbytně nutný.
 • Přívod linky pro připojení k internetu: CDMA, ADSL, VDSL, GPRS, WiFi, LAN, aj.
 • Použitý router musí podporovat a umožnit překlad adres. Ne všechny routery, které tuto možnost udávají, ji opravdu zvládnou (máme ověřeny poruchy na routerech HUAWEI).
 • V routeru musí být volná pozice pro připojení kabelu ke kotli.

 

Programové vybavení:

 • Uživatel musí mít zaplacenou nejméně jednu veřejnou IP adresu.
 • Zprostředkovatel internetu musí umožnit použití veřejné IP adresy ve své síti.

 

Nastavení síťového rozhraní v jednotce kotle Benekov C 27 Exlusive – Siemens Climatix 2:

V servisním menu je řádek IP konfigurace, kde je zapotřebí nastavit tyto IP adresy:

 • IP adresa kotle
 • IP adresa masky
 • IP adresa brány do internetu (gateway)

Také je možné použít nastavení IP adresy automaticky pomocí serveru DHCP, pokud to nadřazený router umožňuje. Tato možnost se však nedoporučuje. Při výpadku proudu může dojít ke změně IP adresy a kotel bude nedostupný.

Poznámka: Řídící jednotku Siemens Climatix je možné připojit k internetu také jinou metodou (mobilní internet, bezdrátové připojení Wi-Fi). Takové řešení však není běžné a je k němu potřeba dodatečné znalosti. 

Zní vám to složitě? Nebojte, pro průměrně znalého člověka, který umí s PC je toto hračka. A pokud si nevíte rady, servisní firma to vše provede za vás.

Po správné konfiguraci a připojení automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí a dřevěné pelety uvidíte na počítači, kam zadáte veřejnou IP adresu tyto obrazovky:

 

Obr.1 - Hlavní menu automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety při přístupu přes webserver jednotky Siemens Climatix 2
 Obr.1 - Hlavní menu automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety při přístupu přes webserver jednotky Siemens Climatix 2
 
 Obr.2 - Nastavení ventilátoru automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
Obr.2 - Nastavení ventilátoru automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
  Obr.3 - Nastavení podavače paliva automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.3 - Nastavení podavače paliva automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.4 - Nastavení parametrů automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.4 - Nastavení parametrů automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.5 - Nastavení parametrů ventilu zpátečky automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
  Obr.5 - Nastavení parametrů ventilu zpátečky automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.6 - Nastavení parametrů topného okruhu 1 automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.6 - Nastavení parametrů topného okruhu 1 automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.7 - Uživatelské menu automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
  Obr.7 - Uživatelské menu automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.8 - Ruční ovládání automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.8 - Ruční ovládání automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.9 - Nastavení útlumu automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.9 - Nastavení útlumu automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.10 - Nastavení odpopelňovače automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety (odpopelňovač je příplatková výbava kotle).
 Obr.10 - Nastavení odpopelňovače automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety (odpopelňovač je příplatková výbava kotle).
 
 Obr.11 - Menu nastavení spotřeby paliva automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.11 - Menu nastavení spotřeby paliva automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.12 - Menu topného okruhu 1 automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.12 - Menu topného okruhu 1 automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.13 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavuje časový program pro jednotlivé dny v týdnu u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.13 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavuje časový program pro jednotlivé dny v týdnu u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.14 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavuje časový program pro každý den u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.14 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavuje časový program pro každý den u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.15 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavuje ECO režim automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.15 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavuje ECO režim automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.16 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavují parametry prostoru topného okruhu 1 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.16 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavují parametry prostoru topného okruhu 1 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.17 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavují parametry topné křivky topného okruhu 1 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.17 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavují parametry topné křivky topného okruhu 1 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.18 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavují parametry čerpadla topného okruhu 1 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.18 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavují parametry čerpadla topného okruhu 1 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.19 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavují parametry prostorového termostatu topného okruhu 1 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.19 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavují parametry prostorového termostatu topného okruhu 1 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
  Obr.20 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavují parametry prázdninového programu topného okruhu 1 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.20 - Podmenu topného okruhu 1, kde se nastavují parametry prázdninového programu topného okruhu 1 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.21 - Menu, kde se zobrazuje stav binárních vstupů u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.21 - Menu, kde se zobrazuje stav binárních vstupů u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.22 - Menu, kde se zobrazuje stav binárních výstupů u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.22 - Menu, kde se zobrazuje stav binárních výstupů u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.23 - Menu, kde se zobrazuje stav analogových vstupů u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.23 - Menu, kde se zobrazuje stav analogových vstupů u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.24 - Menu, kde se zobrazuje stav analogových výstupů u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.24 - Menu, kde se zobrazuje stav analogových výstupů u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.25 - Menu, kde se zobrazuje diagnostika kotle u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
  Obr.25 - Menu, kde se zobrazuje diagnostika kotle u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.26 - Menu, kde se zobrazuje diagnostika topného okruhu 1 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
  Obr.26 - Menu, kde se zobrazuje diagnostika topného okruhu 1 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.27 - Menu, kde se zobrazuje diagnostika regulátoru Siemens Climatix 2 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.27 - Menu, kde se zobrazuje diagnostika regulátoru Siemens Climatix 2 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.28 - Menu, kde se zobrazuje verze software Siemens Climatix 2 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.28 - Menu, kde se zobrazuje verze software Siemens Climatix 2 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
 Obr.29 - Menu, kde se zálohují data softwaru jednotky Siemens Climatix 2 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.29 - Menu, kde se zálohují data softwaru jednotky Siemens Climatix 2 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 
  Obr.30 - Menu, kde se vkládá přístupové heslo k jednotce Siemens Climatix 2 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.
 Obr.30 - Menu, kde se vkládá přístupové heslo k jednotce Siemens Climatix 2 u automatického kotle na tuhá paliva Benekov C 27 Exclusive  na hnědé uhlí Ořech 2 a dřevěné pelety.

 

V případě, že máte zájem o shlednutí webserveru v online provozu, navštivte stránku www.benekov-c27.cz - přístupové údaje si vyžádejte na emailu info@esel.cz

Kompletní informace o kotli Benekov C 27 Exclusive naleznete na stránce zde.

Pokud chcete znát cenu instalace kotelny s kotlem na tuhá paliva se zásobníkem Benekov C 27 Exclusive, klikněte zde.

Informace o Kotlíkové dotaci na tento kotel naleznete zde.

 

Další články na toto téma:Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz