Vadí vám doma radiátory?

27.06.2012 | Pavel Pávek | Pohled redakce | Téma: Podlahové topení Universa

V současném stavebnictví se o klasických radiátorech dá právem mluvit jako o dávno přežitém zdroji tepla bez ohledu zda jde o bytový nebo komerční prostor. Zabírají místo, často nezbude než podle nich řešit vybavení interiéru, pracné je jejich čistění a hlavně nezajišťují tu nejoptimálnější tepelnou pohodu.

„Při používání radiátorů teplý vzduch v místnosti cirkuluje, nevyhřívá jí rovnoměrně, zvyšuje prašnost a hlavně nevyvolává důležitý pocit tepla při zemi, tepla u nohou. Podlahové vytápění zajistí rovnoměrné stoupání tepla a při stejném subjektivním pocitu příjemně vyhřáté místnosti vyžaduje podstatně méně zahřátou topnou vodu ze zdroje. Obecně se dá říci, že do radiátorů potřebujeme vodu teplou okolo sedmdesáti stupňů, do podlah při stejném efektu stačí stupňů třicet,“ vysvětluje výhody podlahové topení Libor Směja ze společnosti ESEL.

Instalace topení provádí společnost ESEL na klíč. Podkladní betonovou podlahu odizoluje deskami podlahového polystyrenu, do lišt zasadí potřebné množství trubek, vše zalije samonivelizační anhydridovou zálivkou a po nedlouhém vysoušení může stavebník položit vlastní podlahovou krytinu jakéhokoli druhu.

„Montáž probíhá velice rychle, standardní rodinný domek je kompletně hotový během dvou až tří dnů. Zálivka anhydridem trvá asi 4 hodiny. Vše se obejde bez sekání děr do stěn, štukování a případných oprav poškozené omítky.

Myslím, že stojí za zmínku důležitá skutečnost, že v dnešní době není vlastně finanční rozdíl mezi zřízením topení s klasickými radiátory a podlahovým topením, pochopitelně převažují výhody podlahového systému,“ doplňuje Libor Směja.

Nízká teploty vstupního média nabízí  mnoho  příležitosti k úsporám. Když topení doplníte ekologicky pracujícím kotlem Guntamatic, podstatně klesne spotřeba dřevěných pelet nebo jiného paliva.

Životnost podlahového topení instalovaného společností ESEL je minimálně padesát roků. Vybrat si můžete ze 4 různých systémů dle ceny nebo dle technických parametrů použitých hadic.

Pokud vás mrzí, že nemáte novostavbu před dokončením, ale žijete ve starém nebo dokonce historickém domě, není třeba se luxusního a moderního způsobu vytápěni odříkat. Společnost ESEL pomůže i v takovém případě. Podlahové topení dokáže zřídit vlastně v jakékoli stavbě kde je, jak upřesňuje Libor Směja, jen trochu možné „sáhnout do podlah“. Dlouholeté zkušenosti ESELu v oboru vytápění se již uplatnily při zřizování podlahového vytápění v desítkách různých staveb od chat přes rodinné domy až po objekty komerčního charakteru.

Myslíte, že je ještě něco, co brání  abyste moderní topení získali i pro vaši domácnost nebo firmu?

Pavel Pávek

 

  

  

  

  

 

Foto ©  Pavel Pávek + archiv Libor Směja

Další články na toto téma:Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz