GUNTAMATIC BIOSMART - horká novinka z Norimberku

27.04.2010 | Libor Směja, ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. | Pohled podnikatelů | Typ AK: kotel Guntamatic Biosmart | Téma: Kotle Guntamatic


Přijali jsme pozvání od firem GUNTAMATIC a GEOplast, abychom se přijeli podívat na jeden z největších německých veletrhů -
Mezinárodní veletrh pro sanitární vybavení, topení a klimatizaci  v Norimberku, který se konal ve dnech 13.-17.4. 2010.

Jako první jsme navštívili expozici firmy GEOplast, která na této výstavě prezentovala novou řadu výrobků. Jednatelem firmy nám byly představeny všechny nové výrobky, které se týkají exportního trhu.
Jedním z nich je i nový typ GEOboxu, který by měl být v modelové řadě roku 2010 daleko stabilnější, více rozložitelný a účelnější z hlediska transportu. Celý GEObox by měl být kompletně uskladněn na jedné paletě, která bude jednoduchým způsobem transportovatelná a neměla by zabírat tolik místa jako dosud.
Poté jsme s jednatelem GEOplastu společně prodiskutovali záležitosti týkající se prodeje v České republice včetně nových cen pro rok 2010 a změn, které nás čekají v průběhu roku.


• Stánek firmy GEOplast. •  Ředitel společnosti ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. diskutuje s novou obchodní zástupkyní GEOplastu pro ČR a SR.

Pak jsme již zamířili na stánek firmy GUNTAMATIC, kde jsme se měli absolvovat první veřejnou prezentaci nového kotle na kusové dřevo značky GUNTAMATIC BIOSMART.
Po příchodu do expozice GUNTAMATICU nám bylo hned jasné, kde se nový kotel nachází, neboť kolem něj byla shromážděna skupina asi 30 lidí, kteří k němu nepustili téměř nikoho, protože sami čekali, až se k němu dostanou.


Mezi největší expozice veletrhu v Norimberku se řadila i expozice GUNTAMATICU.

My jsme si počkali na jednatele firmy GUNTAMATIC ing.Huemera, s nímž jsme probrali nejdůležitější věci, které jsme potřebovali vyřešit. Pan Huemer nám pak osobně odprezentoval nový kotel BIOSMART.

Čtenáři magazínu se mohou o této horké novince dozvědět veškeré podrobnosti na webových stránkách firmy Guntamatic, a to včetně fotodokumentace, kterou jsme v Norimberku osobně pořídili.
Součástí webových stránek je rovněž detailní argumentace, proč by si měli zákazníci tento kotel pořídit. Získají díky ní zajímavé srovnání mezi novým kotlem BIOSMART a tím, co lidi trápí u obvykle se vyskytujících kotlů na spalování dřeva v českých domácnostech.

Kotel BIOSMART je určen především pro německý exportní trh. My máme v rámci České a Slovenské republiky obrovskou příležitost, že jsme po Německu jediní, kdo mohou tento nový kotel prodávat na jiném exportním trhu. Pokud se tedy některý z našich zákazníků rozhodne pro tento kotel již dnes, může si být jistý, že bude mít úplně horkou novinku, kterou má v Evropě zatím jen málo kdo.

GUNTAMATIC chce pomocí kotle BIOSMART vyplnit určitou mezeru na trhu, která byla již několik let citelná. Jsme si jisti, že se mu to určitě podaří, neboť přijde-li s něčím novým tato firma, pak to musí být opravdu trhák.
V případě BIOSMARTU se to rozhodně podařilo. Kotel je osazen dotykovým grafickým displejem, pomocí něhož se dají jednoduše editovat všechny funkce na kotli. Firma myslela i na to, že je-li zákazník méně elektronicky nebo počítačově znalý, musí být i přesto schopen kotel spustit a bez jakýchkoli problémů provozovat. Proto je kotel navržen tak, že ho stačí zapnout hlavním vypínačem, načež se kotel roztopí a majitel se už nemusí o nic starat, neboť kotel pracuje v automatickém režimu podle parametrů, které při uvedení do provozu nastaví servisní technik znalý problematiky spalování kusového dřeva.


Detailní pohled na barevný grafický dotykový dispej zboku a zepředu.

Ve výstavní expozici firmy GUNTAMATIC byl rovněž velký zájem o loňskou hlavní novinku – nástěnný kotel THERM, jehož výroba se průběhu minulého a letošního roku zdárně rozjela. V letošním roce se počítá s výrobou již zhruba 2000 kusů.
My jsme pyšní na to, že po Rakousku a Německu jsme díky firmě ESEL opět v pořadí teprve třetím trhem, který může tyto kotle prodávat. Fakt, že jich naše firma v ČR již několik prodala, vzbuzuje v očích našich zahraničních partnerů k firmě ESEL velký respekt.


Vnitřnosti každého kotle GUNTAMATIC se neobejdou bez detailního prostudování jak návštěvníky, tak i konkurencí.

Dalšími novinkami, které byly v Norimberku prezentovány, byl například průtokový ohřev teplé a užitkové vody, nová řada akumulačních nádrží a drobná vylepšení u stávajících automatických i neautomatických kotlů ve formě nových software a nejrůznějších drobných vychytávek.


Po dlouhém čekání jsme se i my dostali k horké novince BIOSMART a mohli udělat foto jednatele firmy GUNTAMATIC ing.Huemerem  (v oranžové kravatě) s ředitelem ESEL ing.Cavosem.

Prošli jsme se po celém norimberském výstavišti a dělali si přehled o tom, co se v době krize a po ní na německém topenářském trhu děje. Nemohli jsme si nevšimnout faktu, že tepelná čerpadla jsou již skutečně na ústupu.
V Norimberku bylo možno napočítat 13 výrobců tepelných čerpadel, každopádně i zde bylo evidentní, že hlavní prim ve vytápění v Německu tvoří biomasa. Ta zde byla prezentována výrobky od celé řady výrobců v oblasti spalování kusového dřeva, dřevních pelet, štěpky a vše, co s tím souvisí.

Někteří výrobci se snažili představit jakási perpeta mobila, kdy na svých kotlích měli nalepené samolepky oznamující, že tyto výrobky dosahují účinnosti 104 až 106%, čemuž se odborná veřejnost viditelně smála. Přesvědčili jsme se o tom, že nejen v Česku existují šarlatáni, kteří jsou schopni na své výrobky nalepit čísla přesahující hodnotu 100%. I v Německu se tak děje, a je vidět, že ani velcí a renomovaní výrobci se za tuto evidentní lež nestydí.
 


Pán s kravatou, který vysvětluje zákazníkům přednosti kotle BIOSMART, se řadí mezi nejlepší prodejce GUNTAMATICU v okolí Drážďan. 


 
text a foto:

Libor Směja
jednatel
ESEL TECHNOLOGIES s.r.o.Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz