Kotlíková dotace na kotelnu s kotlem Guntamatic Biosmart až 199.427,- Kč.

02.01.2020 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Chcete topit v ekologickém zplynovacím kotli na tuhá paliva 5. emisní třídy kusovým dřevem 33 cmštěpkou nebo briketamiChcete získat rovnou dvě dotace na novou kotelnu ve výši až 199.427,- Kč

Máme pro vás řešení!

Společnost ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. ve spolupráci se svými dodavateli pro vás připravila na období od 1. 1. do 28. 02. 2020 speciální akci, kdy můžete získat dvě dotace na kotelnu s kotlem Guntamatic Biosmart  199.427,-.

Celý článek »

Dny otevřených dveří v automatické kotelně v Týně nad Bečvou

01.01.2020 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vážení zájemci o automatické vytápění, dovolujeme si vás pozvat na Dny otevřených dveří, které pro vás připravuje společnost ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. Místo konání: Týn nad Bečvou, Mlýnská ulice č. 308, okr. Přerov (obec pod hradem Helfštýn).
Na této akci máte možnost vidět v současnosti nejprodávanější kotle v rámci kotlíkových dotací, kterými jsou Guntamatic Biostar, Guntamatic Biosmart a  Benekov C 27.

Pokud byste s námi chtěli realizovat kotelnu s jiným automatickým kotlem, přijďte se podívat, jak vypadá instalace naší společnosti pro modelový rok 2020 v případě instalace kotelny s kotli BENEKOV, LICOTHERM, PONAST nebo VERNER.

Celý článek »

Dny otevřených dveří v kotelně Guntamatic a v Salonu kotlů.

01.01.2020 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vážení zájemci o automatické vytápění, dovolujeme si vás pozvat na Dny otevřených dveří, které pro vás připravuje společnost ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. Místo konání:  Salon kotlů, Kutnohorská ulice č.p.678, Kostelec nad Černými lesy (okr. Praha-východ).
Pokud navštívíte Salon kotlů, uvidíte funkční kotelnu s kotlem na dřevní pelety, s kotlem na kusové dřevo a štěpku a s automatickým kotlem na hnědé uhlí. Kotlem na dřevní pelety je Guntamatic Biostar 23 o jmenovitém výkonu 23kW a kotel OPOP Biopel 15/V9 o jmenovitém výkonu 15kW,  kotlem na kusové dřevo a štěpku je Guntamatic Biosmart 22 o jmenovitém výkonu 22 kW, kotlem na hnědé uhlí je Benekov C 27 Bio.

Celý článek »

Návštěva kaskádové kotelny Guntamatic 2x100kW po 42 měsících provozu.

14.03.2017 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Dnes jsem měl možnost se podívat do kaskádové kotelny s průmyslovými kotli Guntamatic Powerchip, kterou naše společnost ESEL realizovala před 42 měsíci. Kotelna se nachází v soukromém areálu ve středních Čechách cca 20 km od Prahy.
Původně zde bylo od roku 1999 vytápění pomocí 2 tepelných čerpadel voda-voda a 12 elektrokotlů, které byly umístěné v jednotlivých objektech. Vzhledem k tomu, že zde byl od začátku problém s nedostatkem tepla vyrobeného tepelnými čerpadly, bylo k dvěma tepelným čerpadlům voda-voda přikoupeno další tepelné čerpadlo vzduch-voda. Tepelné čerpadla měly ohřívat objekt welnes a zázemí tenisové haly, elektrokotle ohřívaly objekt vily, truhlárnu s byty a lakovnu. Jelikož součástí wellness je i bazém o objemu cca 110m3 vody, byly na střeše wellness osazeny i termické solární panely pro ohřev bazénu a bojleru. Solárních panelů bylo celkem 12 kusů.

Celý článek »

Hybridní řešení Guntamatic - kotel na pelety + tepelné čerpadlo

12.03.2017 | Libor Směja |

Se zařízením „Hybrid“ vyvinula firma Guntamatic prvně kombinaci ze svých známých účinných kotlů na spalování pelet a průmyslového tepelného čerpala voda-vzduch, která dává dohromady přednosti a nedostatky obou systémů do jednoho účinného celkového systému. Výchozí situace je jasná: Zatímco tepelné čerpadlo je vhodné při mírné venkovní teplotě a nízké spotřebě tepla, kdežto při nízkých venkovních teplotách se téměř stává elektrickým topením, dosahuje kotel na pelety právě tehdy své nejvyšší účinnosti.

Celý článek »

GÜNTHER HUEMER: “Stále více lidí je přesvědčeno o výhodách kotlů na pelety

18.08.2015 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Více než 50 let vyrábí firma Guntamatic moderní kotle na spalování dřeva. Nedávno společnost postavila nové topné a demonstrační centrum. V krátkém rozhovoru s Pelletshome.com hovoří ředitel Günther Huemer o budoucích palivech a výhledu na trhu s peletami.

Celý článek »

Při přechodu z topného oleje, plynu a elektřiny na pelety se vyvarujte chyb!

11.08.2015 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Ceny oleje, plynu a elektřiny dál rostou – při správné volbě kotle lze přechodem na moderní kotel na pelety dosáhnout úspory přes 50% nákladů ročně.
Správná volba nového peletového kotle má přitom rozhodující význam, neboť mnoho kotlů na pelety pracuje v režimu zapnout/vypnout s malým ročním využitím a spotřebují tak více paliva. Také kombinované kotle s velkým množstvím šamotu, velkým množstvím vody, akumulační nádrží a vysokými spalinovými ztrátami jsou často hluboko za účinnými speciálními kotli. Také má smysl nechat si před nákupem potvrdit náklady na údržbu, spotřební díly (deset let) a hodinovou sazbu. Kotel na spalování pelet, které jsou stejně konstrukčně vyráběné sedm až deset let, přinášejí další jistotu.

Celý článek »

Stavební kámen růstové strategie: Guntamatic s rekordními investicemi

02.07.2015 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Již přes 50 let vyvíjí a vyrábí firma Guntamatic v Peuerbachu nejmodernější a inovativní kvalitní kotle na spalování biomasy. Jedinečným potenciálem je vysoce moderní výroba v Horním Rakousku. V roce 2014 byla uvedena do provozu další výrobní hala a vlastní topné a demonstrační centrum.
„Zatímco mnoho zaměstnavatelů vyrábí v zemích s levnou pracovní sílou, Guntamatic dál rozšiřuje pracoviště v Peuerbachu“, říká ředitel Prok. Ing. Günther Huemer. To do regionu přináší moderní výrobní technologie, pokrokové profesní obory a vysoce hodnotné učňovské vzdělávání.

Celý článek »

Kotle Guntamatic se i přes obecný pokles oboru těší vzrůstající oblibě!

01.07.2015 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Pokroková technologie vytápění v nejvyšší kvalitě – přední rakouský výrobce GUNTAMATIC se může ohlédnout na působivý vývoj trhu. Postavení na trhu v 18 evropských zemích s více než 120 obchodními a servisními zastoupeními bylo možné rok od roku dál rozšiřovat. Na rozdíl od trendu vyrábět „rakouské kotle na biomasu“ v zemích s levnou pracovní silou, sází i nadále GUNTAMATIC na rozvoj výroby v Rakousku a disponuje nyní jedním z nejmodernějších výrobních závodů světa - s plně automatickým logistickým centrem a hodnotnými a férovými pracovišti.

Celý článek »

Biogenní pevná paliva: Alternativa pro vytápěcí techniku

11.06.2015 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vedle pelet, štípaného paliva a štěpky z lesního hospodářství jsou k dispozici další biogenní paliva pro použití v topných zařízeních. Právě ve venkovských oblastech mohou zbytky ze zemědělství a rychloobrátkových plantáží nahradit fosilní paliva. U kotlů, které jsou k tomu použity, hraje rozhodující roli technologie spalování. 

Celý článek »

Guntamatic Therm: Kvalitní závěsný kotel na pelety

12.05.2015 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

GUNTAMATIC - přední výrobce kotlů na spalování štěpky, kusového dřeva, rostlinných paliv a pelet - nabízí svým zákazníkům kvalitní úspornou technologii s klesajícími náklady a s nejvyšším stupněm inovace. V uplynulých 10 letech získala společnost přes 15 cen za inovaci, z toho pětkrát žádanou cenu „Energie Genie“!
GUNTAMATIC již 50 let popohání vývoj týkající se účinnosti, kvality a bezpečnosti pod vysokým tlakem dopředu. S nízkoteplotním kotlem na pelety THERM způsobila firma GUNTAMATIC senzaci na trhu s vytápěním – malý, kompaktní kotel na pelety určený k montáži na stěnu.
Celý článek »

Kotel na štěpku od firmy Guntamatic: Vítězné tažení s technologií kaskádového roštu

06.05.2015 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Stěží nějaká obchodní značka platí jako svým způsobem posedlá kvalitou jako Guntamatic. Více jak pět desetiletí se u značkového výrobce pracuje tělem i duší. Aby vždy vše takto prospívalo, je nutná téměř až posedlost, připouští Günther Huemer: "Kvalita je naše vášeň a snaha o dokonalost ", říká ředitel firmy Guntamatic. 

Celý článek »

Fascinující v testu trvanlivosti: Kotel Guntamatic BMK na zplynovaní dřeva z ušlechtilé oceli

05.05.2015 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

„Kvalita na desetiletí“, zní filozofie rakouského předního výrobce kotlů na spalování štěpky, rostlinných paliv, pelet a kotlů na zplynování dřeva. GUNTAMATIC zhotovuje svou konstrukční řadu kotlů na zplynování dřeva „BMK“ s palivovým prostorem z vysoce kvalitní, uvnitř i zvenku bezespárově svařené, mořené a pasivované oceli. Tím je kotel na zplynování dřeva odolný proti kyselým parám vznikajícím při spalování a jeho životnost se podstatně prodloužila.

Celý článek »

„Kvalita je alfou a omegou“

19.03.2015 | Libor Směja | Pohled redakce

 „Tradici zasahuje moderní doba“. Tato fráze je v reklamě často prezentována, přesto není ve většině případů pravdivá. Naštěstí si toho všímá i kritický spotřebitel.  Ještě kritičtěji musí zkušený topenář ověřovat své dodavatele a partnery, jestliže chce instalovat zařízení s trvalou hodnotou a po celou dobu životnosti spolehlivá a hospodárná. Guntamatic, rakouský výrobce s tradicí, se těší na právě takové zákazníky – výrobky z oblasti vytápění peletami, kusovým dřevem a štěpkou se vůbec nemusí schovávat.
Rakousko se svými devíti spolkovými zeměmi má jak známo bohatou historii, kulturu a tradice. Rozmanitá a půvabná je geografie. Obzvlášť bohatá na záměny a varianty je řeč. Je jasné, že moudrosti, přísloví, ale i hanlivá slova se zde vyskytují v rozmanitých formách a barvách. „Nechoď ke kováříčkovi, jdi rovnou ke kováři!“ je jedno z takových pořekadel, životní moudrost s hlubokým významem. Výrok – krátký a strohý –, který v každém případě vybízí k přemýšlení, vystihuje vědomosti, které dávají smysl.

Celý článek »

Autonomní skladové hospodářství v Guntamaticu.

17.03.2015 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Firma Guntamatic v roce 2014 provedla nejvýraznější změnu v 50 leté historii firmy. Jednalo se o kompletní přestavbu vnitřního vybavení továrny a celkovou změnu toku materiálu, polotovarů, hotových výrobků, jejich skladování a plnou automatizaci všech procesů s tím spojených v rámci továrny v rakouském Peuerbachu. Tato přestavba probíhala v několika etapách od srpna až do prosince 2014. Cílem této změny je zvýšení výroby kotlů bez potřeby zaměstnání nových pracovníků, snížení nákladů na výrobu všech zařízení a eliminace chyb v pohybech materiálu vlivem působení člověka. Toho mělo být dosaženo pomocí robotizace vnitřní nákladní dopravy a automatizovaného nakládání a vykládaní palet z materiálem, polotovary a hotovými výrobky. Jak se to inženýrům Guntamaticu povedlo, se můžete přesvědčit v tomto článku, popř. na konci článku ve videu pořízeném na začátku roku 2015, kdy byl nový systém plně funkční.

Celý článek »

Guntamatic na výstavě ve Welsu představil nový vzhled kotlů.

16.03.2015 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Ve čtvrtek 26.2.2015 jsem se zúčastnil návštěvy výstavy Energiesparmesse 2015 v rakouském Welsu. Jedná se o nejdůležitější stavební výstavu v Rakousku, jejíž hlavním tématem je vytápění. Celkem se této výstavy za 5 dnů trvání zúčastnilo 98.600 návštěvníků, z toho 30.100 odborných. Na výstavě se prezentovalo 880 vystavovatelů z 15 zemí. Celkem byly exponáty umístěné na 67.150 m2 výstavní plochy a konalo se zde i 150 akcí a odborných přednášek. Na výstavě všechny velké firmy z oboru vytápění představují své nápady a inovace v oblasti úspory energií a také nejnovější technologie pro šetrné využívaní zdrojů.

Celý článek »

Jak fungují mechanické části kotle Guntamatic Powerchip

05.03.2015 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Tento článek s videem na konci má za úkol vás seznámit s tím, jak fungují mechanické části kotle Guntamatic Powerchip.
Kotle Guntamatic jsou obecně známy tím, že používají minimum motoru a převodovek a dalších dílů, čímž se snaží minimalizovat riziko poruch a množství spotřebované energie při provozu těchto kotlů. Aby takové zařízení mohlo vzniknout, je potřeba věnovat mnoho tisíc hodin vývoji, při kterém se jednak vyvinou nejlepší způsoby získaní energie z paliva v té dané konkrétní době, ale dokonalé zařízení, které tu energii dokáže předat do topného systému. V tomto jsou inženýři firmy Guntamatic již více než 50 let jedničky, což potvrzuje mnoho ocenění, které za tuto dobu firma Guntamatic obdržela v celé Evropě.

Celý článek »

Guntamatic: Technologies vytápění štěpkou a rostlinnými palivy udávající směr

03.11.2014 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

GUNTAMATIC několik let popohání vývoj kotlů na spalování štěpky a rostlinných paliv pod vysokým tlakem dopředu: Již před 10 lety představil vývojový tým firmy Guntamatic poprvé průmyslovou technologii kaskádového roštu a tím technologii spalování štěpky a rostlinných paliv.

Celý článek »

Guntamatic na pochodu vpřed

29.10.2014 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

GUNTAMATIC je celoevropsky vysoce v kurzu a již více než 50 let udává směr u kotlů na pelety, štěpku, kusové dřevo a rostlinná paliva. Společnosti GUNTAMATIC se podařilo bravurně spojit inovaci a kvalitu. Již dnes nabízí GUNTAMATIC pokrokovou technologii spalování – s klesajícími náklady, energeticky úspornou a ekologickou. V uplynulých letech získala společnost přes 15 cen za inovaci, z toho pětkrát žádanou cenu „Energie Genie“.

Celý článek »

Vůně dřeva nebo zápach z oleje!?

14.10.2014 | Libor Směja | Pohled podnikatelů

Vysoké náklady na vytápění topným olejem lze nahradit nízkými náklady na vytápění peletami šetrnými k životnímu prostředí – okamžik pro výměnu kotle je nyní lepší než kdy jindy! Roční úspora nákladů na palivo přes 50 %, vytápění neutrální k CO2 a tím šetrné ke klimatu i současná dotační podpora změny vytápění jsou jen některé argumenty pro přechod z topného oleje na pelety.

Celý článek »

  1 2 3 4 5 6   další»»Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz