Dřevní pelety, kusové dřevo nebo dřevní štěpka představují alternativy vytápění s budoucností: hospodárné, šetrné k životnímu prostředí a pohodlné. Stále více domácností nahrazuje stávající kotel kotlem na spalování biomasy. Důvody tohoto trendu jsou zřejmé: dřevo slibuje úsporu paliva až 50%, dorůstá v České republice a je při spalování maximálně šetrné k životnímu prostředí a neutrální k CO2. To přináší vysoký potenciál úspory pro majitele takového kotle, ale také pro ekologii v podobě nízkého CO2 vypouštěného do ovzduší.

Trend slibuje kvalitu! Při volbě kotle na spalování dřevních pelet, kusového dřeva nebo dřevní štěpky se rýsuje obecný trend přechodu ke kvalitním technologiím: rakouský značkový výrobce Guntamatic to zdůrazňuje již léta a  například místo levných ocelových kotlů vyrábí vysoce kvalitní kotle z ušlechtilé oceli na spalování kusového dřeva. U kotlů na spalování dřevní štěpky se od primitivních roštových ohnišť odlišuje vysoce kvalitní průmyslovou technologií kaskádového roštu a kotle na spalování pelet nabízí Guntamatic výhradně z vysoce kvalitních komponent. U údržby, u životnosti výrobku a u aktuálních provozních nákladů se u firma Guntamatic pokouší odlišit kvalitními výrobky vůči ostatním.

 

Kotle Guntamatic pro spalování kusového dřeva a štěpky s ruční přikládkou paliva: Biosmart, BMK

Kotle Guntamatic pro spalování štěpky se samočinnou přikladkou paliva: Powerchip, PROCopyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz