Již více jak 50 let vyvíjí a vyrábí firma Guntamatic v Peuerbachu nejmodernější a pokrokové kvalitní kotle na spalování dřeva. Jedinečným potenciálem je vysoce moderní výroba v Horním Rakousku.
Guntamatic patří řadu let k nejúspěšnějším výrobcům kotlů na spalování dřeva a pelet v Evropě a je mistrem inovací s obzvlášť vysokou kvalitou. Více jak deset cen za inovaci v posledních deseti letech mluví za vše. Teprve nedávno byl opět cenou za inovaci spolkového ministra a země Horní Rakousko oceněn vývoj konceptu velkého kotle z modulových bloků PRO (zařízení na spalování štěpky a pelet 175 až 1.000 kW).

Moto společnosti:
•    Férová pracovní místa – rakouská výroba – poctivá spolupráce
•    Výroba značkových výrobků s obzvlášť nízkými náklady na provoz a údržbu
•    Náskok díky inovaci s využitím rakouského intelektu

Rakouská výroba
Zatímco mnoho zaměstnavatelů vyrábí v zemích s levnou pracovní silou, Guntamatic výrobu v Peuerbachu stále rozšiřuje – nyní běží dokončovací práce velkého projektu přístavby. Nejmodernější pracoviště, nejnovější výrobní technologie, vysoce hodnotné výukové vzdělávání i četné pole profesí vyznačují cestu Guntamaticu. Přitom je firma dodnes v rodinném vlastnictví a pracuje výhradně s vlastními finančními prostředky. Koncept, který se ve vícenásobném pohledu vyplatí. Fluktuace zaměstnanců je velice nízká a orientace společnosti dlouhodobě vyjasněná.


Snížit náklady na topení
Obzvlášť zajímavá je v dnešní době změna orientace vytápění na dřevní pelety. Přechodem na pelety lze při vysokých nákladech za olej a plyn lze ušetřit přes 50 procent ročních nákladů na topení.  U kotlů na pelety je Guntamatic pokládán za specialistu na extrémně úsporná a bezúdržbová zařízení. Velmi silně modulovatelné nízkoteplotní kotle na pelety přizpůsobují svůj výkon aktuální potřebě domu.

Jako prodejní hit pro novostavby respektive energeticky zaměřené sanace patří světově jedinečný nástěnný kotel na pelety THERM. Malý přístroj byl koncipován k montáži na stěnu s výkonem od 2 do 7 kW a 3 až 10 kW. Bez ohledu, zda je to kotel na pelety, kotel na zplynování dřeva nebo kotle na spalování štěpky případně energetických rostlin – podle dlouhodobé úspěšné filozofie firmy Guntamatic jsou upřednostňovány bezúdržbové a uživatelsky přátelské kotle s levným provozem.

Zemědělci jako partneři
Firma v Peuerbachu založená na tradicích je již desetiletí považována za společníka moderního zemědělství. S technologií spalování štěpky konstrukční řady Powerchip vyvinutou pro zemědělství lze díky jedinečné technologii kaskádového roštu spalovat nejrůznější energetické palivo s účinností přes 90 procent. Od dřevní štěpky přes Miscanthus až k různým rostlinným palivům. Tato nezávislost na druhu biomasy bude v budoucnosti stále významnější.

Nová generace
Kotel na zplynování dřeva z ušlechtilé oceli BMK od firmy Guntamatic představuje novou generaci kotlů na spalování kusového dřeva – vysoce kvalitní ocelová konstrukce a neobyčejně vysoký komfort díky automatickému zapalování a velkému palivovému prostoru (dlouhé intervaly přikládání) jsou přesvědčivé.

Pohled dopředu
Budoucnost změní život – pokrokové technologie přátelské k životnímu prostředí budou přitom rozhodující. „Guntamatic bude proto i nadále vyvíjet pokrokové technologie a tím podstatně přispívat naší společnosti“, zdůrazňuje jednatel společnosti Günther Huemer.
 

Čísla:
•    více jak 200.000 spokojených zákazníků firmy Guntamatic
•    vynikající pověst díky obzvlášť vysoké kvalitě
•    100 procent vlastní financování
•    cca 175 zaměstnanců
•    exportní kvóta cca 80 procent
•    120 obchodních a servisních zastoupení v 17 zemích
•    objem obchodu od roku 2000 pětinásobný (naposledy +20 procent)
•    obrat cca 45 miliónů Euro (1,25 miliardy Kč)
•    téměř žádná fluktuace zaměstnanců, velmi dobré firemní klima


Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz