Před 50 lety byla v rakouském Peuerbachu založena kovárna topných kotlů Guntamatic. Před 45 lety byl v „zadní komůrce“ zahájen vývoj prvních kotlů na spalování dřeva. Dřevní a peletová revolta začala: účinná peletová technologie, kotle na dřevo s dlouhou životností a vysoce kvalitní technologie spalování štěpky a rostlinných paliv určují dnešní sortiment výrobků vedoucí firmy Guntamatic.

Firma Guntamatic zůstala po celá léta věrná filozofii: „Vyvíjet a vyrábět pokrokové výrobky, nabídnout dobrý poměr cena-výkon a férově jednat s našimi zaměstnanci, zákazníky a partnery. Počty a velikost u nás hrají podřadnou roli“, oznamuje ředitel Günther Huemer.

Kvalitní technologie s nízkými následnými náklady
Přitom se ukazuje základní trend: pryč od takzvaných laciných výrobků s vysokými náklady na běžný provoz ke kvalitní technologii s nízkými následnými náklady. Guntamatic klade již roky důraz na kvalitu a například místo levného ocelového kotle montuje vysoce kvalitní kotle na kusové dřevo z ušlechtilé oceli. Od primitivních roštových ohnišť se kotle na štěpku odlišují vysoce kvalitní technologií kaskádového roštu a kotle na pelety jsou ve firmě Guntamatic zhotovovány výhradně z vysoce kvalitních komponent.

„U údržby, u životnosti výrobků a u nákladů na běžný provoz můžeme bodovat s našimi kvalitními výrobky. Nákladnou roční údržbu nutně nenařizujeme“, říká Günther Huemer. Firma Guntamatic přitom vyrábí výhradně v Horním Rakousku – s nejmodernějšími výrobními postupy, bezpečnými pracovišti a férovými výdělky.

 

 

 

 

 Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz