V. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - Nevěřte novinářům!!! - 2.část

03.06.2009 | Libor Směja, ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. | Pohled odborníků | Téma: Dotace na automatické kotle

Pokračování informací ze ZPRAVODAJE č. IV. - ESEL a ZELENÁ ÚSPORÁM - Nevěřte novinářům!!! Všechny informační zprávy k programu ZELENÁ USPORÁM naleznete zde.

BLOK INFORMACÍ č. 4

Nepravda č. 6 
Biomasa vlivem rozšíření kotlů v sezóně 2009/2010 podraží.

Pravda k č. 6
– ČR má v současnosti výrobní kapacity např. jen pro dřevní pelety ve výši 240.000tun/ročně, momentálně jich spotřebovává cca 20.000tun/ročně, 100.000tun/ročně exportuje do zahraničí a 120.000tun/ročně se zatím ani nevyrobí, i když technologická zařízení zde v ČR pro výrobu již jsou.

Nepravda č. 7 
Letošní zdražování pelet a briket se přímo odvíjí od současné ekonomické krize.


Pravda k č. 7
– Naše společnost již 2 roky nezměnila cenu pelet, zakládáme si na tom, že cena našich pelet ESPEDI je v dlouhodobém horizontu konstantní!! Toto platí i o ostatních prodejcích, kteří to myslí s biomasou vážně a nehrají si na spekulanty.

Nepravda č.8 
Lidé kteří si pořídili kotel na pelety tvrdí, že žádnou úsporu proti uhlí nezaznamenali.


Pravda č.8
– Nikdo nikdy netvrdil, že topení peletami je levnější než uhlím. Ano, je mírně dražší, ale je daleko pohodlnější a čistější, nejen z pohledu ekologie a ovzduší, ale i z pohledu domácnosti a prostor, kde je kotel na pelety umístěn. Při spalování pelet Vám doma voní dřevo a nemuseli jste se nadřít při jeho přípravě!

Nepravda č. 9 
Je to zhruba dvakrát dražší než topení hnědým uhlím.


Pravda č. 9
– Vždy je nutno dívat se na to, jaký kotel jsem si pořídil a jaké má ten kotel parametry a jakou technologii pro spalování pelet používá. Dnes již existují automatické kotle, které pelety nejen spalují, ale pelety zplyňují a spalují dřevoplyn z nich vytvořený. U takových zařízení je spotřeba až o 50% nižší než u levných kotlů na pelety, kde si sice pořídíte levný kotel, ale ročně pak platíte neúměrně vysoké náklady za každou topnou sezónu. Taky je důležité nezapomínat, kolik elektrické energie kotel spotřebuje v období začátku nebo konce topné sezóny a kolik v jejím průběhu. Většinou je spotřeba v průběhu sezóny nižší, než v přechodném období, kdy dochází např. k neustálému žhavení topných tělísek.

Nepravda č. 10 
Náklady na vytápění peletami u standardního domu se rovnají 34 tisíc Kč. Srovnatelný dům s plynovým topením protopí 36 tisíc Kč.


Pravda k č. 10
– Ze zkušenosti našich zákazníků víme, že tam, kde protopili v plynu 36 tisíc Kč a v elektrice až 55 tisíc Kč, se pohybují jejich náklady při topení peletami, v rozmezí 20-24 tisíc (podle toho jak kvalitní pelety a za jakou cenu nakoupí). Taktéž již při přechodu na pelety, nekoukají na každý stupeň teploty v domě a dopřejí si klidně 23°C-24°C pro skvělou domácí pohodu. S plynem si nedovolili např. více jak 21°C.

Libor Směja
jednatel společnosti
esel technologies s.r.o.

Své dotazy k této tématice pište na e-mail:  smeja@esel.cz

 
//dotace.esel.czCopyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz