Podívejte se do výrobních prostor firmy GUNTAMATIC

20.04.2010 | Libor Směja, ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. | Pohled odborníků | Téma: Kotle Guntamatic

Navštívit osobně výrobní prostory firmy GUNTAMATIC v rakouském Peuerbachu se nepoštěstí každému. My vám nyní nabízíme exkluzivní fotoreportáž, která byla pořízena při návštěvě pracovníků firmy ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. v dubnu 2010. Také díky ní se budete moci přesvědčit o tom, že ne nadarmo je GUNTAMATIC považován za evropského lídra v oboru výroby automatických kotlů na biomasu.


Na začátku fabriky se nachází plně automatický regálový skladový systém, kde jsou uskladněny plechy do výroby. Denně jsou do tohoto regálu doplňovány plechy, které byly v předchozích dnech spotřebovány
při výrobě.
Výrobní linka kotlů GA-S.
Tyto kotle nejsou určeny pro export do EU.
Hned vedle skladovacího regálu s plechy se nachází sklad a dělírna trubek, které jsou použity ve výměnících kotlů. Než jsou plechy roztříděny do regálového skladu, jsou z kamiónu umístěny na zem, zkontrolovány a čekají na roztřídění.
Zástupci firmy ESEL ve vstupní části do továrny Guntamatic u děličky trubek. Tato dělička trubky dělí
na potřebné délky tak, aby v továrně nemusela probíhat manipulace s šestimetrovými kusy.
Vystřihovací lis firmy Trumf, který zpracovává již nalakované díly opláštění kotlů.
Takto vypadají vystřižené díly pro kotle Guntamatic. Robotický podavač podává plechy na stůl laseru.
Pracovník továrny u přesného CNC ohraňovacího lisu,
na kterém právě ohýbá krabičky pro elektroniku kotle.
Takto vypadají hotové krabičky z CNC ohraňovacího lisu.
Nový přírůstek v rodině strojů od firmy Trumf v továrně Guntamatic. Jedná se o vysekávací lis, jehož úkolem
je vyrábět opláštění kotlů, které přijdou na trh v průběhu roku 2010.
Součástí nového stroje je samostatný automatický sklad plechů.
   
Vysekávací lis. Dělník navařuje na pozinkované cyklóny příruby pro jejich uchycení na šnekový dopravník.
   
Lakování všech vnitřních částí kotlů Guntamatic
zajišťují roboti.
Jednotlivé části kotlů jsou smontovány do sestav, které jsou následně uskladněny v regálu pro budoucí zabudování do kotlů na montážní lince.

Po celé továrně se pohybuje automaticky naváděný paketovací vozík, který zde převáží mezi jednotlivými úseky palety s výrobky a díly. Tento vozík pracuje samostatně plně automaticky a je naváděn pomocí vlastních laserových zaměřovačů. Jeho výhodou je, že pracuje i v noci, kdy v továrně nikdo není. Umí se sám před překážkou zastavit a opět rozjet. Palety rozpoznává podle barev a na základě toho je odváží do správného oddělení k dalšímu použití popř.
do regálu k uskladnění.

Pohled do výroby AKU nádrží, které jsou již opatřeny ochranným nátěrem.
Tento stroj zakružuje všechny plechy pro AKU nádrže. Sklad rozměrově přesně připravených plechů pro AKU nádrže.
AKU nádrže připravené k tlakové zkoušce a ke zkoušce těsnosti. Přípravné práce na tělese kotle Synchro 31, který se následně odváží do svařovny, kde jej robot svařuje.
Svařená tělesa kotlů ve svařovně. Všechny svářecí práce jsou prováděny roboty. Polotovary kotlů SYNCHRO před finálním zavařením.
 Polotovary kotlů Powerchip po zavaření. Svařovací robot svařuje těleso kotle na jednom ze svých dvou svářecích pracovišť.
Kotlová tělesa po svaření jsou přepravena v prostoru zkušební stanice, kde jsou kotle a AKU nádrže kontrolovány na těsnost. Pracovník zkušební stanice při těsnostní a tlakové zkoušce AKU nádrže.
Kotlové těleso kotle THERM při tlakové a těsnostní zkoušce. Kotlové těleso kotle SYNCHRO při tlakové a těsnostní zkoušce.
Hotové AKU nádrže. Hotové AKU nádrže a kotlová tělesa.
Kotlové těleso na vozíku před vstupem do lakovny, kde jej lakovací robot vlastní výroby nastříká kvalitním ochranným nátěrem. AKU nádrže po nalakování ještě umístěné na lakovacím vozíku.
Tělesa kotlů SYNCHRO na lakovacím vozíku. Montáž kotlů THERM. Jeden pracovník Současně montuje vždy šest kotlů THERM najednou.
Pohled pracovníků firmy ESEL na připravenou spalovací komoru kotle Powerchip na montáži. Pracovník firmy Guntamatic provádí kompletaci kotle Powerchip.
Dokončování kompletace kotlů GA-S. Dokončování kompletace kotlů SYNCHRO.
Prohlídka kotle Powerchip, který je připraven k odvozu do firmy ESEL pro našeho zákazníka. Vzhledem k tomu, že se jedná o kotel s automatickým odpopelněním, chybí v kotli popelník.
 
Montážní linka kotlů SYNCHRO a GA-S. Příprava (vybalení) ekvitermních regulací pro instalaci do kotlů Guntamatic.  
 
Příprava (vybalení) ekvitermních regulací pro instalaci do kotlů Guntamatic. Pracovník firmy Guntamatic nalepuje popisy kotle.  
 
Pracovníci firmy ESEL si ve školící místnosti prohlížejí nový typ nástěnné ekvitermní jednotky. Tento kotel není exportován do EU.  
 
Zleva: Bojler ECO305, AKU nádrž pro kotel THERM PSF600, AKU nádrž pro ostatní kotle PBS850. Kontrola kotle SYNCHRO, na kterém je ve školící místnosti prováděna výuka nových montážních pracovníků.  
 
Konzultace pracovníků ESEL se školitelem firmy Guntamatic u makety kotle Powerchip. Konzultace pracovníků ESEL se školitelem firmy Guntamatic u makety kotle Powerchip.  
 
Konzultace pracovníků ESEL se školitelem firmy Guntamatic u kotle SYNCHRO. Konzultace pracovníků ESEL se školitelem firmy Guntamatic u kotle SYNCHRO.  
 

Foto © Libor Směja, ESEL TECHNOLOGIES s.r.o.Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz