Majitelé automatických kotlů vyprávějí aneb Reference z první ruky

03.04.2010 | magazín | redakce |, Automatické vytápění | Pohled veřejnosti | Téma: Informace o automatických kotlích

 

První kaskáda automatických kotlů Guntamatic BIOCOM v České republice byla uvedena do provozu!

22.1.2010 |  Pohled veřejnosti
 

Miloslava Valinová: Opravdu není nic nemožné

29.10.2010 |  Pohled veřejnosti
 

Dana Staňková: Dostala jsem kotelnu k narozeninám

20.10.2010 |  Pohled veřejnosti
 

Vladimír Novák: Opravdu je to kvalita. Jsem s tím spokojen.

14.10.2010 |  Pohled veřejnosti
 

Luděk Jůza: Žádný Mercedes... To je Rolls-Royce!

11.10.2010 |  Pohled veřejnosti
 

Pavel Komzák: Do ničeho jiného bych nešel

 

4.10.2010 |  Pohled veřejnosti
 

Radoslav a Eva Skálovi: Až čas ukáže....

 

29.09.2010 | Pohled veřejnosti
 

Miroslav Šafanda: Nevidím žádný důvod něco měnit

 

22.09.2010 | Pohled veřejnosti
 

Tomáš Novotný: Guntamatic je mercedes mezi kotli

 

17.09.2010 | Pohled veřejnosti
 

Bez Guntamaticu bychom to nezvládli

06.05.2010 | Miroslav Petržílek, Lázně Bohdaneč 

Navštívili jsme pana Miroslava Petržílka v Lázních Bohdaneč, jehož rodina si pořídila automatický kotel Guntamatic POWERCHIP 100 kW. Díky tomuto kotli bez problémů vytápí velký objekt pomocí štěpky a nejrůznějšího biologického odpadu, takže dosud nemuseli do paliva vložit ani korunu. Ostatně – poslechněte a prohlédněte si to sami...
 

Celý článek »
 

Teď už jsme happy...

28.04.2010 | Petr Zimčík a Jitka Petáková, Voznice

Petr Zimčík a Jitka Petáková z Voznice si koupili začátkem října 2009 kotel Guntamatic Biostar 15 FLEX. Přijeli jsme je navštívit po první topné sezóně, která byla pro celou rodinu velkou zatěžkávací zkouškou, neboť během podzimu a zimy dům procházel celkovou rekonstrukcí a zateplením, takže nelehkým úkolem nového kotle bylo zajistit teplo ve „stavebně otevřeném domě“.
|| Proč jste si vybrali kotel na dřevěné pelety a ne třeba tepelné čerpadlo?Vlastně nám pomohla paní poslankyně Kateřina Jacques se svým úletem ohledně biomasy. Díky ní jsme se o vytápění biomasou začali více zajímat. Původně jsme si chtěli pořídit tepelné čerpadlo s vrtem, ale protože náš dům stojí na skále, tak jsme ho museli vyloučit, systém vzduch – voda nám zase nevyhovoval kvůli vnější jednotce a hluku.

Celý článek »
 

Návštěva u majitelů prvního kotle Guntamatic, nainstalovaného v České republice v roce 2005

22.04.2010 | Peter Danko, Újezd u Vodňan

♦ Kotel Biostar Box Duo 23 o výkonu 23 kW spolu s kotlem Kobra Duo se staly prvními kotli Guntamatic, které se objevily v roce 2005 v České republice. Jejich majitelkou je paní Doudová z Újezdu u Vodňan. ♦ O tom, jak se oba kotle dostaly do ČR, nám zasvěceně vyprávěl zeť paní Doudové PharmDr. Peter Danko. ♦ O kotlích Guntamatic se paní Doudová doslechla v roce 2005 od svého známého a koupila je, aniž by kotle předtím viděla v provozu. Reference, které má firma Guntamatic v Evropě, pro ni byly dostatečnou zárukou. ♦ Oba kotle přišly paní Doudovou na zhruba 1 milión korun. Pan Danko vzpomíná na krušné začátky, kdy nebyl v ČR nikdo, kdo by je zaškolil v používání kotlů. Proto se museli vše pracně naučit sami.

Celý článek »
 

Koupili jsme si čas a klid

16.04.2010 | Milan Kmoch, Horní Chvatliny

Vydali jsme se na návštěvu k manželům Kmochovým do Horních Chvatlin, kteří si pořídili nový automatický kotel Guntamatic Biostar W s týdenním zásobníkem. | Čím jste topili před nákupem kotle Biostar? | My máme tenhle dům jako chalupu a topili jsme tu celou dobu uhlím. Kotel jsme měli v baráku a bylo to za trest. Věřte mi, že vím, o čem mluvím: prach, dým, neustálé přikládání, chození pro uhlí, vynášení popela, prostě hrůza. | Počítali jste někdy, kolik vás stála topná sezóna, když jste topili uhlím? | To jsme nikdy nepočítali, asi by to stálo míň, ale když k tomu připočítám tu pracnost a všechno, co jsem říkal před chvílí, tak je to nesrovnatelné. Ne že bych byl zvyklý na komfort, ale když přijdu domů a je teplo a já si nemusím kotle za celý týden ani všimnout, tak je to věc k nezaplacení.

Celý článek »
 

Automatická kotelna na biomasu ve formě dřevních pelet

12.01.2010 | Ing. Petr Krzywoň, Vělopolí  

Celoplošná propagace problematiky topení biomasou, doplněná o konkrétní příklady z praxe, by jednoznačně měla mít za následek větší uvědomělost a informovanost obyvatelstva v naší republice o výhodách tohoto druhu vytápění a nemalým dílem přispět k rozšíření počtu objektů vytápěných biomasou, kterých je stále, i přes veškeré výhody v tomto magazínu uváděné, jako šafránu.  V rámci České republiky existuje sice několik středisek nebo oblastí, kde se příslušné místní organizace zabývají problematikou obnovitelných zdrojů energie a snaží se je přiblížit a zpropagovat mezi místním obyvatelstvem s větším nebo menším úspěchem, ale celkově řečeno výsledek tohoto úsilí se dosud nijak moc neprojevil v rámci celého našeho státu.

Celý článek »
 

Fotoreportáž ze servisního zásahu po čtyřech letech od prodeje kotle Biostar W

17.12.2009 | Tomáš Hospodka, Chomutov  

Pan Hospodka je nejen chomutovský hoteliér, ale také jeden z prvních majitelů kotle Guntamatic v České republice. Svůj automatický kotel Guntamatic Biostar W s týdenním zásobníkem si koupil již v roce 2006 od německého prodejce kotlů Guntamatic. Letos mu tedy kotel slouží plné čtyři roky. Nás proto velmi zajímalo, v jakém stavu se právě tento automatický kotel nachází, a proto jsme pana Hospodku navštívili začátkem prosince v jeho domě v Chomutově. Zajímaly nás hlavně jeho zkušenosti s provozem, jaké měl dosud na kotli závady a co by doporučil dalším zájemcům o Biostar W s týdenním zásobníkem.

Celý článek »
 

Budoucnost zplyňování dřeva jménem SYNCHRO

11.12.2009ing. Richard Bareš, Praha 

Automatický kotel SYNCHRO na spalování kusového dřeva od firmy GUNTAMATIC patří v Rakousku už celá desetiletí mezi nejprodávanější kotle vůbec. Když začala firma ESEL TECHNOLOGIS zastupovat značku GUNTAMATIC na českém a slovenském trhu, všichni předpokládali, že se u nás tento kotel – oproti Rakousku - příliš neujme a jeho prodej bude minimální. Proto všechny zúčastněné překvapilo, že se poslední dobou začíná stále více zákazníků o tuto moderní technologii zplyňování dřeva zajímat. V ČR jsou dosud nainstalovány celkem tři  kotle SYNCHRO. V dnešní reportáži jsme se vypravili do pražských Letňan, abychom ho viděli na vlastní oči v provozu.

Celý článek »
 

Seznamte se s legendární automatickou kotelnou Guntamatic, která se zapsala do historie

10.12.2009 | Jaroslav Synáček, Kostelec nad Černými lesy  

Kotelna Guntamatic s nejprodávanějším automatickým kotlem v Evropské unii značky GUNTAMATIC BIOSTAR se stala první kotelnou ve Středočeském kraji, jejíž majitel skutečně obdržel od státu dotaci v částce 95.000 Kč z programu ZELENÁ ÚSPORÁM. Díky několika Dnům otevřených dveří, pořádaných firmou ESEL, navštívilo tuto nejmodernější automatickou kotelnu na spalování biomasy již více než 200 lidí.  Zveme vás proto do Kostelce nad Černými lesy na návštěvu k majitelům kotelny – manželům Synáčkovým – na kus řeči a zároveň na malou oslavu této mimořádné události, která se již natrvalo zapsala do historie automatického vytápění v České republice.

Celý článek »
 

Jak se dělá kotelna ESTECH

25.06.2009 | Jaroslav Synáček, Kostelec nad Černými lesy

Velká fotoreportáž o vybudování kotelny ESTECH s kotlem Guntamatic Biostar 15 kW FLEX panu Jaroslavu Synáčkovi v Kostelci nad Černými lesy. Na vlastní oči můžete sledovat krok po kroku proměnu starého sklepního prostoru v supermoderní kotelnu vybavenou nejprodávanějším automatickým kotlem v Evropské unii a vybavenou špičkovým řídícím systémem ESRAK pro řízení kotelen.

Celý článek »
 

V kotelně jako v pokojíčku

09.06.2009 | Vladimír Novák, Konojedy

Rozhovor s majitelem kotle Biostar Box 23 kW Vladimírem Novákem z Konojed u Kostelce nad Černými lesy.
Kotel Biostar jste si pořídil v říjnu 2008. Proč jste se rozhodl pro značku Guntamatic? ||  Tři roky jsem přemýšlel o tom, čím topit. 22 let jsme vytápěli náš dům pomocí elektriky, respektive elektroakumulačních nádrží Velorex. Ale protože cena elektřiny neustále stoupá (já jsem například ročně zaplatil za elektřinu 80.000 korun !!!- v tom jsou náklady cca 15.000 korun na spotřebovanou elektřinu pro dům), tak jsem přemýšlel čím to nahradit, abych ušetřil, a zároveň aby se mi to komfortem vyrovnalo té „elektrice“, která byla opravdu bezobslužná. Házet uhlí do kotelny a vynášet popel se mi opravdu nechtělo. Když jsem si elektroakumulační topení Velorex pořizoval, stála v té době jedna kilowathodina devět haléřů, což bylo tehdy levnější než uhlí. A podívejte se, kolik stojí dneska....?!!!

Celý článek »
 

Exkluzivní rozhovor s majitelem prvního kotle Guntamatic na štěpku v ČR

08.04.2009 | Jiří Svoboda, Chrastava 

Velmi otevřený rozhovor s nejvýše postaveným člověkem na Farmě Vysoká vám mimo jiné odpoví na otázku, proč jsou kotle Guntamatic favoritem v oblasti spalování biomasy a proč se ostatní výrobci kotlů na biomasu obávají přítomnosti značky GUNTAMATIC na českém trhu. Rozhovor s Jiřím Svobodou, který má na starosti provoz celé Farmy Vysoká v Chrastavě, se odehrál přímo na této farmě, kde již 4 měsíce pracuje kotel Gunatamatic. Během rozhovoru působil pan Svoboda vesele a uvolněně, a bez váhání odpovídal i na technicky náročné otázky, týkající se provozu kotelny a s tím souvisejících záležitostí, čímž nás příjemně překvapil.

Celý článek »
 

Tři roky problémů za důvěru

27.08.2008 | Ladislav Bečvář, Drahomyšl    

Prakticky neustále naše zákazníky upozorňujeme na nepředvídatelné problémy, které je mohou s velkou pravděpodobností potkat, pokud ve snaze ušetřit pár tisíc korun za využití odborných služeb kvalitní firmy k zapojení svého nového automatického kotle do provozu, zvolí raději náhodně doporučené místní živnostníky (instalatéry, elektrikáře, kamnáře apod.), kteří nemají s touto činností dostatek praktických zkušeností, nebo - v horším případě - nemají ani potřebné oprávnění od výrobce takovouto činnost vykonávat.

Celý článek »

 Copyright © Automatické vytápění, esel – 2008 | O magazínu | Webdesign: Loužecký.cz